Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 30 Października 2020

Imieniny

Edmunda, Przemysława, Zenobii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Chętnie się budujemy

Budownictwo mieszkaniowe cieszy się nadal dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. Wydział Architektury i Budownictwa wydał w ubiegłym roku 437 pozwoleń na budowę, najwięcej w rejonie Grudziądza, Gruty i Łasina. Oznacza to, że wciąż utrzymuje się w naszym powiecie wysoki popyt na inwestycje związane z budownictwem.

 
- Obecnie zauważalna jest tendencja do wykorzystywania wszelkich form budownictwa. Często adaptuje się budynki szkolne, zlewnie mleka i inne obiekty (np. gospodarcze) na własne potrzeby mieszkaniowe, co w sposób czytelny odzwierciedla potrzeby lokalowe mieszkańców. Największym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców cieszą się tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie z miastem. Preferowane przez mieszkańców są działki o wielkości około 3 tys. metrów położone m.in. w Maruszy, Wielkich Lniskach, Małym Rudniku, Pokrzywnie i Nowej Wsi – wymienia kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Henryk Pasik.
Również rolnicy często unowocześniają swoje gospodarstwa poprzez ich rozbudowę i przebudowę.
- Na przełomie ostatnich lat proces absorpcji środków unijnych na budowę płyt obornikowych oraz zbiorników na płynne odchody zwierzęce odbywał się na większą skalę niż ma to miejsce dzisiaj. Znalazło to swoje uzasadnienie w przepisach prawa unijnego, zgodnie z którymi dwa lata temu nałożono na rolników obowiązek budowy płyty obornikowej –  dodaje kierownik Henryk Pasik.
 
W ubiegłym roku wydano 127 pozwoleń na budowę budynków jednorodzinnych. W sumie powstały 143 nowe mieszkania wraz z mieszkaniami uzyskanymi w wyniku  przebudowy.

drukuj (Chętnie się budujemy)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-01-29

« wstecz