Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 24 Sierpnia 2019

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Siedem uchwał na sesji

 

Wczoraj odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego, podczas której radni zajęli się głosowaniem nad siedmioma uchwałami.
 
Na sesji radni podjęli następujące uchwały: w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego, zmian w tegorocznym planie budżetowym oraz określenia zadań finansowanych ze środków PFRON przekazanych Powiatowi w 2008 roku.
Ponadto radni przegłosowali uchwały dotyczące zmian składów osobowych Komisji rewizyjnej i komisji stałych Rady Powiatu oraz zakresu  ich działania, wyrażenia zgody na nabycie mienia stanowiącego własność gminy miasto Grudziądz oraz w sprawie przystąpienia powiatu do realizacji projektu systemowego pn. „Rozwój i upowszechnianie integracji w Powiecie Grudziądzkim”, Priorytet VII – Promocja integracji społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
PO KL stwarza dla powiatu grudziądzkiego ogromną szansę, ponieważ daje możliwość uatrakcyjnienia form wsparcia na rzecz mieszkańców powiatu, umożliwiając im bardziej skuteczną i efektywną pomoc w rozwiązaniu istotnych problemów. Proponowane w ramach niniejszego przedsięwzięcia wsparcie obejmie możliwość zasięgnięcia przez osoby niepełnosprawne informacji o ich prawach i uprawnieniach, a powołany na czas realizacji projektu pracownik socjalny udzieli porad z zakresu doradztwa zawodowego.
Łączna wartość projektu wynosi 54.415,20 zł., w tym wkład własny
w kwocie 5. 713,56 zł pokryty zostanie ze środków PFRON. Wysokość dotacji rozwojowej ustalono na kwotę 48.701,64 zł.

komentarze (0) (Siedem uchwał na sesji)

drukuj (Siedem uchwał na sesji)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 30.08.2008
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz