Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Sporo emocji w sztafetowych biegach przełajowych

W imprezie uczestniczyli zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Nie brakowało emocji. Najbardziej zaciętą walkę obserwowaliśmy podczas rywalizacji dziewcząt w szkołach podstawowych. Długo na prowadzeniu utrzymywały się uczennice z Rogóźna, jednak dzięki znakomitemu finiszowi na ostatniej zmianie po pierwsze miejsce sięgnęła Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim. Walka trwała do ostatnich metrów. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Lisnowa.

Dziewczęta rywalizowały na ośmiuset metrowej trasie, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia kilometr. W szkołach podstawowych na starcie było po ośmiu zawodników. U chłopców najlepsi okazali się biegacze z Szembruczka, który wyprzedzili Łasin oraz Linowo.

 

Wśród gimnazjalistów, których w każdej drużynie było po dziesięciu, najlepsze okazały się dziewczęta z Rogóźna, wyprzedzając Łasin i Grutę, natomiast u chłopców wygrało Gimnazjum w Grucie. Na ostatniej zmianie na drugą lokatę Świecie nad Osą wyprowadził Karol Adrychowski, trzecia pozycja przypadła w udziale Gimnazjum w Rudzie.

 

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a dla najlepszych ufundowano puchary. W załączniku oficjalny komunikat z zawodów.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2016-10-12
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: Karol Piernicki, data: 2016-10-12

« wstecz