Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

„LATO NA WSI ” w Minikowie

Na targach turystyczno-ogrodniczych w Minikowie (k. Nakła nad Notecią) powiaty województwa kujawsko-pomorskiego promowały w ubiegłą niedzielę walory przyrodniczo-kulturowe regionu. Imprezę pn. „LATO NA WSI” zorganizował Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Wśród zaproszonych gości był także Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.

 
Jak wynika z przekazu organizatorów, tegoroczną imprezę odwiedziło ponad 30 tysięcy zwiedzających. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników targów świadczy o potrzebie organizowania w naszym regionie takich imprez.
W tym roku na stoiskach o powierzchni 10 m² prezentowały się starostwa powiatowe, gospodarstwa agroturystyczne, urzędy gmin, biura podróży, firmy nasienne i handlowe, firmy produkujące urządzenia wykorzystujące energię odnawialną i gospodarstwa ekologiczne.
Podczas niedzielnej imprezy zwiedzający byli świadkami rywalizacji w konkurencji Sikawek Konnych, interesującym punktem imprezy były także pokazy pracy kosiarek i prezentacja sprzętu do pielęgnacji trawników i sprzętu do sadzenia oraz przycinania krzewów ozdobnych.
Warto przypomnieć, że na podobnych targach prezentował się 26 kwietnia w Toruniu powiat grudziądzki, stoisko powiatu wzbudziło szczególne zainteresowanie odwiedzających, rozchwytywane były gadżety promujące walory turystyczne i wyroby naszej lokalnej kuchni. Zorganizowanie tak udanej prezentacji nie byłoby możliwe bez pomocy Koła Gospodyń Wiejskich w Zielnowie, które przygotowało na tę okazję pyszne regionalne specjały.
Pełną relację z toruńskich targów można znaleźć w Aktualnościach (artykuł: Powiat Grudziądzki w Toruniu z dnia 28 kwietnia 2009 r. ).

komentarze (0) („LATO NA WSI ” w Minikowie)

drukuj („LATO NA WSI ” w Minikowie)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 12.05.2009

« wstecz