Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 17 Listopada 2018

Imieniny

Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Żołnierskie podziękowania

W dniu dzisiejszym Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol otrzymał podziękowania od Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy – płk Tomasza Dominikowskiego oraz Komendanta WKU w Grudziądzu – ppłk Tomasza Sobczyka za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

,,Komórkomania ‘’w ZSP w Łasinie

W dniu 13 listopada 2018 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie włączył się w akcję pn. ,,Komórkomania’’. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS.

Stypendia dla uczniów „Jagiellończyka”

Na wniosek Starosty Grudziądzkiego Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego uchwałą Nr. 42/2038/18, z dnia 30 października br. przyznał stypendia czterem najzdolniejszym uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie w wysokości 300 zł. miesięcznie.

Doradztwo księgowe dla NGO

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zapraszają na bezpłatne doradztwo księgowe organizowane przez Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Szkolenie z NOWEGO GENERATORA OFERT

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu z wypełniania ofert za pomocą NOWEGO GENERATORA OFERT, który posłuży do realizacji otwartych konkursów ofert realizowanych przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego w roku 2019

Obchody 100 – lecia Niepodległości

W niedzielę (11 listopada br.) msza święta z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego w Bazylice kolegiackiej p.w. Św. Mikołaja w Grudziądzu zainaugurowała obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

80 Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Na posiedzeniu w dniu 13.listopada br Zarząd przyjął uchwały w sprawach: projektu budżetu Powiatu Grudziądzkiego na 2019 rok, projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Grudziądzkiego na lata 2019 – 2022, zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2018, rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Grudziądzkiego w roku 2019 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Ćwiczenia sił zbrojnych - zawyją syreny w powiecie grudziądzkim

W dniach 14 – 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy - 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza

Prace na drogach Powiatu Grudziądzkiego

W dniu 09 października br. Powiat Grudziądzki podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Świecia na remont odcinków dróg powiatowych metodą nakładki asfaltowej.

Mówisz-masz-certyfikowane szkolenia językowe

Rusza rekrutacja do projektu szkoleń językowych pt. ,,W Kujawsko-Pomorskim Mówisz-masz-certyfikowane szkolenia językowe”.

Zaproszenie na spotkanie

W związku z upływem czteroletniej kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko – Pomorskiego w dniu 27 listopada br. o godz. 12.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu (sala nr 1 – parter), ul. Małomłyńska 1 odbędzie się spotkanie przedstawicieli NGO z terenu Powiatu Grudziądzkiego w celu wyboru delegatów do Sejmiku

Zaproszenie do Ankiety…

Z uwagi na coraz większą liczbę osób w różnym wieku borykającą się z problemami zdrowotnymi tj. depresją, zaburzeniami lękowymi czy nerwicą zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego do wypełnienia anonimowej ankiety pn.: „Ocena potrzeb mieszkańców w zakresie zdrowia psychicznego”

Szkolenie z RODO dla NGO

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego wraz z Toruńskim Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu RODO w organizacjach pozarządowych

Mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Rogóźno – 21 listopada 2018 przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Przypominamy mieszkańcom powiatu grudziądzkiego, iż nadal mogą skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki.

"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

2018 rok to rok w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. ,,Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Do akcji zapraszamy zarówno instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, jak i najmniejsze społeczności lokalne.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Nabór kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do zgłaszania kandydatów do dnia 7 listopada 2018 r.

Bezpłatna mammografia

Grudziądzki Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego, przy ul. Rydygiera 15/17, zaprasza panie na badania mammograficzne które odbędą się w Pracowni Mammograficznej, budynek D, 2 piętro, gabinet 241. Badanie obejmuje kobiety w wieku 50 – 69 lat (niezależnie od miejsca zamieszkania) raz na 2 lata.

Szkolenie dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu księgowości.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Ogłoszenie wykazu nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze przetargowej.

PODSUMOWANIE V KADENCJI RADY POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO 2014 - 2018

PODSUMOWANIE V KADENCJI RADY POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO 2014 - 2018

- przebudowano 49 kilometrów dróg powiatowych różnymi metodami ...

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok opracowany na IV Europejski Kongres Samorządów.

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok opracowany na IV Europejski Kongres Samorządów. Ocenie wg tych samych kryteriów poddano 314 powiatów, 66 miast na prawach powiatu i 2478 gmin. To właściwie tam zapadają najważniejsze decyzje dotyczące mieszkańców.

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Informujemy, że w dniu 25.10.2018r. w Świeciu odbędą się wojewódzkie obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Ogłoszenie wykazu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.

Podsumowanie kadencji

Samorząd powiatu grudziądzkiego jako nowa forma samorządu terytorialnego wyodrębnionego w nowej strukturze Rzeczypospolitej Polskiej realizował zadania publiczne wynikające z ustaw.

Pierwsze zawody za nami

W miniony wtorek (9 października br.) na terenie ośrodka wypoczynkowego „Delfin” w Białym Borze dzieci oraz młodzież szkół z terenu powiatu grudziądzkiego zainaugurowały kolejny sportowy rok szkolny w ramach Międzygminnego Współzawodnictwa Sportowego Powiatu Grudziądzkiego uczestnicząc w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Stypendium w Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej

Ambasada Japonii w Polsce zwróciła się z prośbą do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pomoc w zorganizowaniu rekrutacji kandydatów na roczne stypendium oferowane przez rząd Japonii dla młodych pracowników administracji publicznej z różnych krajów świata tzw. Young Leaders’ Program (YLP).

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora – XX edycja

Nagroda przyznana przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga przy banku Citi Handlowy za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego

Drodzy Rolnicy !

Powstała internetowa giełda rolna o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej.

Najlepszy policjant w powiecie grudziądzkim

W dniu dzisiejszym Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol, osobiście uhonorował nagrodą pieniężną najlepszego policjanta w powiecie grudziądzkim st. asp. Marka Tubackiego z Rewiru III Dzielnicowych w KMP Grudziądz.

Spotkanie informacyjne w Grudziądzu.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 października 2018 roku w Hotelu Rudnik, Miła 2, w Grudziądzu.

Europejski Dzień Języków

26 września br. odbył się Europejski Dzień Języków. Uczniowie łasińskiego ,,Jagiellończyka” edukacyjnie i poprzez zabawę spędzili ten dzień uczestnicząc w konkursie językowym, wykonując piosenkę ,,Hallelujah” w kilku językach oraz tańczono belgijkę. Na obchodach nie zabrakło zwycięzców.

Lekcje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do piątej edycji programu edukacyjnego ,,Lekcje z ZUS” – warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół oraz do pedagogów. Przygotowano scenariusze czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych

Debata o przyszłości Unii Europejskiej

Marszałek  Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zalewski zapraszają mieszkańców regionu do udziału w Debacie Obywatelskiej poświęconej kierunkom Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku

Konwent

Dnia 19 września br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w ostatnim w tej kadencji Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zgromadzenie odbyło się w Tleniu

Spotkania Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza 26 września 2018 roku (godz. 10.00 – 13.00) na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną możliwości wsparcia dla firm – Przedsiębiorco, przyjdź i dowiedz się, jaką pomoc możesz uzyskać z Funduszy Europejskich!

Druga edycja konkursu

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, której organizatorem są Inwestycje Społeczne i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Liderzy Innowacji

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zapraszają do konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw”, który ma na celu wyłonienie i promowanie innowacyjnych rozwiązań naukowców i przedsiębiorców.

Badanie profilaktyczne

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

Szczegółowa informacja dotycząca Regionalnego Konkursu Grantowego ,,Równać Szanse”

  Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi (13 – 19 lat) na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój młodych ludzi z małych miejscowości, pasji i zainteresowań oraz umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

Szkolenie edukacyjne…

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim 2018.

Nowy odcinek chodnika

Nadrzędnym celem Powiatu Grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły i osób starszych, które poruszają się po drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego.

Informacja Powiatowej Komisji Wyborczej w Grudziadzu powołanej w celu przeprowadzenia wyborów do rad powiatów zarządzonych na dzień 21 października 2018r. o składzie, siedzibie i dyżurach.

 • autor: Sławomir Piernicki, data: 2018-09-12

Wystartowała jubileuszowa ,dziesiąta edycja ,,Społecznika Roku”

Do 1 października 2018 roku prowadzone są zgłoszenia do konkursu o tytuł ,,Społecznika Roku” tygodnika ,,Newsweek Polska.”

Narodowe Czytanie w „Jagiellończyku”

10 września 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie po raz siódmy przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie.

Odszedł na wieczną służbę Panu Bogu

Ksiądz Prałat Józef Sołobodowski, rezydent w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mokrem zmarł w dniu 5 września br., w wieku 90 lat.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza nabór do Programu Szkolny Klub Sportowy, którego celem jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Bezpłatne seminarium

Kujawsko – Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-P COIE) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zaprasza 11 września 2018 roku na seminarium ,,Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”

Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie

W poniedziałek (3 września 2018 roku) rozbrzmiał pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie . W uroczystości wzięli udział m.in. Wicestarosta Grudziądzki – Marek Szczepanowski , Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski oraz Radny Powiatu – Krzysztof Sułek.

