Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Targi AGRO - TECH przyciągnęły tłumy

Piękna słoneczna pogoda i wiele atrakcji przyciągnęły do Minikowa na XXXII Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe  - ponad 35  tys. zwiedzających. Targi organizowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG AgroFood i Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy w Bydgoszczy należą do największych imprez wystawienniczych o tematyce rolniczej na Pomorzu i Kujawach. Imprezie towarzyszyła X Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

 
W ramach dwudniowych targów AGRO-TECH (4 i 5 lipca br.) wystawcy zaprezentowali nowoczesne ciągniki, kombajny do prac polowych oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego; szczególną atrakcją imprezy były pokazy zastosowania GPS, maszyn do uprawy gleby, rozsiewaczy nawozów i opryskiwaczy.
Równie licznie oblegane, jak stoiska z maszynami rolniczymi, były stoiska prezentujące zwierzęta hodowlane. Zwiedzający z zainteresowaniem oglądali wystawy bydła, trzody chlewnej, kóz oraz zwierząt futerkowych.
W programie targów znalazły się także: prezentacja oferty naukowo-badawczej i dydaktycznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy, kolekcje odmian roślin uprawnych, energetycznych i powojnika oraz doradztwo odmianowe, kolekcja najnowszych odmian roślin uprawnych przygotowana przez Przedsiębiorstwo Nasienne „Rolna” oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.
 

drukuj (Targi AGRO - TECH przyciągnęły tłumy)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-07-17
Spotkania opłatkowe z władzami

Tradycyjnie, jak co roku przedstawiciele grudziądzkiego samorządu powiatowego gościli na spotkaniach opłatkowych. W ciepłej, świątecznej atmosferze składali życzenia m.in. służbom mundurowym, dyrekcji i wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz szkoły podstawowej.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to sprzyjająca okazja do spotkań władz powiatu z przedstawicielami różnych środowisk. Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski, jego zastępca Edmund Korgol oraz sekretarz powiatu Bożesław Tafelski zasiedli przy świątecznym stole z  wychowankami, opiekunami oraz Panią dyrektor  Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wydrznie. Poza życzeniami, opłatkiem i kolędami były również prezenty, które przyniósł dzieciom Święty Mikołaj oraz słodkie upominki od władz powiatu. Najwięcej radości sprawiło pociechom ich rozpakowywanie. Dla każdego dziecka znalazł się wymarzony prezent.

Przygotowania do świąt, dzień później, rozpoczęli mieszkańcy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Białochowie. Były kolędy, życzenia oraz prezenty, na które z tak wielką niecierpliwością czekali wszyscy wychowankowie. Niespodzianki sprawiły dzieciom nieukrywaną radość, za co odwdzięczyły się śpiewając piosenki i deklamując wierszyki.

Spotkanie opłatkowe odbyło się również w Szkole Podstawowej w Lisnowie. Szczególną atmosferę świąt stworzyły przygotowane przez uczniów, pod opieką nauczycieli, jasełka. Życzenia najmłodszym, ich nauczycielom oraz gronu pedagogicznemu złożył starosta. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Tego samego dnia Bożonarodzeniowym opłatkiem ze stróżami prawa Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu przełamał się wicestarosta. Kolędy i świąteczna atmosfera towarzyszyła także dzisiaj samorządowcom regionu kujawsko-pomorskiego, którzy na zaproszenie Marszałka Piotra Całbeckiego przybyli do Dworu Artusa w Toruniu, aby złożyć sobie wzajemnie świąteczne życzenia. A wszystko to odbywało się w świątecznym, radosnym klimacie.

Powiat Grudziądzki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Wołoszyn i Starosta Marek Szczepanowski.

Zgromadzonym uczestnikom przedświątecznego spotkania opłatkowego oraz wszystkim mieszkańcom województwa kujawsko – pomorskiego życzenia złożyli ordynariusz diecezji toruńskiej ks. biskup Andrzej Suski, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Rafał Bruski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Krzysztof Sikora, Marszałek Województwa, Piotr Całbecki oraz Przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego Kół Gospodyń Wiejskich, Zofia Kozłowska.

Życzenia Bozonarodzeniowe i Noworoczne dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego na ręce Wicestarosty Edmunda Korgola przesłał również Wicemarszałek Sejmu RP Jarosław Kalinowski.

drukuj (Spotkania opłatkowe z władzami)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2007-12-21

« wstecz

baner toplayer
covid-19