Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Koniec z podjadaniem słodyczy

Dodatkowe centymetry w biodrach, za grube nogi czy pośladki, wydęty brzuch mogą niejednego wprawić w kompleksy, zachwiać wiarę w siebie i obniżyć poczucie wartości. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która coraz częściej dotyka osób w wieku do 18 lat. Finansowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu - Regionalny Program Zwalczania Otyłości u dzieci i młodzieży ma zachęcić młode pokolenie do podjęcia leczenia i wprowadzenia zmian w nawykach żywieniowych, eliminując tym samym zagrożenia ciężkimi chorobami przewlekłymi.

 
W realizację tegorocznego programu profilaktycznego zaangażowało się  ponad 40 samorządów, w tym powiat grudziądzki. Ośmioro uczniów ze szkół naszego powiatu wzięło udział w wyjazdowym badaniu zorganizowanym w Wojewódzkim Szpitalu im. Jana Brudzińskiego w Bydgoszczy. 23 czerwca br. dzieci wyjechały pod opieką rodziców i szkolnych opiekunów, badania i edukację prowadzili dietetyk, psycholog i lekarze specjaliści.
W grupie osób borykających się z problemem otyłości jest trzynastoletnia Magdalena Kurdyn z Radzynia Chełmińskiego. Magda ma świadomość swojej nadmiernej wagi, dlatego jak najszybciej zamierza położyć kres spożywaniu słodyczy, fast food’ów i zacznie przykładać większą wagę do zdrowego odżywiania.
- Chciałabym schudnąć ok. 10 kg. Na czas wakacji ułożę sobie jadłospis w taki sposób, by nie jeść wysokokalorycznych przekąsek, tylko posiłki lekkostrawne, warzywa i owoce. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów będę także regularnie ćwiczyć, jeździć na rowerze i grać  z przyjaciółmi w piłkę – mówi Magda.

Kolejne wyjazdowe spotkanie, podczas którego uczestnicy programu podzielą się z lekarzami efektami odchudzania, zaplanowano na wrzesień br.

drukuj (Koniec z podjadaniem słodyczy )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 30.06.2009

« wstecz