Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

W partnerstwie siła

Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski i wicestarosta Edmund Korgol byli gośćmi Zbigniewa Sosnowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. O istotnych dla funkcjonowania grudziądzkiego samorządu powiatowego sprawach rozmawiali w stolicy również z panią poseł Ewą Kierzkowską.

 

Piątkowa wizyta przedstawicieli grudziądzkiego samorządu powiatowego rozpoczęła się od spotkania z Podsekretarzem Stanu MSWiA, Zbigniewem Sosnowskim. Była to pierwsza wizyta władz powiatu u pana ministra. Włodarze zapoznali podsekretarza MSWiA z bieżącymi problemami powiatu oraz przedstawili zadania, które stoją przed samorządem do realizacji w najbliższym czasie.

Tego samego dnia starosta i jego zastępca spotkali się z parlamentarzystką PSL, Ewą Kierzkowską. W dyskusji sporo miejsca zajęły sprawy przyszłości polskiej wsi i rolnictwa, kwestie dotyczące wsparcia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich całego regionu oraz inwestycje drogowe. Pani poseł w rozmowie z władzami powiatu zapewniła o swoim wsparciu dla inicjatyw podejmowanych przez grudziądzki samorząd. W ministerstwie będzie zabiegać m.in. o zwiększenie nakładów finansowych na rozwój infrastruktury drogowej w naszym powiecie.

 

 

drukuj (W partnerstwie siła)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 07.04.2008

« wstecz

baner toplayer
23