Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 3 Sierpnia 2020

Imieniny

Lidii, Augusta, Nikodema

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Budżet przyjęty jednomyślnie

Po świętach, na ostatniej w tym roku, X sesji spotkali się dzisiaj radni powiatu grudziądzkiego. Obrady zakończyły się przyjęciem najważniejszego aktu prawnego będącego podstawą gospodarki finansowej powiatu - budżetu na 2008 rok.

Budżet powiatu zakłada dochody na poziomie 16, 6 mln zł, a wydatki szacuje się na 18,6 mln zł. Deficyt ma natomiast wynieść nieco ponad 2 mln zł.

- Projekt budżetu na 2008 rok jest budżetem realnych możliwości. Uwzględnia on wszystkie istotne wnioski wypracowane podczas wspólnych posiedzeń stałych komisji Rady Powiatu. O atrakcyjności budżetu w głównym stopniu decydują zamierzenia inwestycyjne. To właśnie od nich będzie zależało przyszłe tempo rozwoju powiatu w zakresie inwestycji drogowych, zadań z zakresu pomocy społecznej, oświaty i wychowania oraz wielu innych dziedzin - ocenił ten dokument, Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.

Wśród uchwał przyjętych przez radnych znalazły się uchwały m. in w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz wartości jednego punktu służącego do ustalenia miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych w  Wydrznie i Białochowie, Powiatowym Zarządzie Dróg, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Głosowaniu poddane zostały również uchwały w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli oraz wysokości i szczegółowych zasad przyznawania, wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach prowadzonych przez powiat grudziądzki.

komentarze (0) (Budżet przyjęty jednomyślnie)

drukuj (Budżet przyjęty jednomyślnie)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2007-12-28
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

« wstecz