Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 26 Sierpnia 2019

Imieniny

Marii, Joanny, Sandry

Menu

Nawigacja

  • Podstawowe informacje   /  

Odnosniki

Godziny pracy Wydziału Komunikacji w dniu 29 grudnia 2017r.
W dniu 29 grudnia 2017r. Wydział Komunikacji będzie czynny do godziny 13.00
data dodania: 2017.12.18
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie
Organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej osób z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o dofinansowanie na wspieranie organizacji zajęć sekcji sportowej, imprez sportowych w tym Mistrzostw Polski i Pucharów Polski, obozów sportowych, promocji sportu dla osób z niepełnosprawnościami w ramach programu „Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.”
data dodania: 2017.12.13
60 posiedzenie Zarządu
60 posiedzenie Zarządu
Podczas wczorajszych (12 grudnia br.) obrad Zarząd Powiatu Grudziądzkiego podjął dwie uchwały w sprawach: zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2017 oraz przyjęcia „Planu rozwoju sieci drogowej w Powiecie Grudziądzkim na rok 2018”.
data dodania: 2017.12.13
Mikołajkowy zawrót głowy
Mikołajkowy zawrót głowy
Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie wspierał łasińskie mikołajki. Na stoisku "Stowarzyszenia Przyjaciół Łasińskiego Jagiellończyka" można było kupić magicznie piękne ozdoby bożonarodzeniowe, a utalentowane panny z „Jagiellończyka” tańczyły i śpiewały, by umilić czas mieszkańcom Łasina i okolic, przybyłym na świąteczny jarmark.
data dodania: 2017.12.12
Podziękowanie
Podziękowanie
1 500 000 zł to kwota jaką Powiat Grudziądzki przekazał jako dotację celową Gminie Grudziądz na „Rozbudowę dróg gminnych nr 040157C i 040158C Ruda – Szynych”.
data dodania: 2017.12.12
Nagrody dla młodych ekologów
Nagrody dla młodych ekologów
W piątkowe popołudnie (8 grudnia) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody i upominki laureatom i pozostałym uczestnikom zmagń wręczyli: Wicestarosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Jamy Stanisław Miłkowski oraz Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Kazimierz Sobótka.
data dodania: 2017.12.08
Zabrzmiały piosenki patriotyczne
Zabrzmiały piosenki patriotyczne
W „VIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - Linowo 2017” udział wzięło 34 uczniów ze szkół podstawowych powiatu grudziądzkiego
data dodania: 2017.12.07
„Przygotowanie sprawozdania z realizacji zadania publicznego – szkolenie”
W grudniu odbędą się bezpłatne szkolenia doskonalące efektywność aplikowania o środki na realizację zadań publicznych organizowane przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
data dodania: 2017.12.07
Przedłużony termin naboru...
Przedłużony termin naboru...
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje o przedłużeniu IV naboru do projektu „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy” do dnia 20 grudnia br.
data dodania: 2017.12.06
ROZŁÓŻ SWÓJ DŁUG W ZUS NA RATY
ROZŁÓŻ SWÓJ DŁUG W ZUS NA RATY
Przedsiębiorcy mający zadłużenie w opłacaniu składek mogą skorzystać z rozłożenia zadłużenia na raty. Dzięki temu, prowadzone wobec nich postępowanie egzekucyjne zostanie zawieszone. Warunkiem jest, aby przedsiębiorcy mający zadłużenie z tytułu składek, zgłosili się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, spłacili zaległości lub zawarli z ZUS ugodę ratalną do końca roku.
data dodania: 2017.12.06
„Stypednia dla zdolnych uczniów przyznane”
„Stypednia dla zdolnych uczniów przyznane”
Przyznano stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród najlepszych znalazły się dwie uczennice ZSP w Łasinie: Sandra Matlińska z II LO i Kinga Topolewska z III T - uczennice z najwyższymi średnimi ocen w każdym z typów szkół.
data dodania: 2017.12.05
Mikołaj w Łasinie
Mikołaj w Łasinie
Dnia 2 grudnia br. w Łasinie odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na której pojawił się Święty Mikołaj aby obdarować najmłodszych prezentami.
data dodania: 2017.12.05
„Gimnazjaliści z wizytą w łasińskim Jagiellończyku”
„Gimnazjaliści z wizytą w łasińskim Jagiellończyku”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie zaprasza gimnazjalistów na lekcje do siebie. I tak pierwszoklasiści z Gimnazjum w Łasinie odbyli w budynku "Jagiellończka" swoją lekcję chemii przeprowadzoną przez panią Annę Cybulską, a trzecioklasiści przygotowywali się do egzaminu gimnazjalnego pod okiem pani Anny Chylińskiej, matematyczki, oraz uczennicy ZSP Kingi Topolewskiej i absolwenta łasińskiego Liceum Ogólnokształcącego, obecnie studenta 3 roku matematyki - Marcina Zająkały. Zajęcia są efektem współpracy obu łasińskich szkół.
data dodania: 2017.12.04
Dziecięce sukcesy!
Dziecięce sukcesy!
Wczoraj (30 listopada br.) najmłodsi mieszkańcy powiatu grudziądzkiego gościli w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Dzieci z oddziałów „O” szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego przybyli w celu podsumowania i odebrania nagród za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Jesień w ogrodzie i lesie”. Maluchom towarzyszyli ich opiekunowie oraz rodzice.
data dodania: 2017.12.01
Stypendyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie
Stypendyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie
Wczoraj tj. 29.11.2017r. w toruńskim planetarium odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.
data dodania: 2017.12.01
Roczny program współpracy na rok 2018 uchwalony
W dniu 29 listopada 2017 r. Rada Powiatu Grudziądzkiego przyjęła Roczny program współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018.
data dodania: 2017.11.30
59 posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego
59 posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego
Dnia 29 listopada 2017 r. odbyło się 59 posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego na którym podjęto uchwałę w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2017.
data dodania: 2017.11.30
XXIV Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego
XXIV Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego
Na wczorajszej (29 listopada 2017 r.) sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego Radni Powiatu wysłuchali informacji dotyczących działalności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Macieja z Miechowa w Łasinie, pracy Powiatowego Zarządu Dróg oraz zasady zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2017/2018 oraz oświadczeń majątkowych pracowników Starostwa Powiatowego i kierowników jednostek podległych Staroście za 2016 r. Ponadto przedstawiono informację Przewodniczący Rady dotyczącą oświadczeń majątkowych złożonych przez Radnych Powiatu Grudziądzkiego za 2016 rok i Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o złożonych oświadczeniach majątkowych.
data dodania: 2017.11.30
„Przygotowanie sprawozdania z realizacji zadania publicznego – szkolenie”
Dnia 29 listopada br. w godzinach 09:00 – 15:00 przy pl. Teatralnym 2, sala sesyjna (nr 215) w Toruniu odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu monitorowania i ewaluacji zadań publicznych niezbędne do przygotowania i wypełnienia sprawozdania w generatorze organizowane przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu.
data dodania: 2017.11.29
Laureatki konkursu
Laureatki konkursu
Trzy uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie: Angelika Zielińska, Izabella Sonnenfeld i Kamila Tyburska reprezentowały "Jagiellończyka" w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łasinie i zgarnęły trzy pierwsze miejsca! Gratulujemy!!!
data dodania: 2017.11.28