Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pełna dominacja Łasina w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Imprezę zdominowali pingpongiści ze Szkoły Podstawowej w Łasinie, którzy okazali się najlepsi zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. W obu kategoriach duety z Łasina wygrały wszystkie swoje mecze po 3:0.

Drugie miejsce u dziewcząt wywalczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej w Świeciu nad Osą, które w drodze do finału musiały pokonać tylko jednego rywala – zawodniczki z Rudy. Wszystko dlatego, że do rywalizacji przy tenisowym stole stanęło pięć ekip i zgodnie z obowiązującym regulaminem jedna z grup była trzyzespołowa, a w drugiej grały tylko dwie ekipy.

Dodajmy, że Świecie nad Osą pokonało Rudę 3:2 i był to jeden z dwóch najbardziej zaciętych pojedynków całych zawodów (drugim była także rywalizacja w grupie B, ale chłopców, gdzie Wałdowo Szlacheckie okazało się minimalnie lepsze od Rogóźna). Potem zawodniczkom z gminy Grudziądz poszło dużo słabiej i po dwóch porażkach zajęły one ostatnie miejsce, ustępując jeszcze duetom z Białochowa oraz Plemiąt.

U chłopców z kolei Łasin wyprzedził na podium Wałdowo Szlacheckie i Świecie nad Osą. Poza pudłem rywalizację ukończyli gospodarze oraz młodzi sportowcy z Plemiąt.

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a najlepsza zgarnęła puchar fundowany przez Starostę Grudziądzkiego. Na szyjach triumfatorów zawisły też złote medale.

Dodajmy, że obie zwycięskie drużyny obroniły tytuły wywalczone przed rokiem.

W załączniku zdjęcia z imprezy oraz komunikaty końcowe obu turniejów.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2017-01-26
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz