Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 16 Września 2019

Imieniny

Cypriana, Edyty, Kornela

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pierwszy ciężki, ale nie jedyny wyjazdowy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szembruku wzbogaciła się o pojazd gaśniczy. Nowy nabytek to jelcz - wóz bojowy typu ciężkiego, który dotychczas użytkowany był przez żołnierzy.

 
-  Do dyspozycji druhów pozostaje również średni wóz gaśniczy. Poza samochodami, które pozwalają na znaczne zwiększanie skuteczności działań ratowniczych, jednostka zaopatrzona jest także w hydrauliczny sprzęt ratowniczy – informuje Rafał Marszałek, zastępca naczelnika OSP Szembruk.
Jednostka nie tylko sukcesywnie uzupełnia wyposażenie techniczne, ale także dba o poprawę warunków lokalowych.
- W ostatnich latach rozbudowano i wyremontowano remizę, jej całkowita powierzchnia zwiększyła się o 100 m². Warto również nadmienić, że o 70% zmniejszyły się koszty ogrzewania, jest to efekt zastąpienia ogrzewania elektrycznego miałowym – dodaje Rafał Marszałek.
Uroczystość przekazania kluczyków do jelcza odbyła się w piątek, 25 września br. Wzięli w niej udział m.in. wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i zarazem prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP – Bożesław Tafelski, szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Warszawie – płk. Andrzej Derewońko, szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Bydgoszczy - ppłk. Tadeusz Likus oraz Wójt gminy Rogóźno - Henryk Szpringiel.

drukuj (Pierwszy ciężki, ale nie jedyny wyjazdowy)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 29.09.2009

« wstecz