Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 12 Listopada 2019

Imieniny

Mateusza, Renaty, Witolda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Zakończenie sportowego roku szkolnego 2006/2007

Dnia 15.06.2007 r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu uroczyście zakończono kolejny sportowy rok szkolny 2006/2007 i jednocześnie po raz siódmy dokonano podsumowania międzygminnego współzawodnictwa sportowego szkół powiatu grudziądzkiego.
Głównym celem prowadzonego w naszym powiecie współzawodnictwa sportowego jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Kreuje się wśród wychowawców świadomość o konieczności stosowania różnorakich form kultury fizycznej dla celów rozwojowych i zdrowotnych. Poprzez szeroką ofertę imprezową daje się dużej rzeszy młodzieży szansę i możliwość do sprawdzenia swego stanu rozwoju fizycznego i zmierzenia się z innymi, odwraca się od negatywów życia społecznego oraz od nałogów jako przymiotów słabości charakteru ludzkiego.
Po całorocznych zmaganiach sportowych dzieci i młodzieży na trasach biegowych, boiskach, bieżniach i rzutniach oraz w halach sportowych wyłoniono z każdej gminy po trzech najlepszych uczniów sportowców, którym Starosta Grudziądzki nadał miano „Lidera sportu szkolnego”. Lista „liderów sportu szkolnego”:
 
Grudziądz:
1.Katarzyna Sopiela
2.Łukasz Kusowski
3.Rafał Kowalski
Gruta:
1.Magdalena Gumińska
2.Radosław Głowacki
3.Kamil Bubic
Łasin:
1.Mateusz Sylwestrzuk
2.Oliwia Lisewska
3.Maciej Lipiec
Radzyń Chełm.:
1.Ilona Utnicka
2. Emilia Matuszczak
3. Radosław Wiśniewski
Rogóźno:
1. Jagoda Piskorska
2.Mateusz Bojdo
3.Maciej Szabłowski
Świecie n.Osą:
1.Natalia Udzińska
2.Mateusz Chruszczewski
3.Tomasz Łącz

Starosta Grudziądzki pogratulował wyróżnionym sportowcom życząc jednocześnie kontynuowania sportowych celów oraz radosnych i szczęśliwych wakacji. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu prowadzonego współzawodnictwa – nauczycielom wychowania fizycznego, dyrektorom szkół, władzom samorządowym gmin powiatu grudziądzkiego.

komentarze (1) (Zakończenie sportowego roku szkolnego 2006/2007)

  • autor: Henryk Olszewski, data: 22.06.2007
Wyniki współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2006/2007
wyświetl galerię w Cooliris
  • Zwycięski zespół ze Świecia nad Osą

« wstecz