Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 26 Kwietnia 2019

Imieniny

Klaudiusza, Marzeny, Marceliny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nabór wniosków

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego rozpoczął nabór wniosków do dziewiętnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2018 roku w dziedzinach publicznej i społecznej oraz profesjonalnej i biznesowej. Wnioski można składać do 30 kwietnia br.

Nagrody Marszałka przyznane zostaną w tym roku następujących dziedzinach: gospodarka, fundusze unijne, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, nauka, badania naukowe i postęp techniczny, edukacja, kultura, ochrona zdrowia, sport, ochrona środowiska naturalnego, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, budowa społeczeństwa obywatelskiego, promocja województwa.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/nagrody-marszalka.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-25

Konkurs „Dziedzictwo wieków”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje, służby konserwatorskie, muzea, osoby fizyczne, instytucje, organizacje pozarządowe działające na polu opieki i ochrony nad zabytkami do składania wniosków w ramach VIII edycji konkursu. Konkurs ma na celu wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach naszego województwa, promocję dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku oraz uhonorować autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.

Wnioski można składać do dnia 30 kwietnia br. 

Więcej informacji na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/dziedzictwo-wiekow.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-25

Zaproszenie na szkolenie

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” Krajowej Izby Gospodarczej zaprasza na bezpłatne szkolenie pn. „Efektywne NGO i Izby Gospodarcze w procesie konsultacji publicznych. Szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa i pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk.

Spotkanie odbędzie się w dniach 13 – 15 maja br. w hotelu „HEBAN”, przy ul. Małe Garbary 7.

Kierowane jest do przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) regionalnych i branżowych izb gospodarczych z terenu całej Polski oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się rozwojem gospodarczym.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie: https://iped.pl/formularz-zgloszeniowy,15.html.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-25

Zaproszenie na szkolenie

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ oraz Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizują bezpłatne szkolenie pt.” DOBRY PROJEKT – SZANSĄ NA NOWE DZIAŁANIA – podnoszenie kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych”. Szkolenie jest realizowane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego  w Toruniu w ramach zadania”WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo – doradczych dla NGO z obszaru województwa kujawsko – pomorskiego”

Na spotkanie zaproszeni są przedstawiciele i członkowie NGO, grupy nieformalne, lokalni  aktywiści i przedstawiciele JST z terenu województwa Kujawsko – pomorskiego.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować wypełniając poniższy formularz zgłoszeniowy i przesłać go do 23 kwietnia br na adres mailowy: chwytajdzien@protonmail.com

Konsultacje odbędą się 25 kwietnia w Radziejowie, przy ul. Kościuszki 20/22, w sali nr 27 (sala konferencyjna na parterze), w godzinach 10.00 – 13.00.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-19

Konkurs literacki

Biuro Programu „Niepodległa” i Komendant Główny Policji zapraszają osoby które ukończyły 16 lat, do udziału w konkursie  z okazji 100 – lecia polskiego kryminału i kryminalistyki. Na zwycięzców w trzech kategoriach, kryminał sto lat temu, kryminał teraz i kryminał za sto lat,  czekają nagrody w wysokości 2.000 zł za pierwsze, 1.500 zł za drugie i 1.000 zł za trzecie miejsce.

Prace należy przesyłać do 15 czerwca br. na adres: konkurs@niepodlegla.gov.pl.

Więcej informacji na temat zasad uczestnictwa w konkursie znajdą państwo NA TEJ STRONIE

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-19
wyświetl galerię w Cooliris

Zaproszenie do konkursu

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC zaprasza autorów publikujących prace naukowe i popularnonaukowe na temat edukacji do zgłaszania swoich prac do II edycji konkursu. Prace będą poddawane ocenie szerokiemu gronu specjalistów, a autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni nagrodami o łącznej wartości 10.000 złotych w każdej kategorii. 

Więcej informacji znajdą państwo NA TEJ STRONIE

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-19

Ankieta edukacyjna

Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety edukacyjnej badającej poziom potrzeb w zakresie szkolnictwa ponadpodstawowego w Powiecie Grudziądzkim.

 

Ankieta

Konferencja

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 2”, realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konkurs fotograficzny Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Do dnia 6 maja br. poprzez stronę: http://konkursfoto.bydgoszcz.uw.gov.pl/ można przesyłać prace fotograficzne (nie więcej niż 15 prac) by wziąć udział w konkursie fotograficzny pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie 23 maja br. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10, w godzinach 10.00 – 17.00.

Bezpłatne badanie obejmuje kobiety w wieku 50 – 69 lat, refundowane jest co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

Na badania w ramach programu prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44  lub na stronie: http://www.mammo.pl/formularz.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty.

Wszystkie szczegóły dotyczące badań znajdują się na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-09

Zapraszamy na kiermasz świąteczny

Zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 12 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Grucie przedstawią swoje pięknie wykonane rękodzieła o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie zapraszamy !

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-09
wyświetl galerię w Cooliris

Wojewódzkie przełaje

5 kwietnia we Włocławku reprezentacja Powiatu Grudziądzkiego wzięła udział w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych. W Igrzyskach Dzieci (kategoria wiekowa 2008 i młodsi) pobiegła ekipa chłopców ze SP w Mokrem. I tu wielka niespodzianka - Borys Jabłoński został brązowym medalistą zawodów. W kategorii Igrzysk Młodzieży rywalizowały dziewczęta ze SP w Wałdowie Szlacheckim i chłopcy ze SP w Sztynwagu.
Wszyscy nasi młodzi sportowcy spisali się na medal!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-09
wyświetl galerię w Cooliris
 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-04-09

Zaproszenie na spotkanie

Punkt kontaktowy „Europa dla obywateli” zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie. Zaproszenie kierowane jest do przedstawicieli NGO, samorządów oraz organizacji i instytucji działających na płaszczyźnie społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej. Szkolenie odbędzie się 11 kwietnia br. w Płocku, w godz. 11.00 – 14.45, w Hotelu Petropol, Aleja Stanisława Jachowicza 49.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się NA TEJ STRONIE

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-09

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego osoby fizyczne oraz  osoby zainteresowane  pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas spotkań uczestnicy uzyskają informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na temat bezpłatnych szkoleń oraz możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

 

Terminarz najbliższych spotkań:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 5

Mobilny Punkt Informacyjny

09.04.2019 r.

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

09.04.2019 r.

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 133

Mobilny Punkt Informacyjny

17.04.2019 r.

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Chełmno    ul. Harcerska 1

Sala nr. 2

Mobilny Punkt Informacyjny

17.04.2019 r.

12:00-14:30

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców odwiedzanych powiatów i gmin. Organizatorem konsultacji jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2019-04-08

Zaproszenie na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej

 

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają
na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, organizowane w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina
w Centrum 2”, realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia 2019 r., o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym
w Grudziądzu. Udział jest bezpłatny.

 

Tematem spotkania będzie „Komunikacja – porozumienie między dzieckiem a rodzicem”. Poprowadzi je Aleksandra Gawinecka, psycholog, pracownik Zespołu ds. Pieczy Zastępczej i jej Koordynacji oraz Działań Interwencyjnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu.

 

Celem spotkania jest zaznajomienie zainteresowanych osób z wymogami oraz zasadami pełnienia funkcji rodziny zastępczej, a także rozpowszechnienie informacji dotyczących sytuacji dziecka
w pieczy zastępczej.

 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Chętni powinny zgłaszać się za pomocą załączonego formularza. Zgłoszenia przyjmowane są w PCPR w Grudziądzu (mail: sekretariat@pcprgrudziadz.pl, faks: 56 46 229 39) – do dnia 9 kwietnia 2019 r.

