Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Podwójny triumf Gminy Grudziądz w zmaganiach piłkarskich dziewcząt

W dniu 12 kwietnia na boisku Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku w Mistrzostwach Powiatu Grudziądzkiego w piłce nożnej rywalizowały dziewczęta z gimnazjów oraz szkół podstawowych.

Turniej – podobnie jak rywalizacja chłopców – odbył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy niskiej temperaturze oraz opadach deszczu. Nie przeszkodziło to jednak piłkarkom w zaprezentowaniu dużych umiejętności. Mimo niezbyt sprzyjającej aury, na starcie stanął komplet ekip, zarówno w rywalizacji szkół podstawowych, jak i w turnieju gimnazjalistek.

U młodszych rywalizacja w grupach przebiegała w sposób wyrównany i właściwie do ostatniej kolejki wszystkie rozstrzygnięcia były możliwe. Ostatecznie do finału awansowały zespoły ze Świecia nad Osą (grupa A) oraz Mokrego (grupa B). W samym wielkim finale zdecydowany triumf 4:0 odniosły te drugie, zgarniając pierwszą lokatę dla Gminy Grudziądz.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się uczennice z Gruty, które w meczu o trzecią lokatę pokonały minimalnie 1:0 SP Szembruczek. Na dwóch ostatnich pozycjach szkoły z Radzynia Chełmińskiego oraz Łasina.

W turnieju gimnazjalistek w grupie A po pewne pierwsze miejsce sięgnęły obrończynie tytułu z Piask, które wygrały dwa mecze po 3:0. Za to ciekawie było w grupie B, gdzie po dwóch pierwszych potyczkach wszystkie zespoły miały remisy. Ostatnia zakończyła się nieznacznym zwycięstwem 1:0 piłkarek z Gruty, które tym samym otworzyły sobie drogę do gry o złoto.

W meczu o piąte miejsce górą było Rogóźno, które pokonało Radzyń Chełmiński. Na podium wskoczył Łasin, ogrywając w kolejnym spotkaniu (o trzecią pozycję) Świecie nad Osą. Emocjonujący przebieg miał finał, w którym dominowało Gimnazjum z Piask. Zawodniczkom z Gminy Grudziądz brakowało jednak skutecznego wykończenia licznych akcji.

W drugiej połowie z groźną kontrą wyszła Gruta. To mogła być decydująca akcja meczu, lecz przeciwniczkom udało się uchronić przed utratą bramki. W odpowiedzi, na krótko przed końcem regulaminowego czasu gry, Piaski zdobyły upragnionego gola, dającego w efekcie triumf w zawodach.

Wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc. Zwycięzcy wśród podstawówek i gimnazjów zgarnęli również puchar oraz złote medale. Wszystkie nagrody ufundował Starosta Grudziądzki.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2017-04-12
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz