Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 26 Maja 2020

Imieniny

Filipa, Eweliny, Marianny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Dwunasta sesja Rady Gminy w Świeciu nad Osą

Dzisiaj o godz. 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Świeciu nad Osą odbyła się XII sesja Rady Gminy. W obradach wzięli udział Starosta Powiatu Grudziądzkiego, Marek Szczepanowski oraz wicestarosta Edmund Korgol.

W porządku dzisiejszego posiedzenia znalazło się osiem uchwał. Radni uchwalili m.in. zmiany w budżecie gminy na rok bieżący, ustalili zasady udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze w szkole oraz obowiązkowy wymiar zajęć niektórych nauczycieli, realizujących obowiązki o różnym wymiarze godzin.

Przedtem jednak radni wysłuchali informacji o planach inwestycyjnych powiatu przedstawionych przez Starostę Grudziądzkiego Marka Szczepanowskiego.
Starosta wskazywał na potrzebę zapobiegania dalszej degradacji nawierzchni dróg.

- W powiatowym planie drogowym uwzględnione są propozycje poszczególnych samorządów gmin co do pilności dokonywanych modernizacji dróg powiatowych. Realizując własne cele będziemy działać tak, aby nasze przedsięwzięcia łączyły się w sposób skoordynowany z planami innych samorządów –mówił starosta.

Pod obrady trafiły także uchwały m.in.: w sprawie regulaminu pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów i słuchaczy zamieszkałych na terenie gminy, określenia wysokości opłat za usługi w zakresie usuwania i unieszkodliwiania odpadów komunalnych świadczonych przez Zakład Użyteczności Publicznej w Świeciu nad Osą.
Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie przeznaczenia lokali mieszkalnych na lokale socjalne.

Ponadto przegłosowane zostały przez radnych uchwały w sprawie zbycia nieruchomości zabudowanej położonej w Świeciu nad Osą oraz przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy. Przekształcenie lecznicy będzie polegało na likwidacji niektórych Oddziałów i Poradni, które nie realizowały świadczeń medycznych.

drukuj (Dwunasta sesja Rady Gminy w Świeciu nad Osą )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 09.11.2007

« wstecz

baner toplayer
covid 1