 

 • autor: Bożena Grabda, data: 2019-04-03

Informacja o podziale środków PFRON na 2019 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że w dniu 27.03.2019 r. na  posiedzeniu sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego podjęto uchwałę określającą rodzaje zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Grudziądzkiemu w 2019 r. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Grudziądzkiego Nr V/12/2019 na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych (realizowane przez PUP w Grudziądzu) przekazano 25 000,00 zł na wydatki  na instrumenty lub usługi rynku pracy dla osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Na zadania  z zakresy rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych (realizowane przez PCPR          w Grudziądzu) przekazano 1 508 349,00 zł w tym na:

 1. dofinansowanie kosztów działania warsztatów terapii zajęciowej 1 227 924,00 zł;            
 2. dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych 70 000,00 zł;
 3. dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny,  przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 135 425,00 zł;                      
 4. dofinansowanie likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się  i technicznych 70 000,00 zł;
 5. zlecanie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej fundacjom i organizacjom pozarządowym 5 000,00 zł;

Projekt uchwały przed skierowaniem na posiedzenie Rady Powiatu został  pozytywnie zaopiniowany przez  Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Grudziądzkim.  

 

 • autor: Monika Partyka, data: 2019-04-03

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania przez Państwowe Gospodarstwo Wodne

Obiekt będzie bawił i uczył

Wczoraj w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu zostało otwarte multimedialne i interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik”.

„Rodzynki z Pozarządówki” – XII edycja

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kwalifikacja Wojskowa

Jak co roku odbywa się kwalifikacja wojskowa, którą przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska nr 2 w godzinach od 7.30 do 15.45. Na kwalifikację stawiają się poborowi urodzeni w roku 2000 oraz osoby z roczników starszych, które nie mogły się stawić w latach poprzednich. Ponadto Powiatowa Komisja Lekarska przygotowana jest do przyjęcia i oceny zdolności do służby wojskowej ochotników i ochotniczek. Komisja pracuje do dnia 29 marca.

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-22
wyświetl galerię w Cooliris
 • autor: Marek Kannenberg, data: 2019-03-22

Kiermasz Świąteczny

Zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 5 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie przedstawią swoje pięknie wykonane rękodzieła o tematyce Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie zapraszamy !

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-22

Mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Rogóźno – 1 kwietnia br., przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b w godzinach 11.00 – 17.00.

Podsumowanie konkursu eliminacji powiatowych

5 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu nagrodzono laureatów konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

XX Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" Łasin 2019 za nami

Do konkursu zgłoszono 89 uczestników z 6 gmin Powiatu Grudziądzkiego.
Uczestnicy przeglądu rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych:

kategoria I (5-7 lat)
I miejsce  -  Amelia Grabowska - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo,
II miejsce  -  Maja Kozłowska - Szkoła Podstawowa Nicwałd,
III miejsce -  Tomasz Dubowski - Szkoła Podstawowa Boguszewo, Wyróżnienie-  Magdalena Grzybowska - Przedszkole Samorządowe Radzyń Chełmiński,
Wyróżnienie - Łukasz Kazubowski - Szkoła Podstawowa Białochowo, Wyróżnienie - Wiktoria Kuca - Przedszkole Miejskie Łasin,
Wyróżnienie - Olga kamińska -  Szkoła Podstawowa Zawda, gmina Łasin

Kategoria II (8-10 lat)
I miejsce  - Lena Karaś - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo,
II miejsce - Nadia Jasińska - Szkoła Podstawowa Łasin,
III miejsce - Michał Majtczak - Szkoła Podstawowa Rogóźno,
wyróżnienie - Inga Weidner - Szkoła Podstawowa Wydrzno,

wyróżnienie - Iga Jurek - Szkoła Podstawowa Rogóźno,
wyróżnienie - Karolina Szram - Szkoła Podstawowa Białochowo,
wyróżnienie - Monika Chojnicka - Szkoła Podstawowa Wydrzno

Kategoria III (11-13 lat)
I miejsce - Nicola Fabiszewska - Szkoła Podstawowa Zawda,
II miejsce - Amelia Sikora - Szkoła Podstawowa Zawda,
III miejsce - Jakub Dudek- Szkoła Podstawowa Rogóźno,
Wyróżnienie - Zuzanna Kmiecik - Szkoła Podstawowa Gruta,
Wyróżnienie - Julia Karwowska - Szkoła Podstawowa Rogóźno,
Wyróżnienie - Martyna Nowakowska - Szkoła Podstawowa Rogóźno, Wyróżnienie - Hanna Olech - Szkoła Podstawowa Zawda
Kategoria IV (14-16 lat)
I miejsce - Kinga Czarnuch - Szkoła Podstawowa Łasin,
II miejsce - Marta Koniszewska - Zespół Szkół i Placówek nr 1 Świecie n/Osą, III miejsce - Natalia Guzowska - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo, Wyróżnienie - Magdalena Saucha - Szkoła Podstawowa Nicwałd,
Wyróżnienie - Alina Rafalska - Szkoła Podstawowa Słup,
Wyróżnienie - Weronika Rodak - Zespół Szkół i Placówek nr 1 Świecie n/Osą,
Wyróżnienie - Aleksandra Nowacka - Szkoła Podstawowa Łasin

Kategoria V: 17-19 lat

I miejsce - Natalia Maksim - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Łasin,

Wyróżnienie -  Magdalena Topolewska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Łasin,

Wyróżnienie - Kacper Kopański - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Łasin.

Nagrody, dyplomy oraz wyróżnienia laureatom konkursu wręczyli: Starosta Grudziądzki - Adam Olejnik, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin - Rafał Kobylski i Przewodniczący Rady Miejskiej Łasin - Rafał Radacki.

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy!

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-15
wyświetl galerię w Cooliris
 • autor: ZSP w Łasinie, data: 2019-03-15

Wsparcia dla firm z Funduszy Europejskich m.in. na rozwój, szkolenia, eksport, nowe miejsca pracy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu 21 marca 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13.30 (budynek Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego), ul. Waryńskiego 4, sala B – 25 organizuje spotkanie dotyczące  „Funduszy Europejskich dla przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim". Adresatami bezpłatnego szkolenia są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. 

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą  formularza  rekrutacyjnego lub telefonicznie pod numerami telefonów: 56 62 15 820, 797 304 124 .

 • autor: Hanna Lotarska, data: 2019-03-13

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające Program „Mama 4+”

Program „Mama 4+” jest rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym. Świadczenie to ma zapewnić niezbędne środki utrzymania osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci lub z tego powodu w ogóle go nie podjęły.

Dzień zawodowca i licealisty

Łasiński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka otworzył dziś swoje podwoje dla uczniów trzecich klas gimnazjów i 8 klasy szkoły podstawowej.

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że w dniu 23 marca 2019 r. (sobota)  w godzinach od 10.00 do 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia dla rodzin zastępczych z powiatu grudziądzkiego.

Na spotkaniu, które poprowadzi  Pani Natalia Gniadek – trener i doradca personalny, zostanie poruszony temat:

„ Konflikt w rodzinie  jako sytuacja trudna”.

Jak zwykle spotkanie odbędzie się w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, ul. Małomłyńska 1, sala konferencyjna  nr 1 (parter).

Serdecznie zapraszamy do udziału, zapewniamy zajęcia dla dzieci oraz bufet kawowy dla przybyłych gości.

Prosimy o telefoniczne (56 462 29 39) bądź osobiste potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 20.03.2019 r.

 • autor: Anna Karpus, data: 2019-03-05

„Aktywny Samorząd” – Moduł II ramach roku szkolnego/akademickiego 2018/2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, że osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie Powiatu Grudziądzkiego mogą składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach Pilotażowego Programu „Aktywny Samorząd” –Moduł II ramach roku szkolnego/akademickiego 2018/2019.

W ramach Modułu II  - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności uczące się w szkole wyższej, lub szkole policealnej, lub kolegium, lub mające otwarty przewód doktorski poza studiami doktoranckimi mogą ubiegać się o dofinansowanie do:

- kosztów kształcenia, opłaty za naukę (czesne) oraz opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego.

Termin naboru wniosków w ramach Modułu II:

semestr letni – od 01.03.2019 r. do 30.03.2019 r.

semestr zimowy – od 01.09.2019 r. do 10.10.2019 r.

Wnioski można składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1, 86-300 Grudziądz pokój 112. Druki wniosków oraz szczegółowe informacje na temat programu dostępne w siedzibie PCPR ul. Małomłyńska 1 pokój 112 oraz na stronie www.pcprgrudziadz.pl

 • autor: Monika Partyka, data: 2019-03-05

Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego swoje święto obchodzą Organizacje Pozarządowe. Pierwsze obchody Światowego Dnia NGO odbyły się 2014 roku w Helsinkach. Święto ustanowione zostało 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego IX Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Spotkania informacyjne

Narodowy Instytut Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych  z województwa Kujawsko – Pomorskiego na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

,,Wsparcie spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych ze środków Regionalnego Programu Województwa Kujawsko-Pomorskiego”

26 lutego 2019 r. w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu (ul. Waryńskiego 4, sala B – 25) o godz. 11.00 - 14.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące wsparcia spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkania w sprawie Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich w Bydgoszczy i Toruniu

Biuro współpracy z Organizacjami Pozarządowymi zapraszają na spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych w sprawie Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Kampania 1 % dla naszego regionu

Wspólnie wspieramy organizacje działające w województwie kujawsko-pomorskim – nic Cię to nie kosztuje – nie zwlekaj i przekaż 1 % na ich rzecz !

Uchwała antysmogowa

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego opracował projekt uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego określający wprowadzenie na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwały antysmogowej)

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich
w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości dofinansowania na założenie działalności gospodarczej lub jej rozwój. 

Zaproszenie do udziału w programie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców i menadżerów do udziału w programie Akademia Menadżera Innowacji. Program ukierunkowany jest na poprawę efektywności pracy i przewagi konkurencyjnej na rynku.

Program ,,Europa dla obywateli”

Bezpłatne spotkanie informacyjne o programie ,,Europa dla obywateli” odbędzie się 6 lutego 2019 roku, o godz. 11.00 w Toruniu (rejestracja o godz. 10.00).

Projekt ,,Inicjuj z FIO na start”

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie ,,Inicjuj z FIO na start”.

Obchody Rocznicy Powrotu Grudziądza do Macierzy

W środę (23 stycznia br.) msza święta z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego w Bazylice Kolegiackiej p.w. św. Mikołaja w Grudziądzu zainaugurowała obchody 99 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego m.in. założenia działalności gospodarczej (dotacje, pożyczki), szkoleń i staży zawodowych.

1% podatku w usłudze e-PIT

Nowa usługa pn. Twój e-PIT zapewnia, że Krajowa Administracja Skarbowa dołożyła wszelkich starań, aby jak najbardziej ułatwić podatnikom przekazanie 1 % podatku wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego.

Konkurs Strażacki

Trwa trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów,, FLORIANY 2019 ”, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika ,,Strażak”.

Śladami Kultury Chrześcijańskiej

Osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub inny dokument potwierdzający niepełnosprawność mają możliwość wyjazdu do Włoch. Organizatorem wycieczki jak, co roku, jest Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych” w Łasinie.

Przedsiębiorco zaktualizuj nową wersję Płatnika

Od stycznia 2019 r. zmienił się czas przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej z 50 do 10 lat. Z tym wiążą się zmiany w przekazywaniu dokumentów do ZUS. Z tego względu, przed lutowym rozliczeniem składek należy pamiętać o zaktualizowaniu programu Płatnik.

Bezpłatne badanie oczu w Radzyniu Chełmińskim

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza mieszkańców Radzynia Chełmińskiego na bezpłatne badanie oczu polegające na ocenie jakości powierzchni oraz filmu łzowego oka.

Przedłużenie naboru

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedłuża termin naboru uzupełniającego na stanowisko członka Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020 w obszarze ochrony środowiska.

Równać szanse 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży przyjmuje zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego w ramach programu „Równać Szanse 2019”

Żegnamy prezydenta Pawła Adamowicza

Z wielkim smutkiem i krzykiem niezrozumienia i sprzeciwu dla tego co się stało żegnamy

 

ś. p.

Pawła Adamowicza

Prezydenta Gdańska - miasta Solidarności.

 

Był dobrym człowiekiem, wybitnym samorządowcem.

 

Spoczywaj w pokoju!

 

Pogrążonej w żałobie rodzinie, mieszkańcom Gdańska i wszystkim,

którym Paweł Adamowicz był bliski wyrazy współczucia składają

 

 

Adam Olejnik                                                          Marzena Dembek

Starosta Powiatu Grudziądzkiego                                Przewodnicząca Rady

                                                                                      Powiatu Grudziądzkiego

 

 

Konkurs na dofinansowanie projektów o tematyce dostępności dla osób z niepełnosprawnościami

Od 31 grudnia 2018 r. samorządy lokalne mogą składać wnioski o dofinansowanie opracowania i wdrożenia nowych rozwiązań poprawiających dostępność urzędów administracji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Należą do nich m. in. osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich bądź kulach, niewidomi i słabo widzący, głusi i słabo słyszących, a także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, a nawet kobiety w ciąży i osoby w starszym wieku.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do końca lutego. Projekt musi być zrealizowany z partnerem zagranicznym z jednego z krajów Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie:

https://www.cpe.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/843,konkurs-numer-powr-04-03-00-ip-07-00-006-18

 • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2019-01-17

4. posiedzenie Zarządu Powiatu

W dniu 15 stycznia br. w porządku obrad znalazły się projekty uchwał będące przedmiotem posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego

WYSTĘPY DZIECI Z NASZEGO POWIATU

W dniu 10 stycznia 2019 br. Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik uroczyście otworzył Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych w Łasinie.

Bezpłatne spotkanie informacyjne

Punkt Kontaktowy pn. „Europa dla obywateli” serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne w Poznaniu.

Nabór do komisji konkursowych

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w związku z organizacją otwartych konkursów ofert na zadania publiczne realizowane w 2019 roku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do pracy w komisjach konkursowych.

Mały ZUS dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, (oddziały w Bydgoszczy i w Toruniu) zapraszają na dni otwarte i szkolenia podczas których zostaną omówione wszelkie kwestie związane z preferencyjnymi składkami na ubezpieczenia społeczne.

Staże we Włoszech, Hiszpanii i na Malcie dla młodych mieszkańców regionu

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym, dotyczącym pomocy młodym osobom w wejściu lub powrocie na rynek pracy.

,,Czas dla młodych”

Lokalny Punkt Informacyjnych Funduszy w Grudziądzu serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkania , na których będzie można pozyskać informacje na temat pomocy młodym osobom w wejściu lub powrocie na rynek pracy.

Otwarty konkurs ofert

W dniu 11 grudnia 2018 r. startuje nowy program Ministerstwa Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej: pn. ,, Od zależności ku samodzielności”.

III sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego w dniu 28 grudnia 2018r. - transmisja na żywo

W dniu 28 grudnia 2018 r. o godz. 1100, w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, przy ul. Małomłyńskiej 1 odbędzie się III Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego.

Otwarte konkursy ofert na 2019

Zarząd Województwa ogłosił otwarte konkursy ofert na rok 2019. Generator ofert, który został otwarty 19 grudnia. – termin naboru konkursów kończy się z dniem 21 stycznia 2019 roku.

Ogłoszenie o naborze

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór uzupełniający na stanowisko członka Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020 w obszarze ochrony środowiska.

Kącik dla dzieci

W gmachu naszego Urzędu pojawił się kącik dla dzieci. Kiedy rodzice załatwiają swoje sprawy dzieci mogą wykorzystać ten czas poprzez zabawę!

Badanie profilaktyczne

LUX MED Diagnostyka zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

Życzenia Bożonarodzeniowe Starosty Powiatu Grudziądzkiego Adama Olejnika

Nagranie i montaż: https://suchanvideo.pl

Protokół nr 2/2018 z Sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego 5 grudnia 2018

Zamieszczamy skany protokółu z drugiej sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego, która odbyła się 5 grudnia 2018 roku.

Wspólne kolędowanie…

W Starostwie Powiatowym w Grudziądzu po raz pierwszy zorganizowaliśmy akcję „Dzieci dekorują bombki”.

