Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Edukacyjne wędrówki leśne

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Leśnego Nadleśnictwo Jamy zorganizowało - Dzień Otwarty w Lasach Państwowych. W obchodach wziął udział Wicestarosta Grudziądzki, Edmund Korgol.

 
 
Europejski Tydzień Leśny został proklamowany w ubiegłym roku w Warszawie przez ministrów odpowiedzialnych za lasy w 46 krajach europejskich.
Ideą przewodnią Europejskiego Tygodnia Leśnego jest m.in. inicjowanie wspólnych działań, mających na celu promocję gospodarki leśnej oraz prezentacja możliwości wykorzystania potencjału lasów Europy.
Obchody Dnia Otwartego w Lasach Państwowych były punktem kulminacyjnym trwającego od 20 do 24 października Europejskiego Tygodnia Leśnego. Z tej okazji w miniony piątek pracownicy lasów państwowych spotkali się z przedstawicielami straży pożarnej, policji, lokalnych władz samorządowych i sąsiedniego Powiatu Nowomiejskiego oraz dyrektorami szkół, aby zaprezentować walory przyrodnicze i możliwości edukacyjne Nadleśnictwa Jamy.
Wcześniej zorganizowano zajęcia plenerowe na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Białochowo”, które zgromadziły dzieci i młodzież z Grudziądza, Chełmna i okolicznych miejscowości oraz ich opiekunów.  Spacer po lesie był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o ekologii i gospodarce leśnej. Uczestnicy mogli poznać wybrane gatunki drzew i zwierzyny łownej oraz dowiedzieć się, jakie działania podejmują nadleśnictwa Lasów Państwowych na rzecz ochrony wód i przyrody.

Impreza zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku i śpiewaniem przy wtórze harcerskiej gitary.

drukuj (Edukacyjne wędrówki leśne)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-10-29

« wstecz

baner toplayer
covid-19