Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 24 Sierpnia 2019

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu

Podczas wczorajszej, XXVI sesji, Rada Powiatu Grudziądzkiego udzieliła Zarządowi Powiatu Grudziądzkiego absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Pracę zarządu radni poparli jednogłośnie.

Zanim Rada Powiatu Grudziądzkiego przystąpiła do głosowania, wysłuchano sprawozdania rocznego z wykonania budżetu powiatu, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej nt. realizacji budżetu za 2009 rok oraz wniosku komisji rewizyjnej w sprawie absolutorium dla zarządu.

W imieniu Zarządu Powiatu Grudziądzkiego Starosta Grudziądzki podziękował radnym za udzielone absolutorium. – Mam nadzieję, że przyjęta forma współpracy oparta na merytorycznej dyskusji będzie nadal rozwijała się tak pomyślnie, a wynik finansowy powiatu w stosunku do jego potencjału będzie z roku na rok wzrastał – mówił starosta.

Na wczorajszej sesji radni wysłuchali również informacji dotyczącej rocznej działalności Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Grudziądzu i stanu bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie powiatu ziemskiego w 2009 r.. Radni zapoznani zostali także z oceną stanu sanitarnego i sytuacją epidemiologiczną powiatu ziemskiego oraz ze sprawozdaniem z ubiegłorocznej działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu.

Ponadto przyjęto uchwały w sprawach: zmian w tegorocznym planie dochodów i wydatków budżetowych, okręgów wyborczych, w sprawie określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze oraz informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej.

Rada powiatu grudziądzkiego zdecydowała również o przyznaniu dotacji z przeznaczeniem na prace konserwatorskie dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Jakuba w Dąbrówce Królewskiej (5 tys. zł) oraz Parafii Rzymsko-katolickiej pw. św. Anny w Radzyniu Chełmińskim (10 tys. zł).

komentarze (0) (Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2010.04.28
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz