Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Gmina Grudziądz najlepsza w halowych mistrzostwach Powiatu Grudziądzkiego w lekkiej atletyce

To rekordowa w ostatnim czasie liczba. Na starcie stanęli reprezentanci wszystkich gmin naszego Powiatu. Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowała w trzech konkurencjach biegowych oraz dwóch technicznych. Do tych pierwszych zaliczały się biegi na 60, 300, 600 (dziewczęta) i 1000 metrów  (chłopcy), natomiast do drugich skok w dal oraz skok wzwyż.

Poziom zawodów był bardzo dobry, a wiele konkurencji miało emocjonujący przebieg. Rozdano aż 20 kompletów medali. Spis medalistów zawarty został w komunikacie z zawodów, natomiast szczegółowe wyniki wszystkich uczestników wraz z punktacją zespołową znajdują się w osobnym załączniku.

Dodajmy, że najlepsi w poszczególnych konkurencjach oprócz medali otrzymali dyplomy. To nie jedyna nowość. W tym roku Powiat Grudziądzki przygotował statuetki dla najlepszego zawodnika z każdej gminy. Okazałe pamiątki trafiły do Karoliny Lewandowskiej (gmina Grudziądz), Jana Nasieniewskiego (gmina Gruta), Kornela Martini (gmina Łasin), Bartosza Siemianowskiego (gmina Radzyń Chełmiński), Dominika Kowalskiego (gmina Rogóźno) oraz Karola Adrychowskiego (gmina Świecie nad Osą).

W punktacji zespołowej zdecydowany triumf odniosła gmina Grudziądz (176 pkt.). Na kolejnych miejscach ścisk był już jednak duży. Ostatecznie dwie kolejne pozycje na podium przypadły gminom Łasin (108 pkt.) i Rogóźno (97 pkt.). Czwartej gminie Gruta do podium zabrakło zaledwie czterech oczek.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2016-12-14
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz