Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 21 Lipca 2019

Imieniny

Daniela, Andrzeja, Benedykta

Menu

Nawigacja

Odnosniki

4.Rejonowa Baza Materiałowa świętowała

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, oficerami i dowódcami jednostek, przedstawicielami władz miasta oraz powiatu grudziądzkiego 4 Rejonowa Baza Materiałowa po raz dziewiąty obchodziła swoje święto. Od lat stacjonująca w koszarach Cytadeli Jednostka zabezpiecza sprawną działalność logistyczną na rzecz Wojsk Lądowych, Lotniczych i Obrony Powietrznej.

 
Baza zaopatruje wojskowe jednostki budżetowe w techniczne środki materiałowe, materiały pędne i smary oraz artykuły codziennego użytku. Poza działaniami w zakresie logistyki Jednostka pełni także nieocenioną rolę w życiu społecznym miasta i powiatu oraz wpisuje się aktywnie w bogate tradycje polskiej kawalerii.
To właśnie z terenu Bazy w czasie prowadzonych podczas II wojny światowej działań wojennych 18.Pułk Ułanów Pomorskich wyruszył na front, by bronić Ojczyzny przed atakiem agresorów.
4 Rejonowa Baza Materiałowa jest dziś kontynuatorem i spadkobiercą najbardziej chwalebnych tradycji polskiego oręża, ale przede wszystkim dowodem polskiej tożsamości.
W uroczystych obchodach 9. rocznicy Bazy na zaproszenie Dowódcy Jednostki płk Grzegorza Mosiołka wziął udział Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.
 

drukuj (4.Rejonowa Baza Materiałowa świętowała)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 9.07.2008

« wstecz