„Program wyrównywania różnic między regionami III”

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje o możliwości ubiegania się w 2019 r. o dofinansowanie ze środków PFRON do realizacji projektów na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Idą święta

Jak co roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łasina (6 grudnia br.) i Gruty (12 grudnia br.) zaprezentowali swoje rękodzieła podczas kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych w sali konferencyjne Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Świąteczne spotkanie

Wczoraj (13 grudnia br.) Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik gościł Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu grudziądzkiego.

Wspólnie przygotowaliśmy „Szlachetną Paczkę”

Szlachetna Paczka jak co roku łączy tysiące ludzi w mądrym pomaganiu. Pracownicy Starostwa Powiatowe w Grudziądzu, Radni Rady Powiatu Grudziądzkiego oraz podległe jednostki  organizacyjne zjednoczyli siły i obdarowali dużą paczką potrzebującą rodzinę.

Spotkanie

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają osoby do 29 roku życia zainteresowane bezpłatnymi szkoleniami oraz różnymi formami wsparcia na założenie własnej firmy.

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego

Dzisiaj (10.12.2018 r.) dzieci z oddziałów „O” szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego gościli w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci. Jest ono organizowane w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 2”.

II. sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego - Radni wybrali składy komisji

5. grudnia br. odbyła się druga w tej kadencji sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego podczas której wybrano przewodniczących i członków poszczególnych Komisji.

Mikołajkowy Turniej Brydża

Niedzielny czas (2.12.2018 r.) upłynął miłośnikom brydża na karcianej rywalizacji. Odbył się bowiem Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego w Świeciu nad Osą.

II sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego w dniu 5 grudnia 2018r. - transmisja na żywo

W dniu 5 grudnia 2018 r. o godz. 1000, w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, przy ul. Małomłyńskiej 1 odbędzie się II Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego.

Powołanie

Dnia 29 listopada br. Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik został powołany przez Prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego zarządzeniem Nr 429/2018 z dnia 23 listopada 2018 r. do składu Powiatowej Rady Rynku Pracy w Grudziądzu.

Pierwsze Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

W dniu 29 listopada br. Zarząd przyjął uchwały w sprawach: zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2018, wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. ,,Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych w Łasinie i w Grucie” oraz powołania komisji przetargowej, zmiany uchwały w sprawie zasad reprezentacji Powiatu Grudziądzkiego w Związku Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, a także w sprawie uzgodnienia projektu miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Nowa Wieś pomiędzy ul. Leśną i ul. Łąkową oraz ogłoszenia naboru kandydatów na członków komisji konkursowych do opiniowania złożonych ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w roku 2019.

Spotkania informacyjne dotyczące Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Narodowy Instytut Wolności zapraszają organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa na spotkania informacyjne dotyczące założeń i zasad uczestnictwa w konkursie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 r. i założeń Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO.

Zaproszenie na II Sesję Rady Powiatu Grudziądzkiego

wyświetl galerię w Cooliris
 • skanowanie0038
  skanowanie0038
 • autor: Anna Łagoda, data: 2018-11-28

Protokół nr 1/2018 z Sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego 21 listopada 2018

wyświetl galerię w Cooliris
 • skanowanie
  skanowanie
 • skanowanie0001
  skanowanie0001
 • skanowanie0002
  skanowanie0002
 • skanowanie0003
  skanowanie0003
 • skanowanie0004
  skanowanie0004
 • skanowanie0005
  skanowanie0005
 • skanowanie0006
  skanowanie0006
 • skanowanie0007
  skanowanie0007
 • skanowanie0008
  skanowanie0008
 • skanowanie0009
  skanowanie0009
 • skanowanie0010
  skanowanie0010
 • skanowanie0011
  skanowanie0011
 • skanowanie0012
  skanowanie0012
 • skanowanie0013
  skanowanie0013
 • skanowanie0014
  skanowanie0014
 • skanowanie0015
  skanowanie0015
 • skanowanie0016
  skanowanie0016
 • skanowanie0017
  skanowanie0017
 • skanowanie0018
  skanowanie0018
 • skanowanie0019
  skanowanie0019
 • skanowanie0020
  skanowanie0020
 • skanowanie0021
  skanowanie0021
 • skanowanie0022
  skanowanie0022
 • skanowanie0023
  skanowanie0023
 • skanowanie0024
  skanowanie0024
 • skanowanie0025
  skanowanie0025
 • skanowanie0026
  skanowanie0026
 • skanowanie0027
  skanowanie0027
 • skanowanie0028
  skanowanie0028
 • skanowanie0029
  skanowanie0029
 • skanowanie0030
  skanowanie0030
 • skanowanie0031
  skanowanie0031
 • skanowanie0032
  skanowanie0032
 • skanowanie0033
  skanowanie0033
 • skanowanie0034
  skanowanie0034
 • skanowanie0035
  skanowanie0035
 • skanowanie0036
  skanowanie0036
 • autor: Anna Łagoda, data: 2018-11-27

Z głębokim żalem informujemy, że wczoraj 25 listopada 2018 r. zmarł wybitny sportowiec, mieszkaniec powiatu grudziądzkiego Łukasz Kwiatkowski - długoletni zawodnik klubu ALKS Stal Grudziądz

I sesja nowowybranej Rady Powiatu Grudziądzkiego - transmisja na żywo

W dniu 21 listopada 2018 r. zostanie transmitowana na żywo I sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego VI kadencji.

Żołnierskie podziękowania

W dniu dzisiejszym Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol otrzymał podziękowania od Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy – płk Tomasza Dominikowskiego oraz Komendanta WKU w Grudziądzu – ppłk Tomasza Sobczyka za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

,,Komórkomania ‘’w ZSP w Łasinie

W dniu 13 listopada 2018 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie włączył się w akcję pn. ,,Komórkomania’’. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS.

Stypendia dla uczniów „Jagiellończyka”

Na wniosek Starosty Grudziądzkiego Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego uchwałą Nr. 42/2038/18, z dnia 30 października br. przyznał stypendia czterem najzdolniejszym uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie w wysokości 300 zł. miesięcznie.

Doradztwo księgowe dla NGO

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zapraszają na bezpłatne doradztwo księgowe organizowane przez Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Szkolenie z NOWEGO GENERATORA OFERT

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu z wypełniania ofert za pomocą NOWEGO GENERATORA OFERT, który posłuży do realizacji otwartych konkursów ofert realizowanych przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego w roku 2019

Obchody 100 – lecia Niepodległości

W niedzielę (11 listopada br.) msza święta z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego w Bazylice kolegiackiej p.w. Św. Mikołaja w Grudziądzu zainaugurowała obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

80 Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Na posiedzeniu w dniu 13.listopada br Zarząd przyjął uchwały w sprawach: projektu budżetu Powiatu Grudziądzkiego na 2019 rok, projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Grudziądzkiego na lata 2019 – 2022, zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2018, rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Grudziądzkiego w roku 2019 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Ćwiczenia sił zbrojnych - zawyją syreny w powiecie grudziądzkim

W dniach 14 – 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy - 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza

Prace na drogach Powiatu Grudziądzkiego

W dniu 09 października br. Powiat Grudziądzki podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Świecia na remont odcinków dróg powiatowych metodą nakładki asfaltowej.

Mówisz-masz-certyfikowane szkolenia językowe

Rusza rekrutacja do projektu szkoleń językowych pt. ,,W Kujawsko-Pomorskim Mówisz-masz-certyfikowane szkolenia językowe”.

Zaproszenie na spotkanie

W związku z upływem czteroletniej kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko – Pomorskiego w dniu 27 listopada br. o godz. 12.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu (sala nr 1 – parter), ul. Małomłyńska 1 odbędzie się spotkanie przedstawicieli NGO z terenu Powiatu Grudziądzkiego w celu wyboru delegatów do Sejmiku

Zaproszenie do Ankiety…

Z uwagi na coraz większą liczbę osób w różnym wieku borykającą się z problemami zdrowotnymi tj. depresją, zaburzeniami lękowymi czy nerwicą zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego do wypełnienia anonimowej ankiety pn.: „Ocena potrzeb mieszkańców w zakresie zdrowia psychicznego”

Szkolenie z RODO dla NGO

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego wraz z Toruńskim Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu RODO w organizacjach pozarządowych

Mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Rogóźno – 21 listopada 2018 przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Przypominamy mieszkańcom powiatu grudziądzkiego, iż nadal mogą skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki.

