Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 12 Listopada 2019

Imieniny

Mateusza, Renaty, Witolda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Sportowy rok szkolny 2007 / 2008 zakończony

Mijający sportowy rok szkolny 2007 / 08 i jednocześnie podsumowanie kolejnego ósmego międzygminnego współzawodnictwa sportowego szkół powiatu grudziądzkiego zamykamy w atmosferze rozgrywanych na stadionie w Austrii i Szwajcarii piłkarskich mistrzostw „Euro 2008” i w przededniu XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Starostwo Powiatowe, realizując ustawę o kulturze fizycznej, do priorytetowych zadań zalicza upowszechnianie sportu, poprzez stwarzanie młodzieży możliwości uczestniczenia w różnorodnych imprezach sportowych, opartych o zasady indywidualnej i zespołowej rywalizacji wyzwalającej motywacje i ambicje. Dzieci i młodzież mają okazję za jakieś konkretne rezultaty i wyniki mierzone w kategoriach sportowych, spełnić się dostarczając sobie oraz dając rodzicom, opiekunom, szkołom i gminom określone satysfakcje.
Ze swą bogatą ofertą imprezową, zawartą w powiatowych kalendarzach imprez sportowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, byliśmy obecni w każdej gminie naszego powiatu: w Wałdowie Szlacheckim, Rudzie, Rogóźnie, Radzyniu Chełmińskim, Grucie, Łasinie, Lisnowie, Świeciu n. Osą oraz na boiskach GKS Olimpia i ZSO nr 2 na Rządzu. Zorganizowano po 17 imprez sportowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
We wszystkich imprezach startowali reprezentanci gmin: Grudziądz i Łasina (szkoły podstawowe) oraz gmin Grudziądz, Gruta, Łasin, Świecie n. Osą (gimnazja).
Niepokojący jest skromny udział gimnazjalistów z Rogóźna. Na oferowanych 17 imprezach skorzystano tylko z ośmiu, a chłopcy tylko z trzech.
Najwięcej zwycięstw uzyskali reprezentanci gmin: Łasin – 10, Gruta i Świecie n. Osą po 7. Najmniej Rogóźno – 1.


WYNIKI KOŃCOWE
 
międzygminnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu grudziądzkiego w roku szkolnym 2007/2008
 

Gmina
Szkoły podstawowe
Gimnazja
RAZEM
pkt.
 
Miejsce
pkt.
pkt.
Grudziądz
312,5
255,0
567,5
4
Gruta
272,5
355,0
627,5
3
Łasin
330,0
330,0
660,0
1
Radzyń Ch.
230,0
255,0
485,0
5
Rogóźno
180,0
165,0
345,0
6
Świecie n. Osą
360,0
280,0
640,0
2
 
 
Po całorocznych zmaganiach sportowych najlepszym uczniom sportowcom (po 3 z każdej gminy) Starosta Grudziądzki wręczył puchary i nadał miano „Lidera Sportu Szkolnego”.
 
Lista „Liderów Sportu Szkolnego”
 
Gmina Grudziądz: Kluś Paweł, Szewczuk Jagoda, Szewczuk Maciej
Gmina Gruta: Pyżewicz Dominik, Urbaniak Patrycja, Górski Radosław
Gmina Łasin: Sternicki Jarosłwa, Wolak Dawid, Madeja Dawid
Gmina Radzyń Chełmiński: Koziara Edyta, Żychowska Ilona, Sobota Dominika
Gmina Rogóźno: Janc Barbara, Halik Monika, Wessel Aleksandra
Gmina Świecie n. Osą: Czyżykowski Marcin, Litwińska Klaudia, Godlewski Adam
Wszystkim nauczycielom, współorganizującym powiatowe imprezy sportowe Starosta Grudziądzki wręczył podziękowania.
Podziękowania
Panu Januszowi Klajborowskiemu
Panu Sławomirowi Piłatowi
Panu Aleksandrowi Zadykowiczowi
Panu Robertowi Głowackiemu
Panu Krzysztofowi Bartkowskiemu
Panu Grzegorzowi Neumannowi
Panu Danielowi Lipowskiemu
Panu Jarosławowi Waśniowskiemu
Panu Bolesławowi Kamińskiemu

drukuj (Sportowy rok szkolny 2007 / 2008 zakończony)

  • autor: Henryk Olszewski, data: 19.06.2008
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz