Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Gimnazjaliści z Powiatu Grudziądzkiego rywalizowali w mistrzostwach lekkoatletycznych

Na stadionie Olimpii Grudziądz padło sporo ciekawych rezultatów. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w konkurencjach technicznych – skoku wzwyż i dal, pchnięciu kulką, rzucie oszczepem i dyskiem. Nie brakowało sytuacji, w których dopiero ostatnie próby rozstrzygały kolejność na podium. Z konkurencji biegowych rozegrano biegi na 100, 300 oraz 800 (dziewczęta) i 1500 (chłopcy) metrów.

Na koniec odbyły się widowiskowe biegi sztafety szwedzkiej (400,300,200,100 metrów). Najlepsi okazali się tutaj u dziewcząt i chłopców reprezentanci Gminy Grudziądz, którzy wygrali również ogólną klasyfikację zespołową.

Triumf Grudziądzowi dała wygrana u dziewcząt. Tutaj zawodniczki uzbierały 125 punktów, dystansując Grutę i Łasin (odpowiednio 89 i 83 punkty). Na dalszych miejscach Rogóźno (49 punktów) oraz Radzyń Chełmiński (14 punktów).

U chłopców zespołowo najlepsi okazali się przedstawiciele Gruty, którzy Grudziądz wyprzedzili o… 1 punkt, a Łasin o cztery oczka. Poza podium Rogóźno (36 punktów) i Radzyń Chełmiński (29 punktów).

Najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji otrzymali medale (za trzy pierwsze miejsca), ufundowane przez Starostę Grudziądzkiego. Dodatkowo, osoby z najlepszymi wynikami będą miały szansę reprezentować Powiat Grudziądzki w finale wojewódzkim tegorocznej Gimnazjady.

W załącznikach porcja zdjęć z zawodów oraz szczegółowe wyniki końcowe wszystkich konkurencji wraz z punktacją zespołową.

  • autor: Karol Piernicki, data: 2017-05-24
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz