Menu

Nawigacja

Odnosniki

Indywidualne biegi przełajowe za nami

Dnia 28.09.2016 w Świeciu nad Osą biegami przełajowymi zainaugurowano tegoroczne zmagania szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach międzygminnego współzawodnictwa sportowego.

Ponad 150 dzieci z terenu powiatu grudziądzkiego wzięło udział w rozgrywanych 28 września w Świeciu nad Osą indywidualnych biegach przełajowych powiatowych igrzysk młodzieży szkół podstawowych oraz powiatowej gimnazjazdy w ramach współzawodnictwa międzygminnego.

Młodzi biegacze rywalizowali na pętli stadionu przy tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych (dystans 800 metrów) najlepsza trójka prezentowała się następująco: Jagoda Wysakowska (SP Rogóźno), Sandra Ilińska (SP Rogóźno), Wiktoria Pulczyńska (SP Świecie nad Osą). Podobną dominacją uczennic z Rogóźna zakończyła się rywalizacja gimnazjalistek, które miały do przebiegnięcia 1500 metrów. Tutaj najlepsza okazała się Aleksandra Jelińska przed Sarą Jelińską, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła reprezentantka Gimnazjum w Wałdowie Szlacheckim (gm. Grudziądz) Karolina Różyńska.

U chłopców ze szkół podstawowych znów dwa medale wywalczyli zawodnicy z gminy Rogóźno. Najlepszy na liczącej 1000 metrów trasie okazał się Radosław Laskowski z SP Szembruczek, a trzeci był Kacper Kurkiewicz z SP Rogóźno. Obu przedzielił Bartosz Szymanski ze szkoły w Linowie (gm. Świecie nad Osą).

I wreszcie u gimnazjalistów prym wiedli gospodarze. Triumfował Karol Adrychowski, natomiast trzeci był Łukasz Hornicki. Srebrny medal zdobył z kolei uczeń Gimnazjum w Rogóźnie Wojciech Rynkowski. Do przebiegnięcia był dystans 2000 metrów.

Zacięta rywalizacja trwała w klasyfikacji zespołowej. W szkołach podstawowych pierwszą lokatę ex aequo zajęły gminy Rogóźno oraz Świecie nad Osą, trzecia była gmina Gruta. W gimnazjach kolejność na podium przedstawiała się następująco: 1. gmina Grudziądz, 2. gmina Rogóźno, 3. gmina Świecie nad Osą.

Najlepsi otrzymali medale oraz dyplomy, a pełen komunikat z zawodów znajduje się poniżej.

• autor: Karol Piernicki, data: 2016-09-29