Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Zima nam nie straszna

Zima jeszcze na dobre do nas nie zawitała, a na drogach powiatowych są już prowadzone intensywne prace związane z odśnieżaniem ciągów komunikacyjnych.

 
- Jesteśmy przygotowani na nagłe pogorszenie aury. W związku z nadchodzącym sezonem zimowym zaopatrzyliśmy służby PZD w 3740 ton mieszanki piasku z solą. Do zwalczania śliskości zimowej posłuży specjalistyczny sprzęt w postaci samochodów ciężarowych z piaskarkami i pługami. Sukcesywnie odśnieżane będą drogi w najbardziej newralgicznych miejscach, tj. drogi, po których kursują autobusy dowożące dzieci do szkoły oraz przy przystankach. Śnieg i błoto pośniegowe zalegające pobocza usuwane będą na bieżąco ze skrzyżowań dróg, przejazdów kolejowych, a także uczęszczanych traktów pieszych. Wzorem lat ubiegłych w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg wznowione zostały dyżury (w godz. od 4.00 do 22.00; pod nr tel. (0-56) 46-482-57), w czasie których można zgłaszać informacje o zaśnieżonych, nieprzejezdnych i oblodzonych drogach. W przypadku srogiej zimy dyżury będą pełnione przez całą dobę – mówi kierownik Powiatowego Zarządu Dróg, Janusz Różański.
W minionym roku koszty związane ze skutkami zimy wyniosły nieco ponad 58 tysięcy złotych.
- Ile będzie kosztować tegoroczna walka z zimowymi utrudnieniami na drogach, to się okaże dopiero…po zimie – podsumowuje Janusz Różański.

drukuj (Zima nam nie straszna)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2008-11-25

« wstecz

baner toplayer
covid-19