Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 15 Grudnia 2019

Imieniny

Celiny, Niny, Waleriana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Prace na chodnikach

Z roku na rok wzdłuż dróg powiatowych powstaje coraz więcej nowych chodników. Udostępnione dla przechodniów zostały trakty piesze w Mełnie, Nowym Młynie, Białochowie, Wydrznie, Gaci i Szynychu, na których ostatnio trwały intensywne prace budowlane. Jak co roku dokonywane są sukcesywnie również prace remontowe chodników.

Na budowę nowych ciągów pieszych, które poprawią bezpieczeństwo przechodniów i zminimalizują ryzyko wypadków, samorząd powiatowy przeznaczył w 2007 r. blisko dwieście tysięcy złotych. Nowe chodniki pojawiły się w ciągu drogowym: Mełno-Boguszewo-Linowo, Rywałd-Bursztynowo-Jabłonowo.Pom., Białochowo-Szembruczek, Szynwałd-Stare Błonowo i Wydrzno-Gordanowo, Grudziądz-Gać oraz Chełmno-Mniszek. Ponadto o nowy prawie 200-metrowy chodnik wzbogacił się Radzyń Chełmiński.

Oprócz budowy nowych ciągów pieszych, prowadzono również prace remontowe istniejących już chodników. Zakończono naprawę traktu pieszego w Piaskach, a  w najbliższym czasie dobiegnie także końca remont chodnika w Dębieńcu.

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 08.11.2007

« wstecz

baner toplayer
odprac