Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 26 Września 2020

Imieniny

Justyny, Damiana, Wawrzyńca

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pierwsi inżynierowie GSW

Sobota, 31 maja - dzień ten zapadnie z pewnością na długo w sercach i pamięci absolwentów Grudziądzkiej Szkoły Wyższej. Czekali bowiem na ten moment od dawna i nareszcie ich droga okupiona ciężką pracą i wysiłkiem trwającym ponad trzy lata została uwieńczona sukcesem. Po raz pierwszy w historii GSW tytuł inżyniera mechanika otrzymało 38 absolwentów.

 
Uroczystość wręczenia dyplomów, z udziałem przedstawicieli Senatu Uczelni, władz miasta i powiatu odbyła się w budynku NOT.
Podczas ceremonii nagrodami uhonorowani zostali najlepsi absolwenci. Złotą odznakę odebrał Krzysztof Dejnarowicz z Gdańska, który uzyskał najwyższą średnią – 4,67. Nieco niższą średnią ocen - 4,41 może się pochwalić Adam Weselak z Okonina. Za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymał nagrodę z rąk Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego, który skierował do wyróżnionego absolwenta z naszego powiatu gratulacje i życzył sukcesów na niwie zawodowej oraz pomyślnego rozwoju.
 
Adam Weselak przyznaje, że aby stać się w przyszłości dobrym inżynierem ważne jest, aby na każdym etapie z konsekwencją, determinacją a często i uporem dążyć do celu. Sam dał tego doskonały przykład, kończąc studia z wyróżnieniem – Zdecydowałem się na studia inżynierskie, by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe  i poszerzyć wiedzę, którą wyniosłem z Zespołu Szkół Mechanicznych, gdzie kształciłem się w klasie o profilu technicznym. Dziś jestem zadowolony, że wybrałem studia o kierunku mechanika i budowa maszyn, który stwarza wspaniałe możliwości rozwijania moich zainteresowań. Profesjonalna kadra i miła, przyjacielska atmosfera sprawiły, że bardzo ciepło wspominam ten 3,5 –roczny okres nauki. Studia spełniły moje oczekiwania – stwierdza Adam.
 
W gronie najlepszych absolwentów znalazł się również Zbigniew Wicik z Kwidzyna ze średnią 4,35. Z kolei najlepszym studentem z Grudziądza okazał się Marek Dudziak (średnia 4,31). Nagrodę wręczył mu Prezydent Grudziądza.

drukuj (Pierwsi inżynierowie GSW )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-06-02

« wstecz