Święto plonów

W ubiegłą niedzielę (2 września br.) w Wąbrzeźnie odbyły się Dożynki Wojewódzka Kujawsko - Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej. Powiat Grudziądzki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Zielnowie z Lokalną Grupą Działania „Vistula”, które przygotowało ekspozycję stoiska w stylu wiejskiej chaty wzbudzając duże zainteresowanie odwiedzających gości.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Nowy Inspektor Nadzoru Budowlanego

Wczoraj (30.08 br.) Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wręczył akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wiesławowi Jeschke.

75 Posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Wczoraj Zarząd przyjął projekty uchwał, które będą przedmiotem najbliższego posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego: zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2018 rok i w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Grudziądzkiego.

,, Święto rolników i ich plonów w Powiecie Grudziądzkim”

W niedzielę 26 sierpnia 2018 br. odbyły się dożynki gminne w Radzyniu Chełmińskim. Święto rolników i ich plonów rozpoczęło się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. św. Anny, w której uczestniczył Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol.

Regionalny Konkurs Grantowy ,, Równać Szanse”

Ruszyła kolejna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać Szanse”.

Wyróżnienie działalności społecznej, czyli konkurs ,,Stalowy Anioł”

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza do XII edycji konkursu pt. ,,Stalowy Anioł”, mającego na celu uhonorowanie osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego. Ideą konkursu jest promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, kreatywnych osiągnięć oraz odwagi we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć. Za takie postawy wyróżnione osoby lub zespoły zostaną nagrodzone listami gratulacyjnymi, statuetkami ,,Stalowego Anioła” oraz podarunkiem w formie pieniężnej bądź rzeczowej. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych działających w zakresie pomocy społecznej oraz laureaci wszystkich poprzednich edycji konkursu.

74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br. przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach odbyły się uroczyste obchody 74. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bezpłatne konsultacje

Specjalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Bezpłatne badania płuc

Fundacja NEUCA dla Zdrowia wystartowała z programem bezpłatnych badań płuc, realizowanych na terenie całej Polski. Organizatorzy akcji udostępniają pacjentom możliwość bezpłatnego skorzystania z badania profilaktycznego płuc – spirometrii.

Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę

Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę lub też chcą wnioskować o powtórne przeliczenie świadczeń Oddział ZUS Toruniu organizuje cykl dyżurów telefonicznych.

Zaproszenie na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbędą się w dniu 1 sierpnia 2018 r. przy Pomniku Walki i Męczeństwa usytuowanym przy drodze powiatowej nr 1380C w Wielkich Lniskach.

Realizacja projektu „Rodzina w Centrum 2”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w dniu 1 lipca 2018 r. – bezpośrednio po zakończeniu realizacji projektu „Rodzina w Centrum” – przystąpiło do realizacji projektu partnerskiego „Rodzina w Centrum 2”. Jego beneficjentami są: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, 19 Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz 3 Ośrodki Pomocy Społecznej w miastach na prawach powiatu z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36 - Burze z gradem

Zjawisko: Burze z gradem

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego od 16 lipca br. mogą ponownie skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki

Informacja

Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Grudziądzu informuje, iż w dniach od 10.07.2018 r. – 26.07.2018 r. będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź porady prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów proszę dzwonić na infolinię konsumencką: tel. 801 440 220

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

BUDOWLANE ABC

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informuje o nowopowstałym portalu informacyjnym, mającym na celu poszerzenie wiedzy obywateli na temat procesu inwestycyjno – budowlanego.

Warsztaty dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje warsztaty praktyczne dla organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Świadczenie DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych

Informacja dotycząca świadczenia DOBRY START dla rodzin zastępczych, osób usamodzielnianych w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i dyrektorów  placówek opiekuńczo-wychowawczych

Wielki Zjazd Rycerstwa w Golubiu - Dobrzyniu

W dniach od 6 do 8 lipca br. na zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbędzie się XLII Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski, na który zawitają Rycerze m. in. : Niemiec, Szwecji, Polski, Włoch, Francji, a także z Kanady i Australii. W programie znajdują się turnieje konne, kusznicze i łucznicze, oraz pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko – Pomorskiego i pokazy grup rekonstrukcyjnych.
Więcej informacji na stronie: http://www.zamekgolub.pl/turniej-2018.html .

Warsztaty dla NGO.

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej organizuje warsztaty praktyczne dla organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Tematem spotkania jest „Logika projektu – czyli metodyka tworzenia projektów społecznych” w ramach zadania pn: „Trener NGO – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim”. 

Powiat Grudziądzki poprawia komfort pieszych

Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Grudziądzu budują nowy trakt dla pieszego w miejscowości Mały Rudnik. Nowy chodnik o długości 235 metrów przebiegać będzie w ciągu drogi powiatowej nr 1622C Chełmno - Sztynwag.

Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badanie umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 1 sierpnia 2018 r. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10.

XVIII Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego

Głównym punktem ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Grudziądzkiego (27.06.br.) było udzielenie przez radnych absolutorium Zarządowi Powiatu Grudziądzkiego za 2017 rok.

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 27 czerwca 2018 r. podjął Uchwałę Nr 70/43/2018 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Remont drogi powiatowej nr 1361C Rogóźno - Szembruk

Trwa remont drogi powiatowej nr 1361C Rogóźno - Szembruk w km 3+349 - 4+249 na odcinku o długości 935 m. Zakres rzeczowy zadania polega na wykonaniu nawierzchni jezdni, zjazdów bitumicznych oraz utwardzeniu poboczy kruszywem.

Prace drogowe

Trwają prace polegające na remoncie drogi powiatowej nr 1389C Bogdanki - Szonowo - Plesewo w km 2+565 - 3+500".

Samorząd dba o bezpieczeństwo pieszych

Jednym z głównych celów powiatu grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do szkół i osób, które poruszają się po drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego.

VI Akcja poboru krwi

21 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyła się wielka akcja poboru krwi „Twoja Krew – Moje Życie” dla dzieci poszkodowanych wypadkach komunikacyjnych, a w szczególności dla rocznego Marcelka zmagającego się z silną białaczką.

Nabór do „Ścieżki PS”

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Tłok informuje o I etapie naboru pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych. O dotacje mogą ubiegać się m. in. organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne.


Spotkania informacyjne pt: „Wsparcie dla przedsiębiorstw w miastach średnich"

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne pt: „Wsparcie dla przedsiębiorstw w miastach średnich", na których przedstawione zostaną możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców zamierzających realizować projekty na terenie miast średnich bądź w gminach bezpośrednio sąsiadujących z tymi miastami.

Informacja dla udających się do Federacji Rosyjskiej na MŚ FIFA 2018

Informacja o zasadach pobytu i meldunku w miejscu pobytu cudzoziemców na terenie
Federacji Rosyjskiej podczas przeprowadzenia Mistrzostw Świata w Pilce Nożnej FIFA 2018 roku


Zaproszenie na zawody

Serdecznie zapraszamy na Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, które odbędą się w Małym Rudniku 16 czerwca br. o godz. 10.00. W zawodach uczestniczyć będą drużyny młodzieżowe zgłoszone z Gminy Grudziądz, Gruta i Świecie nad Osą, oraz drużyny kobiet z OSP: Szembruk, Wielki Wełcz, Boguszewo, Gruta, Rywałd i mężczyzn.

Awaria systemu CEPiK

Starosta Grudziądzki informuje, że w dniu t.j. 12.06.2018 r. wystąpiła awaria systemu CEPiK:
- trudności w odbiorach dowodów rejestracyjnych,
- brak możliwości przerejestrowania pojazdu,
- trudności przy generowaniu profilów dla kandydatów na kierowców.

Z informacji Ministerstwa Cyfryzacji nie podano terminu usunięcia usterki.

Zaproszenie

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.

Spotkania informacyjne

„Instrumenty finansowe szansą na rozwój firm” – pod takim tytułem odbędą się spotkania informacyjne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy lub zmianę profilu prowadzonej działalności

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego osoby fizyczne oraz osoby zainteresowanepozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

WIELKA ZBIÓRKA KRWI

Dnia 21 czerwca br. w godz. 9:00-17:00 odbędzie się VI Wielka Akcja Poboru Krwi pod hasłem „Twoja krew – Moje życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, a w szczególności dla rocznego Marcelka zmagającego się z silną białaczką.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Dnia 26 maja br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zorganizowało w Ośrodku Wypoczynkowym „Delfin” w Białym Borze Festyn Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na dzień 30 maja. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął, jak co roku, Starosta Grudziądzki.

