Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Czas intensywnych prac drogowych

Modernizacja dróg i budowa chodników – to inwestycje wymagające sporych nakładów finansowych, ale przynoszące zauważalne korzyści zmotoryzowanym i pieszym.

 
-Jednym z ważnych działań samorządu powiatowego jest troska o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dysponując skromnym potencjałem finansowym przy tak dużej ilości dróg do utrzymania (392 km) nie jesteśmy w stanie zapewnić właściwego stanu technicznego wszystkich ciągów komunikacyjnych. Staramy się jednak sukcesywnie zapobiegać dalszej degradacji dróg i niwelować powstałe już nierówności. Wspólnym mianownikiem tych działań, oprócz zwiększania bezpieczeństwa podczas jazdy i poprawy komfortu podróżowania, jest ochrona pieszych. W tym roku na budowę chodników samorząd powiatowy przeznaczył około 100 tysięcy złotychmówi kierownikPowiatowego Zarządu Dróg, Janusz Różański.
Nowe trakty dla pieszych powstały w Świętem (250 m) i Lisnowie (143 m), obecnie budowany jest chodnik w Wałdowie Szlacheckim (141 m), a na tej samej drodze (Biały Bór-Wałdowo Szlacheckie- Ruda) trwa poszerzanie przepustów – Likwidacja „wąskiego gardła” na tej trasie przełoży się bezpośrednio na wzrost płynności i bezpieczeństwa ruchu– dodaje szef PZD, Janusz Różański. Już we wrześniu nowe trotuary pojawią się w Białochowie (115 m) i Grucie (95 m).
Również na drogach możemy zaobserwować pozytywne zmiany. W ramach tegorocznych inwestycji wyremontowano metodą potrójnego utrwalania nawierzchni 872-m odcinek drogi 1416 C Zielnowo (koszt opiewa na kwotę 127 tysięcy złotych), a w najbliższych dniach rozpocznie się remont nawierzchni drogi nr 1408 C w miejscowości Bursztynowo. Modernizacja 1557-metrowego odcinka tej drogi, polegająca na ułożeniu nowej nakładki asfaltowej, będzie kosztowała 406 tysięcy złotych.
Na tym jednak nie koniec inwestycji drogowych. Aktualnie prowadzone są prace związane z przebudową 1350-metrowego odcinka drogi powiatowej nr 1351 C Zakurzewo-Mokre. Modernizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymał powiat grudziądzki z tzw. „schetynówek” i realizowana w partnerstwie z Miastem i Gminą Grudziądz. Całkowita wartość przedsięwzięcia to blisko 1 mln 300 tysięcy złotych.

drukuj (Czas intensywnych prac drogowych)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-08-20

« wstecz

baner toplayer
covid-19