Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 22 Września 2019

Imieniny

Joachima, Maurycego, Darii

Menu

Nawigacja

  • Podstawowe informacje   /  

Odnosniki

Konkurs Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego
-

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza organizacje pożytku publicznego do udziału w konkursie na organizację XX Forum Organizacji Pozarządowych.

data dodania: 2019.07.18
Kujawsko – Pomorska Niebieska Linia
-

W województwie Kujawsko – Pomorskim działa telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy prowadzące nadzór nad Kujawsko – Pomorską Niebieską Linią oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, podejmuje interwencje w instytucjach z którymi muszą skontaktować się pokrzywdzeni, oraz prowadzi mediacje między stronami konfliktów.

 

data dodania: 2019.07.18
100 lat Polskiej Policji Państwowej
Święto Policji

Dokładnie 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej utworzono – Policję Państwową, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

data dodania: 2019.07.18
Przedłużenie terminu naboru
-

Polska Izba Ekologii przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń do XVIII edycji Konkursu „EKOLAURY PIE 2019”.

data dodania: 2019.07.18
Projekt dla osób niepełnosprawnych
-

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „GraduatON”.

data dodania: 2019.07.18
Informacja o naborze

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego ogłasza nabór kandydatów na członków V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2019 – 2013

data dodania: 2019.07.17
Apel do hodowców trzody chlewnej
-

Zamieszczamy APEL Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

do hodowców trzody chlewnej

ASF, czyli afrykański pomór świń - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny  dla Waszych gospodarstw. 

 

data dodania: 2019.07.16
Zaproszenie do konkursu
-

            Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz Fundacja Wspomagania Wsi, Związek Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś – Miasto – Region w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Moja SMART wieś”.

data dodania: 2019.07.15
XV posiedzenie Zarządu Powiatu
-

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd przyjął uchwały w sprawach: powołania Komisji Stypendialnej do rozpatrzenia wniosków o stypendium uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie, zatwierdzenia wyniku przetargu oraz przyjęcia oświadczenia o potwierdzeniu dokonania czynności i przyjęcia oświadczenia o potwierdzeniu dokonania czynności i udzielenia pełnomocnictwa.

data dodania: 2019.07.15
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zostanie wybudowana długo oczekiwana winda
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zostanie wybudowana długo oczekiwana winda

Dzisiaj (10 lipca br.) podpisaliśmy umowę na dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia. Powiat Grudziądzki otrzyma 109 722,83 zł dotacji z PFRON-u w ramach "Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III".

data dodania: 2019.07.10
 W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy…
-

Wczoraj (8 lipca br.) Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik wraz z Skarbnikiem Powiatu, Grażyną Kalitą spotkali się z  Wojewodą Kujawsko – Pomorskim, Mikołajem Bogdanowiczem w celu podpisania umowy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). 

data dodania: 2019.07.09
Statuetki „Stalowego Anioła” czekają
-

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza XIII edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

data dodania: 2019.07.05
W Klubie Centrum Szkolenia Logistyki
-

28 czerwca Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik uczestniczył w uroczystości z okazji święta 13 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Grudziądzu dziękując żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za sumienną i pełną oddania pracę w dziedzinie budowania trwałych fundamentów logistycznego zaopatrzenia i zabezpieczenia sił zbrojnych na potrzeby obronności kraju.

data dodania: 2019.07.02
Impreza sportowa
-

Pierwsza "Spartakiada Osób Niepełnosprawnych" w Łasinie (26 czerwca br.) przyciągnęła rzesze zawodników żądnych rywalizacji i wyzwań. Spotkanie sportowo - rekreacyjne było okazją nie tylko do sprawdzenia się w współzawodnictwie ale także do nawiązania nowych przyjaźni i dobrej zabawy. W imprezie uczestniczył Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik, który pogratulował zwycięzcom.

data dodania: 2019.06.28
Komunikat z pracy Zarządy Powiatu
-

26 czerwca br. podczas 14 posiedzenia Zarząd przedstawił projekt dwóch uchwał w sprawach: wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. „Wybór banku wykonującego bankową obsługę budżetu Powiatu Grudziądzkiego w okresie 3 lat”

data dodania: 2019.06.28
Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego
-

Na VIII (26 czerwca br.) sesji gościł Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, który przedstawił informację o pracy Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, a co za tym idzie o sytuacji finansowej szpitala. „Szpital jest jednym z najbardziej newralgicznych i istotnych części naszego miasta. Jest niezbędny dla zapewnienia mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa …”

data dodania: 2019.06.28
Rywalizacja i świetna zabawa
Rywalizacja i świetna zabawa

22 czerwca w Lisnowie odbyła się impreza z ponad dwudziestoletnią tradycją. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu również i w tym roku ufundowało statuetki i nagrody dla laureatów konkursów sportowo - rekreacyjnych "Festynu Świętojańskiego".

data dodania: 2019.06.28
Krótszy czas pracy Wydziału Komunikacji

W dniu 28 czerwca 2019r. Wydział Komunikacji będzie czynny do godziny 13.30

data dodania: 2019.06.26
Uwaga upały!

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 12:00 dnia 25.06.2019 do godz. 18:00 dnia 26.06.2019

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 31°C do 33°C. Temperatura

minimalna w nocy od 18°C do 19°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska : 90%

 

         

data dodania: 2019.06.25
Wakacji czas zacząć …

Nadszedł czas długo oczekiwanych wakacji, dlatego też życzymy wszystkim, aby było one pełne niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim bezpieczne. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzymy wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. W załączniku przedstawiamy zasady bezpiecznego wypoczynku i prosimy o ich przestrzeganie.

data dodania: 2019.06.25