Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Młodzi recytowali poezję

Ponad 70 uczestników wzięło udział w IX Powiatowym Przeglądzie Poezji pod hasłem - „Złote usta”, który odbył się w piątek, 28 marca w Łasinie. Honorowy patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

 

Powiatowy Przegląd Poezji organizowany co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich jest prawdziwą gratką dla młodych miłośników sztuki poetyckiej. Wybrańcy tej muzy mają okazję sprawdzenia swoich możliwości. A sam konkurs jest pretekstem do promowania wrażliwości na piękno ojczystego języka i  miłości do sztuki.

Na szczeblu powiatowym, do przeglądu zakwalifikowani zostali uczestnicy wyłonieni wcześniej w eliminacjach gminnych. Publiczność wysłuchała interpretacji wierszy m.in. Jana Brzechwy (pt.„Samochwała”, „Kłamczucha”, „Na straganie”, „Kto z kim przestaje”), Aleksandra Fredry („Paweł i Gaweł)”, Marii Konopnickiej („Stefek Burczymucha”), Adama Mickiewicza („Romantyczność”) oraz Krzysztofa, Kamila Baczyńskiego („Mazowsze”).

Po prezentacjach artystycznych Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów - poziom uczestników był niezwykle wysoki. Przy ocenie wzięto pod uwagę kilka kryteriów m.in. interpretację tekstu, dobór repertuaru i dykcję. Po obradach jury ogłosiło ostateczny werdykt.

W kategorii I (przedszkolaki) nagrody otrzymali: Aleksandra Junkier (I m-ce) z gminy Radzyń Chełmiński, Patrycja Kikulska (II m-ce) z gminy Gruta oraz Jacek Brodziński (III m-ce) z gminy Łasin.

W kategorii II (klasy I-II) najlepiej wypadli: Julia Taczyńska (I m-ce) z gminy Rogoźno, Agata Gorczewska (II m-ce) z gminy Łasin i Mikołaj Molęda (III m-ce) z gminy Radzyń Chełmiński.

W kategorii III (klasy III –IV) nagrody przyznano: Monice Kurzyńskiej (I m-ce) z gminy Łasin, Alicji Materka (II m-ce) z gminy Gruta oraz Paulinie Nowickiej (III m-ce) z gminy Radzyń Chełmiński.

W kategorii IV (klasy V-VI) wyróżniono: Aleksandrę Florkiewicz z gminy Łasin, Jagodę Brylińską z gminy Radzyń Chełmiński i Maję Bieszk z gminy Gruta.

W kategorii V (szkoły gimnazjalne) nagrodzeni zostali: Natalia Żmuda-Trzebiatowska (I-m-ce) z gminy Świecie nad Osą, Patrycja Pylak (II m-ce) z gminy Gruta i Joanna Sala (III-ce)  z gminy Gruta.

W ostatniej, VI kategorii (szkoły ponadgimnazjalne) najlepsi okazali się: Marta Wierzbicka (I m-ce), Katarzyna Drozdowska (II m-ce) i Łukasz Rybicki (III m-ce) z ZSP w Łasinie.

Laureaci przeglądu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Pozostałym wręczone zostały pamiątkowe dyplomy. Wszystkich recytatorów nagrodził Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.

 

 

drukuj (Młodzi recytowali poezję )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 31.03.2008

« wstecz

baner toplayer
23