Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 9 Sierpnia 2020

Imieniny

Romana, Edyty, Rolanda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nie zwlekaj - zadbaj o zdrowie!

W Polsce każdego roku na raka piersi choruje 12 tys. kobiet, a na raka szyjki macicy zapada około 4 tys pań. Połowa z nich umiera, bo zbyt późno podjęły leczenie! Życie jest bezcennym darem. Dlatego warto skontrolować własne zdrowie i skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w ramach programu wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy – przekonywali o tym wczoraj w Starostwie Powiatowym rzecznik prasowa Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Barbara Nawrocka i ordynator oddziału onkologicznego grudziądzkiego szpitala, dr Wojciech Wolff.

 
Aby dotrzeć z programem profilaktyki do jak największej liczby mieszkańców wsi i miasteczek przedstawiciele NFZ zwrócili się również do sołtysów z terenu powiatu grudziądzkiego, znają oni bowiem doskonale problemy swoich społeczności lokalnych.
W trosce o zdrowie kobiet będą przypominać o konieczności wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych i cytologicznych, które pozwolą zapobiegać poważniejszym skutkom choroby nowotworowej. Będą także przekonywać panie, że wykryty w porę nowotwór daje niemal całkowitą pewność wyleczenia. W diagnostyce cenna jest każda minuta – nie zwlekaj więc z badaniem do ostatniej chwili i uchroń życie przed rakiem!

drukuj (Nie zwlekaj - zadbaj o zdrowie!)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-04-30

« wstecz