Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 24 Sierpnia 2019

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Menu

Nawigacja

Odnosniki

V Sesja Rady Powiatu

Wczoraj (28 kwietnia br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu po raz piąty w tej kadencji obradowali radni powiatu grudziądzkiego.

Podczas sesji Rada podjęła uchwały w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków PFRON, zmian w tegorocznym budżecie i  udzielenia pomocy finansowej dla Miasta i Gminy Łasin. Przyznane w wysokości 10 tys. zł wsparcie zostanie wykorzystane na zakup analizatora do badania krwi dla Szpitala im. Macieja z Miechowa w Łasinie.

Pod obrady radnych trafiły również uchwały dotyczące przyznania dotacji dla Parafii Rzymsko Katolickiej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łasinie i parafii pw. św. Wojciecha w Rogóźnie. Radni przeznaczyli po 5 tyś. zł dofinansowania na prace konserwatorskie w kościołach w Łasinie i Rogóźnie.

Ponadto radni wysłuchali informacji na temat stanu bezpieczeństwa sanitarnego i sanitarno-weterynaryjnego na terenie powiatu, sytuacji na rynku pracy oraz działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu.  Dyrektorzy szpitali w Grudziądzu i Łasinie przedstawili informacje o podejmowanych przez lecznice działaniach  i oferty profilaktyki, z której mogą korzystać mieszkańcy powiatu.

Radnym przedłożono także sprawozdanie z realizacji „Programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w 2011 roku”.

komentarze (0) (V Sesja Rady Powiatu)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2011.04.29
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz