Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Wspólnie lobbują za budową „Szesnastki”

Członkowie Stowarzyszenia „Szesnastka” wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych miasta i powiatu oraz parlamentarzystami obradowali wczoraj w grudziądzkim ratuszu.

 

 

Stowarzyszenie „Szesnastka” skupiające obecnie 20 samorządów gminnych i powiatowych, które leżą w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 16 powstało nie tak dawno, bo rok temu w Olsztynie. Za główny cel postawiło sobie lobowanie za jak najszybszą przebudową „16” prowadzącej od Dolnej Grupy k/Grudziądza do granicy z Litwą w Ogrodnikach. Całkowita długość tej trasy sięga 375 km i przebiega przez trzy województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

Jest niezwykle ważnym ciągiem komunikacyjnym dla turystów udających się na Mazury i dalej na wschód Europy. Dla grudziądzan „szesnastka” ma duże znaczenie. Dalekosiężny plan zakłada połączenie „16” z powstającą właśnie Trasą Średnicową. Wszystko znajduję się jednak w fazie planowania, bowiem droga nr 16 ma docelowo powstać w 2018 roku.

Do walki o „16” włączyli się nie tylko włodarze miasta, ale także parlamentarzyści: Marzenna Drab, Janusz Dzięcioł, Tomasz Lenz i senator Jan Wyrowiński. O wsparcie dla tej inwestycji apelował do parlamentarzystów, uczestniczący w spotkaniu Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.

Droga ekspresowa nr „16” nie była jedynym tematem „drogowym”, który poruszono podczas wczorajszego posiedzenia.

W porządku obrad znalazły się także kwestie dotyczące zaawansowania prac oraz finansowania II i III etapu Średnicówki.

Spotkanie „16” z samorządowcami zaszczycili swoja obecnością: senator Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, główny pomysłodawca i zarazem założyciel „Szesnastki” oraz dyrektorzy Oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Bydgoszczy i z Olsztyna.

 

 

drukuj (Wspólnie lobbują za budową „Szesnastki” )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 26.03.2008
Zdjęcia dzięki uprzejmości Rzecznika Prasowego Prezydenta Grudziądza
wyświetl galerię w Cooliris

komentarze (0) (Zdjęcia dzięki uprzejmości Rzecznika Prasowego Prezydenta Grudziądza)

« wstecz

baner toplayer
23