"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

2018 rok to rok w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. ,,Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Do akcji zapraszamy zarówno instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, jak i najmniejsze społeczności lokalne.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Nabór kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do zgłaszania kandydatów do dnia 7 listopada 2018 r.

Bezpłatna mammografia

Grudziądzki Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego, przy ul. Rydygiera 15/17, zaprasza panie na badania mammograficzne które odbędą się w Pracowni Mammograficznej, budynek D, 2 piętro, gabinet 241. Badanie obejmuje kobiety w wieku 50 – 69 lat (niezależnie od miejsca zamieszkania) raz na 2 lata.

Szkolenie dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu księgowości.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Ogłoszenie wykazu nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze przetargowej.

PODSUMOWANIE V KADENCJI RADY POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO 2014 - 2018

PODSUMOWANIE V KADENCJI RADY POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO 2014 - 2018

- przebudowano 49 kilometrów dróg powiatowych różnymi metodami ...

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok opracowany na IV Europejski Kongres Samorządów.

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok opracowany na IV Europejski Kongres Samorządów. Ocenie wg tych samych kryteriów poddano 314 powiatów, 66 miast na prawach powiatu i 2478 gmin. To właściwie tam zapadają najważniejsze decyzje dotyczące mieszkańców.

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Informujemy, że w dniu 25.10.2018r. w Świeciu odbędą się wojewódzkie obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Ogłoszenie wykazu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.

Podsumowanie kadencji

Samorząd powiatu grudziądzkiego jako nowa forma samorządu terytorialnego wyodrębnionego w nowej strukturze Rzeczypospolitej Polskiej realizował zadania publiczne wynikające z ustaw.

Pierwsze zawody za nami

W miniony wtorek (9 października br.) na terenie ośrodka wypoczynkowego „Delfin” w Białym Borze dzieci oraz młodzież szkół z terenu powiatu grudziądzkiego zainaugurowały kolejny sportowy rok szkolny w ramach Międzygminnego Współzawodnictwa Sportowego Powiatu Grudziądzkiego uczestnicząc w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Stypendium w Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej

Ambasada Japonii w Polsce zwróciła się z prośbą do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pomoc w zorganizowaniu rekrutacji kandydatów na roczne stypendium oferowane przez rząd Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej z różnych krajów świata tzw. Young Leaders’ Program (YLP).

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora – XX edycja

Nagroda przyznana przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga przy banku Citi Handlowy za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego

Drodzy Rolnicy !

Powstała internetowa giełda rolna o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej.

Najlepszy policjant w powiecie grudziądzkim

W dniu dzisiejszym Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol, osobiście uhonorował nagrodą pieniężną najlepszego policjanta w powiecie grudziądzkim st. asp. Marka Tubackiego z Rewiru III Dzielnicowych w KMP Grudziądz.

Spotkanie informacyjne w Grudziądzu.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 października 2018 roku w Hotelu Rudnik, Miła 2, w Grudziądzu.

Europejski Dzień Języków

26 września br. odbył się Europejski Dzień Języków. Uczniowie łasińskiego ,,Jagiellończyka” edukacyjnie i poprzez zabawę spędzili ten dzień uczestnicząc w konkursie językowym, wykonując piosenkę ,,Hallelujah” w kilku językach oraz tańczono belgijkę. Na obchodach nie zabrakło zwycięzców.

Lekcje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do piątej edycji programu edukacyjnego ,,Lekcje z ZUS” – warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół oraz do pedagogów. Przygotowano scenariusze czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych

Debata o przyszłości Unii Europejskiej

Marszałek  Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zalewski zapraszają mieszkańców regionu do udziału w Debacie Obywatelskiej poświęconej kierunkom Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku

Konwent

Dnia 19 września br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w ostatnim w tej kadencji Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zgromadzenie odbyło się w Tleniu

Spotkania Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza 26 września 2018 roku (godz. 10.00 – 13.00) na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną możliwości wsparcia dla firm – Przedsiębiorco, przyjdź i dowiedz się, jaką pomoc możesz uzyskać z Funduszy Europejskich!

Druga edycja konkursu

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, której organizatorem są Inwestycje Społeczne i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Liderzy Innowacji

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zapraszają do konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw”, który ma na celu wyłonienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców.

Badanie profilaktyczne

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

Szczegółowa informacja dotycząca Regionalnego Konkursu Grantowego ,,Równać Szanse”

  Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi (13 – 19 lat) na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój młodych ludzi z małych miejscowości, pasji i zainteresowań oraz umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

Szkolenie edukacyjne…

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim 2018.

Nowy odcinek chodnika

Nadrzędnym celem Powiatu Grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły i osób starszych, które poruszają się po drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego.

Informacja Powiatowej Komisji Wyborczej w Grudziadzu powołanej w celu przeprowadzenia wyborów do rad powiatów zarządzonych na dzień 21 października 2018r. o składzie, siedzibie i dyżurach.

 • autor: Sławomir Piernicki, data: 2018-09-12

Wystartowała jubileuszowa ,dziesiąta edycja ,,Społecznika Roku”

Do 1 października 2018 roku prowadzone są zgłoszenia do konkursu o tytuł ,,Społecznika Roku” tygodnika ,,Newsweek Polska.”

Narodowe Czytanie w „Jagiellończyku”

10 września 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie po raz siódmy przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie.

Odszedł na wieczną służbę Panu Bogu

Ksiądz Prałat Józef Sołobodowski, rezydent w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mokrem zmarł w dniu 5 września br., w wieku 90 lat.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza nabór do Programu Szkolny Klub Sportowy, którego celem jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Bezpłatne seminarium

Kujawsko – Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-P COIE) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zaprasza 11 września 2018 roku na seminarium ,,Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”

Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie

W poniedziałek (3 września 2018 roku) rozbrzmiał pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie . W uroczystości wzięli udział m.in. Wicestarosta Grudziądzki – Marek Szczepanowski , Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski oraz Radny Powiatu – Krzysztof Sułek.

Święto plonów

W ubiegłą niedzielę (2 września br.) w Wąbrzeźnie odbyły się Dożynki Wojewódzka Kujawsko - Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej. Powiat Grudziądzki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Zielnowie z Lokalną Grupą Działania „Vistula”, które przygotowało ekspozycję stoiska w stylu wiejskiej chaty wzbudzając duże zainteresowanie odwiedzających gości.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Nowy Inspektor Nadzoru Budowlanego

Wczoraj (30.08 br.) Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wręczył akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wiesławowi Jeschke.

75 Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Wczoraj Zarząd przyjął projekty uchwał, które będą przedmiotem najbliższego posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego: zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2018 rok i w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Grudziądzkiego.

,, Święto rolników i ich plonów w Powiecie Grudziądzkim”

W niedzielę 26 sierpnia 2018 br. odbyły się dożynki gminne w Radzyniu Chełmińskim. Święto rolników i ich plonów rozpoczęło się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. św. Anny, w której uczestniczył Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol.

Regionalny Konkurs Grantowy ,, Równać Szanse”

Ruszyła kolejna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać Szanse”.

Wyróżnienie działalności społecznej, czyli konkurs ,,Stalowy Anioł”

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza do XII edycji konkursu pt. ,,Stalowy Anioł”, mającego na celu uhonorowanie osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego. Ideą konkursu jest promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, kreatywnych osiągnięć oraz odwagi we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć. Za takie postawy wyróżnione osoby lub zespoły zostaną nagrodzone listami gratulacyjnymi, statuetkami ,,Stalowego Anioła” oraz podarunkiem w formie pieniężnej bądź rzeczowej. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych działających w zakresie pomocy społecznej oraz laureaci wszystkich poprzednich edycji konkursu.

74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br. przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach odbyły się uroczyste obchody 74. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Bezpłatne badania płuc

Fundacja NEUCA dla Zdrowia wystartowała z programem bezpłatnych badań płuc, realizowanych na terenie całej Polski. Organizatorzy akcji udostępniają pacjentom możliwość bezpłatnego skorzystania z badania profilaktycznego płuc – spirometrii.

Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę

Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę lub też chcą wnioskować o powtórne przeliczenie świadczeń Oddział ZUS Toruniu organizuje cykl dyżurów telefonicznych.

Zaproszenie na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się w dniu 1 sierpnia 2018 r. przy Pomniku Walki i Męczeństwa usytuowanym przy drodze powiatowej nr 1380C w Wielkich Lniskach.

Realizacja projektu „Rodzina w Centrum 2”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w dniu 1 lipca 2018 r. – bezpośrednio po zakończeniu realizacji projektu „Rodzina w Centrum” – przystąpiło do realizacji projektu partnerskiego „Rodzina w Centrum 2”. Jego beneficjentami są: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, 19 Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz 3 Ośrodki Pomocy Społecznej w miastach na prawach powiatu z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36 - Burze z gradem

Zjawisko: Burze z gradem

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego od 16 lipca br. mogą ponownie skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki

Informacja

Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Grudziądzu informuje, iż w dniach od 10.07.2018 r. – 26.07.2018 r. będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź porady prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów proszę dzwonić na infolinię konsumencką: tel. 801 440 220

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

BUDOWLANE ABC

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informuje o nowopowstałym portalu informacyjnym, mającym na celu poszerzenie wiedzy obywateli na temat procesu inwestycyjno – budowlanego.

Warsztaty dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje warsztaty praktyczne dla organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Świadczenie DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych

Informacja dotycząca świadczenia DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i dyrektorów  placówek opiekuńczo-wychowawczych

Wielki Zjazd Rycerstwa w Golubiu - Dobrzyniu

W dniach od 6 do 8 lipca br. na zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbędzie się XLII Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski, na który zawitają Rycerze m. in. : Niemiec, Szwecji, Polski, Włoch, Francji, a także z Kanady i Australii. W programie znajdują się turnieje konne, kusznicze i łucznicze, oraz pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko – Pomorskiego i pokazy grup rekonstrukcyjnych.
Więcej informacji na stronie: http://www.zamekgolub.pl/turniej-2018.html .

Warsztaty dla NGO.

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje warsztaty praktyczne dla organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Tematem spotkania jest „Logika projektu – czyli metodyka tworzenia projektów społecznych” w ramach zadania pn: „Trener NGO – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim”. 

Powiat Grudziądzki poprawia komfort pieszych

Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Grudziądzu budują nowy trakt dla pieszego w miejscowości Mały Rudnik. Nowy chodnik o długości 235 metrów przebiegać będzie w ciągu drogi powiatowej nr 1622C Chełmno - Sztynwag.

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 1 sierpnia 2018 r. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10.

XVIII Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego

Głównym punktem ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego (27.06.br.) było udzielenie przez radnych absolutorium Zarządowi Powiatu Grudziądzkiego za 2017 rok.

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 27 czerwca 2018 r. podjął Uchwałę Nr 70/43/2018 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Remont drogi powiatowej nr 1361C Rogóźno - Szembruk

Trwa remont drogi powiatowej nr 1361C Rogóźno - Szembruk w km 3+349 - 4+249 na odcinku o długości 935 m. Zakres rzeczowy zadania polega na wykonaniu nawierzchni jezdni, zjazdów bitumicznych oraz utwardzeniu poboczy kruszywem.

Prace drogowe

Trwają prace polegające na remoncie drogi powiatowej nr 1389C Bogdanki - Szonowo - Plesewo w km 2+565 - 3+500".

Samorząd dba o bezpieczeństwo pieszych

Jednym z głównych celów powiatu grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkół i osób, które poruszają się po drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego.

VI Akcja poboru krwi

21 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyła się wielka akcja poboru krwi „Twoja Krew – Moje Życie” dla dzieci poszkodowanych wypadkach komunikacyjnych, a w szczególności dla rocznego Marcelka zmagającego się z silną białaczką.

Nabór do „Ścieżki PS”

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Tłok informuje o I etapie naboru pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych. O dotacje mogą ubiegać się m. in. organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne.


Spotkania informacyjne pt: „Wsparcie dla przedsiębiorstw w miastach średnich"

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne pt: „Wsparcie dla przedsiębiorstw w miastach średnich", na których przedstawione zostaną możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców zamierzających realizować projekty na terenie miast średnich bądź w gminach bezpośrednio sąsiadujących z tymi miastami.

Informacja dla udających się do Federacji Rosyjskiej na MŚ FIFA 2018

Informacja o zasadach pobytu i meldunku w miejscu pobytu cudzoziemców na terenie
Federacji Rosyjskiej podczas przeprowadzenia Mistrzostw Świata w Pilce Nożnej FIFA 2018 roku


Zaproszenie na zawody

Serdecznie zapraszamy na Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, które odbędą się w Małym Rudniku 16 czerwca br. o godz. 10.00. W zawodach uczestniczyć będą drużyny młodzieżowe zgłoszone z Gminy Grudziądz, Gruta i Świecie nad Osą, oraz drużyny kobiet z OSP: Szembruk, Wielki Wełcz, Boguszewo, Gruta, Rywałd i mężczyzn.

Awaria systemu CEPiK

Starosta Grudziądzki informuje, że w dniu t.j. 12.06.2018 r. wystąpiła awaria systemu CEPiK:
- trudności w odbiorach dowodów rejestracyjnych,
- brak możliwości przerejestrowania pojazdu,
- trudności przy generowaniu profilów dla kandydatów na kierowców.

Z informacji Ministerstwa Cyfryzacji nie podano terminu usunięcia usterki.

Zaproszenie

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.

Spotkania informacyjne

„Instrumenty finansowe szansą na rozwój firm” – pod takim tytułem odbędą się spotkania informacyjne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy lub zmianę profilu prowadzonej działalności

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego osoby fizyczne oraz osoby zainteresowanepozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

WIELKA ZBIÓRKA KRWI

Dnia 21 czerwca br. w godz. 9:00-17:00 odbędzie się VI Wielka Akcja Poboru Krwi pod hasłem „Twoja krew – Moje życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, a w szczególności dla rocznego Marcelka zmagającego się z silną białaczką.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Dnia 26 maja br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zorganizowało w Ośrodku Wypoczynkowym „Delfin” w Białym Borze Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na dzień 30 maja. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął, jak co roku, Starosta Grudziądzki.

Odznaczeni Krzyżami Zasługi

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Starosta Grudziądzki p. Edmund Korgol  wystąpił do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o odznaczenia za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego. Wnioski zostały zaakceptowane.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż

Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych

W dniu 06 czerwca 2018r.  Kujawsko-Pomorski Oddział PFRON wraz z ZUS Oddział Toruń organizuje „Targi Pracy i Edukacji – osoba niepełnosprawna na rynku pracy i na uczelni”.

Ostra rywalizacja

W tegorocznych trójboju i czwórboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej (dnia 21 maja br.) wzięły udziały wszystkie gminy z terenu powiatu Grudziądzkiego. W zawodach uczestniczyło 130 młodych sportowców.

Mistrzostwa lekkoatletyczne

Dnia 22 maja br. na stadionie Olimpii Grudziądz zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w indywidualnych i zespołowych mistrzostwach powiatu grudziądzkiego w lekkiejatletyce. W konkurencjach biegowych rozegrano biegi na 100, 300 oraz 800 (dziewczęta) i 1500 (chłopcy) metrów, w konkurencjach technicznych – skoku wzwyż i dal, pchnięciu kulką, rzucie oszczepem i dyskiem.

Konsultacje społeczne w sprawie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu do zgłaszania uwag, wniosków i propozycji do projektu „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Grudziądzkim na lata 2018-2022” w ramach konsultacji społecznych.

Dofinansowania dla Studentów

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie przypomina o trwającym naborze wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w terminie 01.04.2018 r. – 30.08.2018 r. oraz Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundusz pożyczkowy

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego otworzyła 16 maja br. nowy oddział w Toruniu. Fundusz wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa oferując pomoc finansową i szkoleniowo – doradczą.

Święto strażaków

12 maja br. na Rynku w Grudziądzu swoje święto obchodzili strażacy z Grudziądza i jednostek OSP z całego powiatu. Podczas uroczystości przekazano samochód ratowniczo-gaśniczy grudziądzkiej OSP oraz wręczono medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie zawodowe.

100 lat Niepodległej

14 maja br. w Toruniu na placu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości rozpoczęto zbieranie podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.

Pożyczki dla firm

17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu (pok. S6), odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym firmy z regionu będą mogły otrzymać pożyczki unijne.

Nabór uczestników do Kujawsko-Pomorskiej Akademii Liderów

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica zaprasza na cykl szkoleń pn. „Kujawsko- Pomorska Akademia Liderów”.

Cykl szkoleń zdrowotnych

Ministerstwo Zdrowia organizuje spotkania informacyjne na temat profilaktyki nowotworowej skóry, osteoporozy, obturacyjnej płuc i depresji poporodowej z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Interreg Europa

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  informuje iż w dniach 7 maja do 22 czerwca br. można składać wnioski o dofinansowanie EFRR z programu Interreg Europa.

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja br. odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości patriotycznej pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na głównym rynku w Grudziądzu uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele samorządów, służby mundurowe, harcerze.

Święto strażaków w powiecie grudziądzkim

W niedzielę (6 lipca br.) strażacy OSP w Szynychu obchodzili swoje święto podczas którego dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi nowego boksu garażowego.

„Florianum”

W ubiegły piątek (4 maja br.) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Grucie strażacy ochotnicy z powiatu grudziądzkiego i druhowie z PSP pokłonili się relikwiom Św. Floriana.

Jubileusz OSP w Rudzie

W sobotę (5 maja br.) Starosta Grudziądzki Edmund Korgol wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Grudziądzkiego Krzysztofem Klonowskim uczestniczyli w uroczystościach z okazji 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie podczas których zostali odznaczeni zasłużeni druhowie i druhny.

„Majówka z kulturą i sztuką”

Samorząd Kujawsko-Pomorski wraz z placówkami kultury naszego regionu rusza z 8 edycją projektu pn. „Majówka z kulturą i sztuką”.

Spotkanie dla niepełnosprawnych

W dniu 11 maja br. Inspektorat ZUS w Grudziądzu przy ul. Wybickiego 39 (sala nr. 302 A) zaprasza na osoby z niepełnosprawnością na spotkanie mające na celu zachęcić je do aktywności zawodowej i społecznej.

Wyścigi zaprzęgów

Jak co roku dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Świeciu nad Osą odbył się XXIII Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi. Impreza zgromadziła liczną publiczność podziwiającą kunszt 12 woźniców.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas spotkań uczestnicy uzyskają informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na temat bezpłatnych szkoleń oraz możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

 

Terminarz najbliższych spotkań:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

15.05.2018

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

15.05.2018

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 133

Mobilny Punkt Informacyjny

24.05.2018

8:30-11:00

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego. Organizatorem konsultacji jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.

 

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2018-05-08

Razem Bezpieczniej

6 milionów złotych przeznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na III edycję programu „Razem
bezpieczniej im. Władysława Stasiaka 2018”.  Bezpieczeństwo  w  miejscach publicznych, bezpieczne przejścia dla pieszych,  przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a także ochrona dzieci i młodzieży, oraz edukacja dla bezpieczeństwa  to cele tegorocznej edycji  programu.

Turystyczna megamajówka

W dniach od 28 kwietnia do 6 maja br. w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się ponad 100 wydarzeń w 30 miejscowościach.

Zasady bezpieczeństwa na drodze

Podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, a także popularyzowanie środka transportu jakim jest rower, rekreacji i sportu to główna idea XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

„Ławka Niepodległości”

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą przystąpić do organizowanego przez MON konkursu na opracowanie projektu „Ławki Niepodległości”  - ławki pomnikowej, którego celem jest uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości oraz upamiętnienie tradycji, sławy i chwały oręża polskiego. Główną nagrodą jest 30.000 zł, przewidziane są także dwa wyróżnienia, po 8.500 zł każde.  

Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych

W piątek (20 kwietnia br.) Zarząd Powiatu Grudziądzkiego podjął decyzję o wszczęciu  postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na  „Budowę dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych: w Łasinie i w Grucie” .

Ogłoszenie

W dniu 20 kwietnia 2018 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwałą Nr 66/20/2018 ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2018

„Kochamy czyste powietrze”

Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol, samorządowcy, eksperci z branży, działacze społeczni wzięli udział w debacie o jakości powietrza i sposobach walki ze smogiem, która odbyła się 12 kwietnia br.

Zaproszenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Tradycyjnego  zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Grudziądzkiego do udziału w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu z warsztatem kulinarnym w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Międzyzdrojach, realizowanym  w ramach operacji „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem”.  

Spotkanie z Wicewojewodą

Wczoraj (18 kwietnia br.) w Starostwie  Powiatowym  w Grudziądzu Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski spotkali się z Wicewojewodą Kujawsko – Pomorskiego -Józefa Ramlau.

Wniosek złożony

W dniu 13 kwietnia 2018 r. Powiat Grudziądzki złożył wniosek o dofinansowanie  inwestycji pn. „przebudowa drogi powiatowej nr 1378C Grudziądz – Gać I etap”  w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej

Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego to idea  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia

W dniach 21-22 maja br. w miejscowości Brzoza odbędzie się organizowane przez Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich pierwsze z cyklu bezpłatne szkolenie pn: „Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa”. Adresatami szkoleń są przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie wsi i małych miast.   

Zgromadzenie Ogólne ZPP

W dniach 11 – 12 kwietnia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wziął udział w XXIII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich w Warszawie.

Debata Starostów

Dnia 6 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w spotkaniu Starostów naszego regionu z Dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Zygmuntem Borkowskim.

II miejsce w konkursie plastycznym

Z ogromną dumą informujemy, że Angelika Zielińska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie zajęła 2 miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Zapobiegajmy pożarom”.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Medal Hereditas Saeculorum dla najlepszych

Do 30 kwietnia br. przyjmowane są wnioski do udziału w siódmej edycji konkursu pn. „Dziedzictwo Wieków” organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Powiatowy Konkurs Historyczny

Rozwijanie wiedzy historycznej, szerzenie patriotyzmu i budzenie szacunku do polskiej tradycji narodowej wśród młodzieży szkolnej to główna idea przeprowadzonego w dniu 14 marca br. Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Dzieje Polski do 1795 roku”.

Agro-Market 24

Uprzejmie informujemy o nowoczesnej platformie rolniczej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty.

Projekt „Rodzina w Centrum”

W dniu 22 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie odbyło się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie informacyjno – edukacyjne dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 26 marca do 11 kwietnia 2018r.  odbywa się kwalifikacja wojskowa dla Powiatu Grudziądzkiego w godzinach 7.30 – 15.45 w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu, ul. Hallera 37

„Złote Usta”

Dnia 15 marca br. (czwartek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie odbył się XIX Powiatowy Przegląd Poezji „Złote Usta” Łasin 2018. Ideą kolejnej edycji konkursu było upowszechnienie oraz propagowanie poezji w środowisku gmin powiatu grudziądzkiego przez dzieci i młodzież.

Stypendium Stowarzyszenia SPES

Stowarzyszenie SPES informuje, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES

Bezpłatne szkolenie z RODO

25 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. W związku z tym, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej TŁOK zaprasza na szkolenia dotyczące ochrony danych osobowych w organizacja pozarządowych oraz podmiotach ekonomii społecznej.

Zaproszenie na spotkanie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza do udziału w spotkaniu dotyczącym rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, które odbędzie się w czwartek, 22 marca 2018 r., o godz. 9
w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie.

Konsumenci!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2018 r. poz. 305) apteki przy ul. Południowej 8 i przy ul. Włodka 11 w Grudziądzu znajdujące się na terenie placówek handlowych będą nieczynne w niedziele ustawowo wolne od handlu.

Konkurs w ramach Osi Priorytetowej IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa

Do 31 marca br. trwa nabór wniosków w ramach konkursu na projekty ponadnarodowe ogłoszonego przez Centrum Projektów Europejskich (CPE).

Zaproszenie do składania wniosków

Trwa procedura przyjmowania wniosków do XVIII edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2017 roku.

„ZAŁÓŻ FIRMĘ-PRACUJ U SIEBIE”

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości skorzystania z dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą.

Bezpłatne doradztwo księgowe dla NGO

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa z zakresu tematyki dotyczące trzeciego sektora.

Spotkanie szkoleniowe

W dniach 23 – 24 lutego br. w Lubiczu odbyło się Kujawsko – Pomorskie Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów.

Podział środków z PFRON-u

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje ze w dniu 28.02.2018 r. na posiedzeniu sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego podjęto uchwałę określającą rodzaje zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Grudziądzkiemu w 2018 r.

Mobilne Punkty Informacji

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

XI edycja „Rodzynki z pozarządówki”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Programy zdrowotne

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu ogłosił konkursy na realizację programów polityki zdrowotnej.

Bezpłatne badania

Grudziądzki Szpital Specjalistyczny zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w najbliższą sobotę (10 marca br.) w godz. 10.00 – 14.00, ul. Rydygiera 15/17, budynek D – w pracowni mammograficznej – II piętro gabinet 241.

III edycja programu „Niepodległa”.

Wieloletni Program „Niepodległa” jest programem służącym organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków.

VI nabór do projektu „Szansa dla aktywnych”.

W dniach 13.02.2018 - 05.03.2018 r. Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przyjmuje wnioski o dotacje kolejnej edycji projektu „Szansa dla Aktywnych- Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Zaproszenie na mammografię.

W 2018 roku LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

„Patriotyzm jutra”-X edycja

Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór projektów promujących polskie dziedzictwo kulturowe i postawy patriotyczne w ramach X edycji programu „Patriotyzm jutra”, który potrwa do 21 lutego 2018 r. Projekty mają popularyzować wiedzę o dziedzictwie kulturowym i historii Polski. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

W 2018 roku LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 26 lutego 2018 r. przy Urzędzie Gminy, Gruta 244.

Punkt Interwencji Kryzysowej dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu działa Punkt Interwencji Kryzysowej, w którym mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą otrzymać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną.

Posiedzenie

Dnia 1 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Grudziądzki Edmund Korgol.

Konwent

Dnia 29 stycznia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Śliwicach w powiecie tucholskim.

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej.

Kampania „1% dla naszego regionu” trwa.

W województwie kujawsko-pomorskim możemy wspólnie wspomóc organizacje pozarządowe przekazując 1% na ich rzecz.

„Bądź bezpieczny, nie ulegaj manipulacji”

Za nami kolejne spotkanie zorganizowane przez łasińskiego "Jagiellończyka" dla mieszkańców Łasina i okolic. Tym razem adresowane przede wszystkim do seniorów, bo to oni padają najczęściej ofiarą oszustów w sieci i przez telefon, a spotkanie uczyło właśnie, jak nie dać się oszukać.

Zawody szkolne

Nasi uczniowie od ruchu nie stronią. Stąd ostatnie Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt i Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt. W siatkówce najlepsza okazała się drużyna klasy I T. Drugie miejsce zajęły panie z klasy III LO i III T, a trzecie - I BS.

Ostrzeżenie o silnym wietrze - 29.01.2018r.

Ostrzeżenie o silnym wietrze - 29.01.2018r.

OWES Tłok ogłosił zimowy nabór na tworzenie miejsc pracy.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Tłok ogłosił zimowy nabór pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych – czyli m.in. w organizacjach pozarządowych i spółdzielniach socjalnych.

„Zapobiegajmy Pożarom”

Zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, a przede wszystkim rozwój uzdolnień plastycznych to idea Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”, który rozstrzygnął się dzisiaj (25 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Spotkanie z NGO-sami

Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu grudziądzkiego wzięli udział w dzisiejszym (22 stycznia br.) spotkaniu poświęconym Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Spotkanie

Dnia 31 stycznia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Waryńskiego 4 (sala B-25) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące form wsparcia ze środków unijnych dla rodziców.

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego!

Dotację do 38 400 zł na stworzenie dla siebie miejsca pracy oraz wsparcie doradczo – szkoleniowe to korzyści jakie mogą uzyskać zakwalifikowani uczestnicy w ramach projektu pn. „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Konsumenci!

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Grudziądzu zwraca się do konsumentów, a szczególnie do seniorów, by uważali na nieuczciwych sprzedawców.

Zaproszenie na spotkanie dot. pieczy zastępczej

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Spotkanie dla NGO nt Ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – czy coś zmienia się w zasadach funkcjonowania organizacji?

Zapraszamy członków organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Cykl spotkań informacyjnych o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich

Od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać zwolnienia wyłącznie w postaci elektronicznej (e-ZLA)

W portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS wystawienie i wysłanie do ZUS elektronicznego zwolnienia lekarskiego jest możliwe już od 1 stycznia 2016 r. Do wystawiania e-ZLA lekarz może też używać aplikacji gabinetowej - jeśli ma ona taką funkcję.

Spotkanie

W ubiegły piątek (29 grudnia 2017 r.) pracownicy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej podsumowali swoją całoroczną działalność.

Informacja

Wydział Komunikacji dnia 29.12.2017 r. czynny do godz. 13.00.

Konkurs o tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2017”

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w regionie kujawsko-pomorskim i zatrudniający pracowników może wziąć udział w Konkursie „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”.
wyświetl galerię w Cooliris
 • autor: Fot. Piotr Bilski, data: 2017-05-18

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

Świecie nad Osą - godziny pracy Urzędu

Informujmy, że od dnia 1 stycznia 2017 r. Urząd Gminy w Świeciu nad Osą czynny
będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 07:00 do 15:30, natomiast w piątki
od godziny 07:00 do 13:00.

Mikołaj w Łasinie

Dnia 3 grudnia br. w Łasinie odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na której pojawił się Święty Mikołaj aby obdarować najmłodszych prezentami.

„Strona internetowa bez barier”

Fundacja Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zaprasza do udziału w VIII edycji bezpłatnego Konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.

II Regionalne Forum Miast i Regionów - ekoinnowacje w inteligentnych miastach

8 listopada br. w siedzibie urzędu marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, Toruń) w patio na pierwszym piętrze odbędzie się konferencja stanowiąca platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie kreowania i wdrażania rozwiązań ekoinnowacyjnych w miastach regionu.

Dodatkowy dzień badań

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na dodatkowy dzień tj. 15 października br. (sobota) bezpłatnych, profilaktycznych badań mammografii i cytologii. Potrwają one w godz. 9.00 – 13.00.
wyświetl galerię w Cooliris
 • autor: Hanna Arendt, data: 2016-10-12

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Do dnia 10 października br. można składać wnioski kandydatur podmiotów gospodarczych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest to najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytucji naukowo – badawczych oraz wynalazców w Polsce.

Zapraszamy po raz czwarty

SPORTOWY ROK SZKOLNY 2015/2016 ZAKOŃCZONY

wyświetl galerię w Cooliris
 • autor: Marcin Lask, data: 2016-06-09

„Małe granty” na uproszczonych formularzach

W wyniku wejścia w życie rozporządzenia dotychczasowego sposobu przygotowywania ofert w trybie przewidzianym w art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie od 10 maja br. wszystkie samorządy w Polsce zobowiązane są stosować nowe formularze oferty i rozliczenia dla dotacji w trybie tak zwanych "małych grantów"

Promowali powiat

W dniu 8 maja br. Powiat Grudziądzki uczestniczył w Targach Turystyczno –Ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie.

Wernisaż

wyświetl galerię w Cooliris

Kampania społeczno - informacyjna

W ramach kampanii pn. „Rodzicielstwo bez barier” organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu 11 kwietnia br. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu rozpocznie się inauguracja wystawy prac przedstawiających życie rodzin z dziećmi, w których chociaż jedno z rodziców jest niepełnoprawne.
baner toplayer
2