Odznaczeni Krzyżami Zasługi

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Starosta Grudziądzki p. Edmund Korgol  wystąpił do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o odznaczenia za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego. Wnioski zostały zaakceptowane.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż

Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych

W dniu 06 czerwca 2018r.  Kujawsko-Pomorski Oddział PFRON wraz z ZUS Oddział Toruń organizuje „Targi Pracy i Edukacji – osoba niepełnosprawna na rynku pracy i na uczelni”.

Ostra rywalizacja

W tegorocznych trójboju i czwórboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej (dnia 21 maja br.) wzięły udziały wszystkie gminy z terenu powiatu Grudziądzkiego. W zawodach uczestniczyło 130 młodych sportowców.

Mistrzostwa lekkoatletyczne

Dnia 22 maja br. na stadionie Olimpii Grudziądz zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w indywidualnych i zespołowych mistrzostwach powiatu grudziądzkiego w lekkiejatletyce. W konkurencjach biegowych rozegrano biegi na 100, 300 oraz 800 (dziewczęta) i 1500 (chłopcy) metrów, w konkurencjach technicznych – skoku wzwyż i dal, pchnięciu kulką, rzucie oszczepem i dyskiem.

Konsultacje społeczne w sprawie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego oraz organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu do zgłaszania uwag, wniosków i propozycji do projektu „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Grudziądzkim na lata 2018-2022” w ramach konsultacji społecznych.

Dofinansowania dla Studentów

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie przypomina o trwającym naborze wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w terminie 01.04.2018 r. – 30.08.2018 r. oraz Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundusz pożyczkowy

Polska Fundacja Przedsiębiorczości Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego otworzyła 16 maja br. nowy oddział w Toruniu. Fundusz wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa oferując pomoc finansową i szkoleniowo – doradczą.

Święto strażaków

12 maja br. na Rynku w Grudziądzu swoje święto obchodzili strażacy z Grudziądza i jednostek OSP z całego powiatu. Podczas uroczystości przekazano samochód ratowniczo-gaśniczy grudziądzkiej OSP oraz wręczono medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie zawodowe.

100 lat Niepodległej

14 maja br. w Toruniu na placu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości rozpoczęto zbieranie podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.

Pożyczki dla firm

17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu (pok. S6), odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym firmy z regionu będą mogły otrzymać pożyczki unijne.

Nabór uczestników do Kujawsko-Pomorskiej Akademii Liderów

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica zaprasza na cykl szkoleń pn. „Kujawsko- Pomorska Akademia Liderów”.

Cykl szkoleń zdrowotnych

Ministerstwo Zdrowia organizuje spotkania informacyjne na temat profilaktyki nowotworowej skóry, osteoporozy, obturacyjnej płuc i depresji poporodowej z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Interreg Europa

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  informuje iż w dniach 7 maja do 22 czerwca br. można składać wnioski o dofinansowanie EFRR z programu Interreg Europa.

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja br. odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości patriotycznej pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na głównym rynku w Grudziądzu uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele samorządów, służby mundurowe, harcerze.

Święto strażaków w powiecie grudziądzkim

W niedzielę (6 lipca br.) strażacy OSP w Szynychu obchodzili swoje święto podczas którego dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi nowego boksu garażowego.

„Florianum”

W ubiegły piątek (4 maja br.) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Grucie strażacy ochotnicy z powiatu grudziądzkiego i druhowie z PSP pokłonili się relikwiom Św. Floriana.

Jubileusz OSP w Rudzie

W sobotę (5 maja br.) Starosta Grudziądzki Edmund Korgol wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Grudziądzkiego Krzysztofem Klonowskim uczestniczyli w uroczystościach z okazji 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie podczas których zostali odznaczeni zasłużeni druhowie i druhny.

„Majówka z kulturą i sztuką”

Samorząd Kujawsko-Pomorski wraz z placówkami kultury naszego regionu rusza z 8 edycją projektu pn. „Majówka z kulturą i sztuką”.

Spotkanie dla niepełnosprawnych

W dniu 11 maja br. Inspektorat ZUS w Grudziądzu przy ul. Wybickiego 39 (sala nr. 302 A) zaprasza na osoby z niepełnosprawnością na spotkanie mające na celu zachęcić je do aktywności zawodowej i społecznej.

