Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 24 Sierpnia 2019

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pracowite obrady

Miniony tydzień upłynął pod znakiem obrad. W środę, 25 marca, w sali sesyjnej Starostwa obradowali radni powiatu grudziądzkiego. Dzień wcześniej, na XXVI posiedzeniu spotkali się radni Gminy Grudziądz.

 
Radni powiatu grudziądzkiego podjęli jednogłośnie osiem uchwał. Głosowali nad uchwałami, które dotyczyły m.in.:
– przyjęcia planu pracy Rady Powiatu, Komisji rewizyjnej oraz komisji stałych na 2009 rok;
- zmian w tegorocznym planie dochodów i wydatków budżetowych;
-  regulaminu wynagradzania nauczycieli;
- udzielania i rozmiaru obniżek oraz rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli i zatrudnionych w szkołach i placówkach, dlaktórych organem prowadzącym jest powiat grudziądzki.
W trakcie sesji odbyła się również skromna ceremonia wręczenia medalu Staroście Grudziądzkiemu, Markowi Szczepanowskiemu, za aktywne wspieranie działalności Zarządu Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Dziękując prezesowi, Mieczysławowi Tężyckiemu za wyróżnienie, Starosta powiedział: „Życzliwość i zrozumienie dla potrzeb innych są bezcenne. I te cechy winny wyróżniać instytucje państwowe i samorządowe w kontaktach ze społeczeństwem, a zwłaszcza z częścią społeczeństwa wymagającą opieki i troski. Cieszę się, że jako samorząd powiatowy tej grupie ludzi możemy również pośrednio służyć współpracując ze stowarzyszeniem, które Pan reprezentuje”.
We wtorek obradowali natomiast radni Gminy Grudziądz. W posiedzeniu uczestniczył także Wicestarosta, Edmund Korgol. Pytania dotyczące remontów dróg powiatowych przebiegających przez gminę oraz traktów dla pieszych zdominowały wtorkową dyskusję.
Radni sygnalizowali m.in. potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi władz powiatu na stan techniczny drogi w Gaci i na odcinku Mokre-Zakurzewo.
Podczas swojego wystąpienia Wicestarosta zaprezentował zebranym plany samorządu powiatowego dotyczące inwestycji drogowych oraz zamierzenia dotyczące budowy bądź kontynuacji napraw chodników, które będą realizowane w granicach posiadanych środków finansowych.

komentarze (0) (Pracowite obrady )

drukuj (Pracowite obrady )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 31.03.2009
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz