Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Złoty Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich

 

Od pięćdziesięciu lat aktywnie działają na rzecz integracji lokalnych środowisk, pielęgnują regionalny dorobek i okazują niezmienną życzliwość oraz sympatię mieszkańcom – mowa o Paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Sosnówce.
W sobotę, 18 października, obchodziły 50-lecie swojej działalności. Świadkiem tej szczególnej uroczystości był Wicestarosta Grudziądzki, Edmund Korgol.
 
 
- Od początku swego istnienia nasze Koło skupiało w swoich szeregach kobiety, które charakteryzowały się przedsiębiorczością, pomysłowością i zamiłowaniem do społecznej działalności. Potwierdzeniem aktywnej postawy i zaangażowania naszych pań są organizowane z udziałem okolicznych mieszkańców zabawy dochodowe oraz uroczystości z okazji Wigilii czy Dnia Dziecka przygotowywane wspólnie z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową w Sosnówce. Wśród zasług Koła warto wymienić organizowanie licznych kursów: kroju, szycia i gotowania, a także konkursów, m.in na najbardziej wypielęgnowany ogródek kwiatowy. Członkinie naszego Koła biorą również udział w wystawach rolniczych – mówiła do zebranych gości Bożena Bochen, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sosnówce.
W imieniu Rady i Zarządu Powiatu oraz mieszkańców najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom złożyli Wicestarosta Grudziądzki, Edmund Korgol i Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Wołoszyn.

drukuj (Złoty Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-10-22

« wstecz

baner toplayer
covid-19