Wyścigi zaprzęgów

Jak co roku dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Świeciu nad Osą odbył się XXIII Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi. Impreza zgromadziła liczną publiczność podziwiającą kunszt 12 woźniców.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas spotkań uczestnicy uzyskają informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na temat bezpłatnych szkoleń oraz możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

 

Terminarz najbliższych spotkań:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

15.05.2018

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

15.05.2018

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 133

Mobilny Punkt Informacyjny

24.05.2018

8:30-11:00

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego. Organizatorem konsultacji jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu przy ul. Waryńskiego 4.

 

 • autor: Maciej Lipowski, data: 2018-05-08

Razem Bezpieczniej

6 milionów złotych przeznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na III edycję programu „Razem
bezpieczniej im. Władysława Stasiaka 2018”.  Bezpieczeństwo  w  miejscach publicznych, bezpieczne przejścia dla pieszych,  przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a także ochrona dzieci i młodzieży, oraz edukacja dla bezpieczeństwa  to cele tegorocznej edycji  programu.

Turystyczna megamajówka

W dniach od 28 kwietnia do 6 maja br. w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się ponad 100 wydarzeń w 30 miejscowościach.

Zasady bezpieczeństwa na drodze

Podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, a także popularyzowanie środka transportu jakim jest rower, rekreacji i sportu to główna idea XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

„Ławka Niepodległości”

Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą przystąpić do organizowanego przez MON konkursu na opracowanie projektu „Ławki Niepodległości”  - ławki pomnikowej, którego celem jest uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości oraz upamiętnienie tradycji, sławy i chwały oręża polskiego. Główną nagrodą jest 30.000 zł, przewidziane są także dwa wyróżnienia, po 8.500 zł każde.  

Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych

W piątek (20 kwietnia br.) Zarząd Powiatu Grudziądzkiego podjął decyzję o wszczęciu  postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na  „Budowę dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych: w Łasinie i w Grucie” .

Ogłoszenie

W dniu 20 kwietnia 2018 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwałą Nr 66/20/2018 ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2018

„Kochamy czyste powietrze”

Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol, samorządowcy, eksperci z branży, działacze społeczni wzięli udział w debacie o jakości powietrza i sposobach walki ze smogiem, która odbyła się 12 kwietnia br.

Zaproszenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Tradycyjnego  zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Grudziądzkiego do udziału w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu z warsztatem kulinarnym w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Międzyzdrojach, realizowanym  w ramach operacji „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem”.  

Spotkanie z Wicewojewodą

Wczoraj (18 kwietnia br.) w Starostwie  Powiatowym  w Grudziądzu Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski spotkali się z Wicewojewodą Kujawsko – Pomorskiego -Józefa Ramlau.

Wniosek złożony

W dniu 13 kwietnia 2018 r. Powiat Grudziądzki złożył wniosek o dofinansowanie  inwestycji pn. „przebudowa drogi powiatowej nr 1378C Grudziądz – Gać I etap”  w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej

Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego to idea  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia

W dniach 21-22 maja br. w miejscowości Brzoza odbędzie się organizowane przez Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich pierwsze z cyklu bezpłatne szkolenie pn: „Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa”. Adresatami szkoleń są przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie wsi i małych miast.   

Zgromadzenie Ogólne ZPP

W dniach 11 – 12 kwietnia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wziął udział w XXIII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich w Warszawie.

Debata Starostów

Dnia 6 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w spotkaniu Starostów naszego regionu z Dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Zygmuntem Borkowskim.

II miejsce w konkursie plastycznym

Z ogromną dumą informujemy, że Angelika Zielińska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie zajęła 2 miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Zapobiegajmy pożarom”.

Mobilne Punkty Informacyjne

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Medal Hereditas Saeculorum dla najlepszych

Do 30 kwietnia br. przyjmowane są wnioski do udziału w siódmej edycji konkursu pn. „Dziedzictwo Wieków” organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Powiatowy Konkurs Historyczny

Rozwijanie wiedzy historycznej, szerzenie patriotyzmu i budzenie szacunku do polskiej tradycji narodowej wśród młodzieży szkolnej to główna idea przeprowadzonego w dniu 14 marca br. Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Dzieje Polski do 1795 roku”.

Agro-Market 24

Uprzejmie informujemy o nowoczesnej platformie rolniczej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty.

Projekt „Rodzina w Centrum”

W dniu 22 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie odbyło się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie informacyjno – edukacyjne dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 26 marca do 11 kwietnia 2018r.  odbywa się kwalifikacja wojskowa dla Powiatu Grudziądzkiego w godzinach 7.30 – 15.45 w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu, ul. Hallera 37

„Złote Usta”

Dnia 15 marca br. (czwartek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie odbył się XIX Powiatowy Przegląd Poezji „Złote Usta” Łasin 2018. Ideą kolejnej edycji konkursu było upowszechnienie oraz propagowanie poezji w środowisku gmin powiatu grudziądzkiego przez dzieci i młodzież.

Stypendium Stowarzyszenia SPES

Stowarzyszenie SPES informuje, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES

Bezpłatne szkolenie z RODO

25 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. W związku z tym, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej TŁOK zaprasza na szkolenia dotyczące ochrony danych osobowych w organizacja pozarządowych oraz podmiotach ekonomii społecznej.

Zaproszenie na spotkanie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza do udziału w spotkaniu dotyczącym rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci, które odbędzie się w czwartek, 22 marca 2018 r., o godz. 9
w Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie.

Konsumenci!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2018 r. poz. 305) apteki przy ul. Południowej 8 i przy ul. Włodka 11 w Grudziądzu znajdujące się na terenie placówek handlowych będą nieczynne w niedziele ustawowo wolne od handlu.

Konkurs w ramach Osi Priorytetowej IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa

Do 31 marca br. trwa nabór wniosków w ramach konkursu na projekty ponadnarodowe ogłoszonego przez Centrum Projektów Europejskich (CPE).

Zaproszenie do składania wniosków

Trwa procedura przyjmowania wniosków do XVIII edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2017 roku.

„ZAŁÓŻ FIRMĘ-PRACUJ U SIEBIE”

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości skorzystania z dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą.

Bezpłatne doradztwo księgowe dla NGO

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa z zakresu tematyki dotyczące trzeciego sektora.

Spotkanie szkoleniowe

W dniach 23 – 24 lutego br. w Lubiczu odbyło się Kujawsko – Pomorskie Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów.

Podział środków z PFRON-u

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje ze w dniu 28.02.2018 r. na posiedzeniu sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego podjęto uchwałę określającą rodzaje zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych Powiatowi Grudziądzkiemu w 2018 r.

Mobilne Punkty Informacji

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

XI edycja „Rodzynki z pozarządówki”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe, o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Programy zdrowotne

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu ogłosił konkursy na realizację programów polityki zdrowotnej.

Bezpłatne badania

Grudziądzki Szpital Specjalistyczny zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w najbliższą sobotę (10 marca br.) w godz. 10.00 – 14.00, ul. Rydygiera 15/17, budynek D – w pracowni mammograficznej – II piętro gabinet 241.

III edycja programu „Niepodległa”.

Wieloletni Program „Niepodległa” jest programem służącym organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków.

VI nabór do projektu „Szansa dla aktywnych”.

W dniach 13.02.2018 - 05.03.2018 r. Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przyjmuje wnioski o dotacje kolejnej edycji projektu „Szansa dla Aktywnych- Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Zaproszenie na mammografię.

W 2018 roku LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

„Patriotyzm jutra”-X edycja

Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór projektów promujących polskie dziedzictwo kulturowe i postawy patriotyczne w ramach X edycji programu „Patriotyzm jutra”, który potrwa do 21 lutego 2018 r. Projekty mają popularyzować wiedzę o dziedzictwie kulturowym i historii Polski. Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

W 2018 roku LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 26 lutego 2018 r. przy Urzędzie Gminy, Gruta 244.

Punkt Interwencji Kryzysowej dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu działa Punkt Interwencji Kryzysowej, w którym mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą otrzymać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną.

Posiedzenie

Dnia 1 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Grudziądzki Edmund Korgol.

Konwent

Dnia 29 stycznia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Śliwicach w powiecie tucholskim.

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej.

Kampania „1% dla naszego regionu” trwa.

W województwie kujawsko-pomorskim możemy wspólnie wspomóc organizacje pozarządowe przekazując 1% na ich rzecz.

„Bądź bezpieczny, nie ulegaj manipulacji”

Za nami kolejne spotkanie zorganizowane przez łasińskiego "Jagiellończyka" dla mieszkańców Łasina i okolic. Tym razem adresowane przede wszystkim do seniorów, bo to oni padają najczęściej ofiarą oszustów w sieci i przez telefon, a spotkanie uczyło właśnie, jak nie dać się oszukać.

Zawody szkolne

Nasi uczniowie od ruchu nie stronią. Stąd ostatnie Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt i Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt. W siatkówce najlepsza okazała się drużyna klasy I T. Drugie miejsce zajęły panie z klasy III LO i III T, a trzecie - I BS.

