Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 12 Listopada 2019

Imieniny

Mateusza, Renaty, Witolda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Wyjątkowy jubileusz

Ważna, wręcz niezbędna dla władz i mieszkańców Ziemi Lubawskiej inwestycja, realizowana konsekwentnie przez samorządowców wspólnie z dyrekcją szpitala powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim zakończyła się sukcesem. Przy okazji wczorajszych obchodów 100-lecia istnienia lecznicy oficjalnie oddano do użytku nowoczesny i dobrze wyposażony blok operacyjny. Uroczystość zbiegła się także z nadaniem placówce imienia dr med. Friedricha Lange. Pamiątkową tablicę poświęconą temu wybitnemu lekarzowi i fundatorowi szpitala odsłoniła dr Anna Radziwon, córka Władysława Radziwona, długoletniego dyrektora placówki.

 
Obchodzony we wtorek jubileusz istniejącego od 1908 r. szpitala był okazją do przypomnienia zebranym gościom bogatej historii lecznicy oraz zasłużonych dla niej postaci. Jedną z takich osób był urodzony w 1849 r w Łąkorku w powiecie lubawskim Friedrich Lange, który cały swój majątek zapisał na rzecz szpitala. Patron placówki w Nowym Mieście Lubawskim to postać niezwykła, był on nie tylko wybitnym chirurgiem, ale przede wszystkim człowiekiem o wrażliwym sercu i wyjątkowej skromności.
W dniu jubileuszu padło wiele ciepłych słów ze strony przybyłych na uroczystość samorządowców. W tym ważnym dniu nie zabrakło Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego, który skierował do przedstawicieli władz powiatu nowomiejskiego, dyrekcji oraz lekarzy szpitala najserdeczniejsze życzenia.
- Mam nadzieję, że nowo otwarty blok operacyjny będzie jak najlepiej służył pacjentom. Odpowiednie zaplecze medyczne zapewni każdej osobie trafiającej do szpitala kompleksową opiekę i zdecydowanie usprawni pracę zespołu lekarskiego. Życzę wszystkim zadowolenia z wykonywania obowiązków zawodowych, aby następne lata były dla Was czasem, w którym będzie można zrealizować wiele kolejnych przedsięwzięć z korzyścią dla rozwoju placówki.
Dalsze uroczystości, przeniesione zostały na dziedziniec szpitala. Symboliczną wstęgę przecięli: Dyrektor Centrum Zdrowia Publicznego w Olsztynie, Genowefa Kmieć – Baranowska, Ryszard Wasiński z Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Starosta Nowomiejski, Stanisław Czajka.
 

drukuj (Wyjątkowy jubileusz)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 11.06.2008

« wstecz