Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

XII Radzyński bieg uliczny

We wtorek  tj. 22.09.2015 r. w związku z przypadającą w tym roku 781. rocznicą nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu w Zespole Szkół w Radzyniu odbył się  XII bieg uliczny, w którym wzięło udział 127 miłośników biegania.

Gimnazjaliści z powiatu grudziądzkiego oraz wąbrzeskiego mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę, która swój początek miała na boisku przy ruinach zamku krzyżackiego i przebiegała wzdłuż ulic: Waryńskiego, Placem Towarzystwa Jaszczurczego, Dąbrowskich, Placem Kętrzyńskiego, Jagiellończyka, Sady oraz Tysiąclecia.

W kategorii dziewcząt triumfowała Oliwia Gołębiewska, drugie miejsce wywalczyła Julia Zygarlicka (obie z  Gimnazjum w Wąbrzeźnie), zaś na trzecim uplasowała się Agata Pietkiewicz z Gimnazjum w Świeciu nad Osą.

W trakcie biegu z uwagi na pomylenie trasy przez jedną z grup utworzono dwie kategorie zwycięzców.

W pierwotnej kategorii chłopców na mecie jako pierwszy pojawił się Filip Chojnacki z Gimnazjum w Wąbrzeźnie, tuż za nim był Bartosz Romanowski z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim i Paweł Potaczała z Gimnazjum w Wąbrzeźnie.

W kategorii chłopców na dystansie skróconym zwyciężył Tomasz Niemyt, na drugim miejscu znalazł się Kacper Muszalski (oboje z Gimnazjum w Wąbrzeźnie), trzecie zaś przypadło w udziale Jakubowi Gurak z Gimnazjum w Świeciu nad Osą.

Nagrody dla najlepszej dziesiątki w kategorii dziewcząt i chłopców ufundowane przez Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Wąbrzeźnie oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim wręczył m.in.: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Ryszard Bober oraz  Wicestarosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.

Tegoroczna impreza odbyła się pod patronatem: Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosty Grudziądzkiego, Starosty Wąbrzeskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński zaś patronat medialny objęła „Gazeta Pomorska”.

  • autor: Agnieszka Zawadzka, data: 2015-09-24
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz