Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pierwsze zawody w nowym roku kalendarzowym były wyjątkowe i rekordowe

Blisko 120 uczniów przez trzy godziny rywalizowało pod siatką o miano najlepszej ekipy dziewcząt i chłopców w mini siatkówce. W obu turniejach do zmagań przystąpiło sześć ekip, które były podzielone na dwie grupy. Już na tym etapie nie brakowało emocji i zaciętych pojedynków.

W dwóch grupach – po jednej dziewcząt i chłopców – o podziale miejsc decydowała liczba setów. W grupie B dziewcząt ostatecznie wygrała Szkoła Podstawowa w Mokrem, wyprzedzając Grutę i Łasin.

Ten pierwszy zespół wygrał trzy sety, przegrywając dwa. Gruta miała bilans 2:2, a Łasin 2:3. Decydowały detale.

Identyczne rozstrzygnięcia zapadły w grupie B turnieju chłopców, gdzie ostatecznie awans do finału uzyskali zawodnicy z Wydrzna, wyprzedzając Sosnówkę oraz Radzyń Chełmiński.

Wśród dziewcząt w całych zawodach triumfowały gospodynie, które w finale pokonały 2:0 siatkarki z Mokrego. Zwłaszcza w drugim secie gra była wyrównana i zakończyła się na przewagi. Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą obroniła tym samym trofeum wywalczone przed rokiem i będzie reprezentować Powiat Grudziądzki w ćwierćfinale wojewódzkim.

Gospodarze okazali się mało gościnni także u chłopców. Finał tego turnieju był prawdziwą kwintesencją całych zawodów. Niesamowite, długie wymiany, walka o każdy centymetr parkietu, determinacja graczy były na najwyższym poziomie. Do tego dynamicznie zmieniała się sytuacja wynikowa. A każdy z setów (łącznie z tie-breakem) kończył się na przewagi.

Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się uczniowie ze Świecia nad Osą, którzy wzorem swoich koleżanek zdobyli mistrzostwo i będą reprezentować Powiat Grudziądzki w zawodach ćwierćfinałowych szczebla wojewódzkiego. Brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom.

Impreza w Świeciu nad Osą – nie dość, że rekordowa i emocjonująca – była wyjątkowa z jeszcze jednego względu. Po raz pierwszy w sportach zespołowych zawodnicy, którzy grali w mistrzowskich drużynach, otrzymali indywidualne złote medale. Oprócz tego, tradycyjnie zwycięska szkoła wywalczyła puchar ufundowany przez Starostę Grudziądzkiego, a wszystkie biorące udział otrzymały dyplomy.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2017-01-05
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz