Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Radni zdecydowali

Siedem uchwał znalazło się w porządku XI sesji Rady Gminy Gruta, która obradowała w ubiegły piątek, 28 marca w sali narad Urzędu Gminy w Grucie. W trakcie posiedzenia niemal wszystkie uchwały podejmowane były jednogłośnie.

 

Wśród ponad 10 punktów porządku obrad piątkowej sesji znalazły się: uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Budżetu Gminy Gruta na rok bieżący, uchwała w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej  na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie gminy oraz uchwała dotycząca ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych z terenu nieruchomości. Ostatni z projektów uchwał został skierowany przez Radę do dalszej pracy w komisji.

W dalszej części posiedzenia radni wyrazili zgodę na zbycie lokalu mieszkalnego w Grudziądzu oraz zatwierdzili Plany Odnowy Miejscowości Gruta i Słup. Radni przegłosowali także plan pracy komisji stałej Rady Gminy na 2008 rok.  

Obecny podczas sesji Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski poinformował Radę Gminy Gruta o sytuacji dotyczącej finansowania zadań z zakresu infrastruktury technicznej i drogowej. Sytuacja w tym obszarze jest wyjątkowo trudna z uwagi na ograniczone możliwości finansowania tych zadań w ramach RPO. Ponadto starosta przedstawił plan remontów cząstkowych nawierzchni metodą nakładki asfaltowej.

Podczas sesji przedstawione zostały również sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy,  komisji stałych Rady Gminy oraz informacje o działalności Przedsiębiorstwa „ELDOM” oraz o zamierzeniach inwestycyjnych firmy na terenie gminy Gruta.

drukuj (Radni zdecydowali)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 31.03.2008

« wstecz

baner toplayer
23