Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 21 Sierpnia 2019

Imieniny

Joanny, Kazimierza, Emiliana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Uroczysta Sesja

Dnia 12 października br. w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyła się XXXI Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego podsumowująca 20 – lecie powstania Powiatu Grudziądzkiego.

Uroczystą Sesje otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego, Krzysztof Klonowski i wraz ze wszystkimi Radnymi Powiatu Grudziądzkiego uczcił minutą ciszy zmarłych, którzy w poszczególnych kadencjach tworzyli Samorząd Powiatu Grudziądzkiego, oraz przyczynili się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Wśród zaproszonych gości udział wzięli Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Ryszard Bober, Prezydent Grudziądza, Robert Malinowski, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin, Rafał Kobylski, Wójt Świecie nad Osą, Ireneusz Maj oraz Radni od I – V kadencji, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji pozarządowych, dyrektorzy instytucji współpracujących z Powiatem.

Na Sesji podsumowano osiągnięcia Władz Powiatu Grudziądzkiego. W dowód wdzięczności złożono gratulacje oraz podziękowania tym, którzy pracowali na rzecz powiatowej społeczności.

Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol powiedział:

,, Utworzony mocą ustawy z 5 czerwca 1998 roku Powiat Grudziądzki, inny niż funkcjonujący wcześniej Powiat bez miasta Grudziądza za to z Gminą Radzyń Chełmiński. Siedzibę wyznaczono po Urzędzie Rejonowym w którym mieściły się różne instytucje obecnie cały budynek jest własnością Powiatu.      W skład majątku Powiatu włączono dwa Domy Dziecka w Białochowie i w Wydrznie. Zapomniano o Białochowie w budżecie. W skład włączono Szpital Grudziądzki, który przez pół roku podlegał Staroście.  Zespół Szkół im K. Jagiellończyka w Łasinie, PZD na Waryńskiego - wszystkie obiekty wymagały natychmiastowych poważnych remontów, które podjęliśmy od pierwszych dni funkcjonowania. Przeprowadziliśmy remonty wszystkich budynków i ich otoczenie. Wyremontowano siedzibę starostwa. Pozostało do wykonania malowanie i częściowa wymiana na oświetlenie oraz zamontowanie windy dla niepełnosprawnych. Powiatowi przypisano prawie 392 km dróg w bardzo złym stanie. Remonty dróg od I kadencji były priorytetem w naszej działalności, mimo skromnego budżetu wyremontowaliśmy ponad 187 km w:

I Kadencji 13 800 mb,

II Kadencji 21 600 mb,                                                                                                

III Kadencji 47 200 mb,

IV Kadencji 55 800 mb,

V Kadencji 48 800 mb.

Na utrzymanie dróg w ostatnich 2 kadencjach przeznaczono ponad 40% rocznych budżetów.

Oprócz zadań własnych Powiat w ramach porozumień prowadzi punkt paszportowy oraz wspólny dla powiatu i miasta zespół ds. orzekania o niepełnosprawności. W trakcie funkcjonowania pozyskiwaliśmy środki pomocowe ze wszystkich możliwych źródeł bez których nie możliwe byłyby inwestycje bo budżet na początku:

I Kadencji wynosił 6 900 tyś,

II Kadencji wynosił 11 500 tyś,

III Kadencji 13 000 tyś,

IV Kadencji 23 500 tyś,

V Kadencji 26 000 tyś.”

 

Szanowni Państwo

Realizacja zadań Powiatu nie były możliwa, gdyby nie załoga Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych, które wykonywały swoje obowiązki bardzo sumienne, czego dowodem są wyniki różnych kontroli, gdzie we wnioskach nie ma kar, a jedynie drobne uwagi dlatego na ręce Kierowników Wydziałów oraz Kierowników jednostek organizacyjnych, składam serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników.

Dziękuję Wójtom i Burmistrzom z którymi udało się nawiązać współprace w realizacji różnych inwestycji.

Dziękuję Kierownikom różnych instytucji, które są wspólne dla miasta i powiatu organizacjom pozarządowym za realizację wielu programów dla naszych mieszkańców.       

Dziękuję też Zarządom poszczególnych kadencjach, które w miarę możliwości realizowali trudne zadania.

Dziękuję mieszkańcom naszego Powiatu za poparcie, jakiego udzielali nam oraz cierpliwości w oczekiwaniu na załatwienie problemów.             

 

 

Z wyrazami szacunku

     

Starosta Grudziądzki

Edmund Korgol

                                                                                                                                      

Edmund Korgol

  • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2018-10-16
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: Maciej Lipowski

« wstecz