Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Płynęli kajakiem po Pojezierzu Brodnickim

Jeziora – Bachotek, Strażym, Zbiczno i Ciche – te najpiękniejsze akweny wodne Pojezierza Brodnickiego opłynęli kajakiem uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gruty i Łasina. Dwudniowy spływ kajakowy pod hasłem „Powrót przez Falę” zorganizowała Fundacja Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych, na jego realizację fundacja pozyskała 2 tysiące złotych dofinansowania z budżetu powiatu grudziądzkiego.

 
Malowniczym szlakiem jezior Pojezierza Brodnickiego płynęło 25 osób niepełnosprawnych, w wodnych wojażach nieodłącznie towarzyszyli im opiekunowie. Przez dwa dni (od 23 do 24 czerwca) wspólnie przebyli trasę o długości ok. 42 km. Podziwiali roślinność i ptactwo Brodnickiego Parku Krajobrazowego - obszaru wchodzącego w skład „Zielonych Płuc Polski”. Udział w spływie dostarczył osobom niepełnosprawnym wielu emocjonujących przeżyć. Większość uczestników po raz pierwszy spędziła nocleg pod namiotami, co sprawiło im niezwykłą frajdę. Wiele radości przyniosły również liczne konkursy sprawnościowe (m.in. strzelanie z wiatrówki do tarczy, wieczorne biesiady przy ognisku i pieczenie kiełbasek).

Swoimi wrażeniami z udanego pobytu w urokliwych zakątkach Pojezierza Brodnickiego uczestnicy podzielili się ze Starostą, Markiem Szczepanowskim, który odwiedził ich obozowisko w Rytych Błotach (gmina Zbiczno).

drukuj (Płynęli kajakiem po Pojezierzu Brodnickim)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-07-08

« wstecz

baner toplayer
covid-19