Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Regionalnej

W piątek, 22 maja, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu obradowała Komisja Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury. Inicjatorem spotkania była Silvana Oczkowska - radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 
Oprócz spraw proceduralnych członkowie komisji przyjęli informacje o ubiegłorocznej realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy w województwie na przykładzie miasta Grudziądz i powiatu grudziądzkiego. Podczas obrad przedstawiono również działania podjęte przez samorządy miasta i powiatu grudziądzkiego w celu łagodzenia skutków bezrobocia, mówiono o możliwościach aktywizacji społeczeństwa w województwie Kujawsko-Pomorskim oraz o działaniach wspierających przedsiębiorczość w regionie.
Wśród referujących na posiedzeniu byli: Michał Korolko - dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej, Artur Janas- wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, Tomasz Pacuszka – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu, Elżbieta Opiłowska – naczelnik Wydziału Polityki Prorodzinnej i Rynku Pracy w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego oraz Beata Nawrocka – dyrektor Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości. W spotkaniu wzięli również udział Starostowie Powiatu Grudziądzkiego oraz wójtowie i burmistrzowie gmin.

drukuj (Wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Regionalnej )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 28.05.2009

« wstecz