Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Po raz drugi podwójna dominacja gminy Łasin przy tenisowym stole

Podobnie jak wśród szkół podstawowych, także i tym razem najlepsza okazała się gmina Łasin, która wygrała dubletem. Wśród dziewcząt triumfowały zawodniczki z Gimnazjum w Jankowicach, które w całych zawodach nie straciły nawet seta. W finale pokonały dziewczęta z Rudy, które awansowały do niego po zaciętym boju ze Świeciem nad Osą, wygranym 3:2.

Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyło Gimnazjum w Grucie, wygrywając oba mecze o miejsca 3-5. Poza podium gospodynie oraz zawodniczki ze Świecia nad Osą.

U chłopców było nieco więcej emocji. Wygrali zawodnicy z Łasina, ale w finale musieli się trochę namęczyć z rywalami z Gruty. Po pierwszych grach singlowych był remis 1:1. W deblu początkowo lepiej wiodło się Grucie, jednak w trakcie meczu kontrolę nad wydarzeniami przy stole przejęli gimnazjaliści z Łasina, którzy wygrali grę podwójną, a potem jedno zwycięstwo singlowe dało im triumf w całych zawodach.

Tym razem na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy z Rogóźna. Na dalszych lokatach Ruda oraz Świecie nad Osą.

W załącznikach zdjęcia z tej imprezy oraz komunikaty końcowe, zawierające między innymi komplet wyników.

Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy, natomiast zwycięzcy puchar dla szkoły, ufundowany przez Starostę Grudziądzkiego. Ponadto, najlepszych nagrodzono indywidualnie złotymi medalami.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2017-02-16
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz