Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Dużo emocji pod koszem, rozdano medale w turniejach gimnazjalistów

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta. Na starcie stanęło pięć ekip, zabrakło Rogóźna. Już pierwszy mecz grupy A pomiędzy Grutą a Łasinem był bardzo zacięty, a zakończył się minimalnym triumfem gimnazjalistek z Łasina, które otworzyły sobie drogę do finału. Po kolejnym meczu znalazły się w nim koszykarki z Piask, które pokonały 12:6 Radzyń Chełmiński.

Drugie grupowe zwycięstwo dało łasiniankom finał. Oba zespoły – Łasin i Piaski – stanęły do rywalizacji finałowej drugi rok z rzędu. Pozostałe ekipy walczyły o miejsca 3-5. Bezkonkurencyjne tutaj okazały się gospodynie, które dzięki dwóm wygranym wskoczyły na najniższy stopień podium. Poza nim uplasowały się szkoły z Radzynia Chełmińskiego i Świecia nad Osą.

W finale od początku prowadziły zawodniczki z Łasina. W końcówce Piaski nieco zmniejszyły straty, ale wygraną 10:6 zanotował Łasin, który sięgnął po mistrzostwo Powiatu Grudziądzkiego i jednocześnie zrewanżował się rywalkom za ubiegłoroczną porażkę w finale.

Rozgrywki grupowe u chłopców przebiegały pod dyktando gospodarzy oraz Łasina. Ci pierwsi wygrali dwa mecze, drudzy mieli więcej szczęścia w losowaniu i jeden triumf dał im awans do finału. O miejsca 3-5 zagrały ekipy z Rudy, Świecia nad Osą oraz Radzynia Chełmińskiego.

W finale pewny triumf odniosła Gruta, która dość wysoko pokonała ambitnie walczących przeciwników z Łasina. Tym samym zespół gospodarzy obronił złote medale wywalczone rok wcześniej. Dużo emocji towarzyszyło meczom o dalsze lokaty. Zdarzyło się nawet spotkanie, w którym o końcowym rezultacie decydowały rzuty osobiste wykonywane po upływie czasu gry. Ostatecznie na podium rywalizację ukończył Radzyń Chełmiński, a poza nim Świecie nad Osą i Ruda.

W załącznikach zdjęcia z tej imprezy oraz komunikaty końcowe.

Tradycyjnie już wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy. Najlepsze szkoły w turniejach dziewcząt i chłopców wywalczyły dodatkowo puchary, a triumfatorów obu turniejów nagrodzono złotymi medalami.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2017-02-23
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz