Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Certyfikat przepustką do kariery

 

Osiemdziesięciu czterech uczniów z Grudziądza i powiatu rozpoczęło kurs komputerowy ECDL realizowany w ramach projektu „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2008/09”. Wśród nich są trzy osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

 
Kurs ECDL (z ang. European Computer Driving License)pozwala  uczniom na zdobywanie i doskonalenie umiejętności komputerowych. Udział w nim znacznie zwiększa szansę młodych ludzi na znalezienie zatrudnienia. Zajęcia odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu w blokach 5 godzinnych (od 15.00 do 20.00).
Troje uczniów: Paweł Wydorski, Magdalena Janta-Lipińska i Anika Sonnenfeld z ZSP w Łasinie są w grupie osób, które właśnie rozpoczęły starania o uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
- Dzisiejszy rynek pracy rodzi duże zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu informatyki. Zajęcia, na które uczęszczamy, umożliwiają przyswajanie i poszerzanie umiejętności posługiwania się komputerem oraz jego oprogramowaniem. Moim zdaniem, takie lekcje są potrzebne. Bez sprawnej obsługi komputera nie jesteśmy dziś w stanie sprostać wymogom stawianym przez pracodawcę. Kierunek, który obrałam, w pełni pokrywa się z programem kształcenia i z moimi zainteresowaniami. Za dwa lata zamierzam zdawać na informatykę i telekomunikację, by w przyszłości pracować w zawodzie informatyka. Z całą pewnością wyniesiona z zajęć wiedza będzie mi bardzo pomocna – mówi Anika, uczennica II klasy Technikum o profilu informatycznym w ZSP w Łasinie.
Dobry wynik egzaminu ECDL warunkuje otrzymanie certyfikatu. Końcowy sprawdzian będzie obejmował zarówno część teoretyczną, jak i test z wykonywania czynności praktycznych.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i naturalnie zdobycia wymarzonego certyfikatu ECDL!

drukuj (Certyfikat przepustką do kariery)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-11-18

« wstecz

baner toplayer
covid-19