Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 21 Maja 2019

Imieniny

Jana, Kryspina, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Sadzenie lasu

W dniu 15 maja br. na terenie leśnictwa Łunawy odbyło się symboliczne sadzenie 100 drzew mające upamiętnić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W akcji zainicjowanej przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Jamy, uczestniczyli przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych z terenu powiatu grudziądzkiego i chełmińskiego oraz miasta Grudziądza, Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu i Chełmnie, wojsko oraz młodzież z okolicznych szkół. Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego reprezentował Janusz Wojciechowski - Dyrektor Delegatury Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu.

Po sadzeniu dokonano odsłonięcia okolicznościowej tablicy pamiątkowej oraz poświęcenia miejsca sadzenia przez proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkich Łunawach ks. Krzysztofa Andrzeja Górskiego.

Powiat Grudziądzki reprezentowali Kazimierz Sobótka i Michał Kosowicz z Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Starostwa.

  • autor: Kazimierz Sobótka
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
kr