Ostrzeżenie o silnym wietrze - 29.01.2018r.

Ostrzeżenie o silnym wietrze - 29.01.2018r.

OWES Tłok ogłosił zimowy nabór na tworzenie miejsc pracy.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Tłok ogłosił zimowy nabór pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych – czyli m.in. w organizacjach pozarządowych i spółdzielniach socjalnych.

„Zapobiegajmy Pożarom”

Zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, a przede wszystkim rozwój uzdolnień plastycznych to idea Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”, który rozstrzygnął się dzisiaj (25 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Spotkanie z NGO-sami

Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu grudziądzkiego wzięli udział w dzisiejszym (22 stycznia br.) spotkaniu poświęconym Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Spotkanie

Dnia 31 stycznia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Waryńskiego 4 (sala B-25) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące form wsparcia ze środków unijnych dla rodziców.

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego!

Dotację do 38 400 zł na stworzenie dla siebie miejsca pracy oraz wsparcie doradczo – szkoleniowe to korzyści jakie mogą uzyskać zakwalifikowani uczestnicy w ramach projektu pn. „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Konsumenci!

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Grudziądzu zwraca się do konsumentów, a szczególnie do seniorów, by uważali na nieuczciwych sprzedawców.

Zaproszenie na spotkanie dot. pieczy zastępczej

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Spotkanie dla NGO nt Ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – czy coś zmienia się w zasadach funkcjonowania organizacji?

Zapraszamy członków organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Cykl spotkań informacyjnych o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich

Od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać zwolnienia wyłącznie w postaci elektronicznej (e-ZLA)

W portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS wystawienie i wysłanie do ZUS elektronicznego zwolnienia lekarskiego jest możliwe już od 1 stycznia 2016 r. Do wystawiania e-ZLA lekarz może też używać aplikacji gabinetowej - jeśli ma ona taką funkcję.

Spotkanie

W ubiegły piątek (29 grudnia 2017 r.) pracownicy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej podsumowali swoją całoroczną działalność.

Informacja

Wydział Komunikacji dnia 29.12.2017 r. czynny do godz. 13.00.

Konkurs o tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2017”

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w regionie kujawsko-pomorskim i zatrudniający pracowników może wziąć udział w Konkursie „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”.

Postanowienie noworoczne? Zrobić mammografię!

W nowym roku 2017 LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

Uczennica „Jagiellończyka” na drugim miejscu

Aleksandra Dąbrowska i Kinga Topolewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie wzięły udział w etapie rejonowym XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Nowe auto dla OSP

W ubiegły piątek (15 grudnia br.) odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Grucie.

Spotkania

W piątek (15 grudnia br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się zebranie przedstawicieli Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej oddziału powiatowego.

Strażackie OSCARY

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik „Strażak” ogłaszają II Edycję Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2018 na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

Godziny pracy Wydziału Komunikacji w dniu 29 grudnia 2017r.

W dniu 29 grudnia 2017r. Wydział Komunikacji będzie czynny do godziny 13.00

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie

Organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej osób z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o dofinansowanie na wspieranie organizacji zajęć sekcji sportowej, imprez sportowych w tym Mistrzostw Polski i Pucharów Polski, obozów sportowych, promocji sportu dla osób z niepełnosprawnościami w ramach programu „Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.”

Mikołajkowy zawrót głowy

Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie wspierał łasińskie mikołajki. Na stoisku "Stowarzyszenia Przyjaciół Łasińskiego Jagiellończyka" można było kupić magicznie piękne ozdoby bożonarodzeniowe, a utalentowane panny z „Jagiellończyka” tańczyły i śpiewały, by umilić czas mieszkańcom Łasina i okolic, przybyłym na świąteczny jarmark.

Podziękowanie

1 500 000 zł to kwota jaką Powiat Grudziądzki przekazał jako dotację celową Gminie Grudziądz na „Rozbudowę dróg gminnych nr 040157C i 040158C Ruda – Szynych”.

„Przygotowanie sprawozdania z realizacji zadania publicznego – szkolenie”

W grudniu odbędą się bezpłatne szkolenia doskonalące efektywność aplikowania o środki na realizację zadań publicznych organizowane przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Przedłużony termin naboru...

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje o przedłużeniu IV naboru do projektu „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy” do dnia 20 grudnia br.

ROZŁÓŻ SWÓJ DŁUG W ZUS NA RATY

Przedsiębiorcy mający zadłużenie w opłacaniu składek mogą skorzystać z rozłożenia zadłużenia na raty. Dzięki temu, prowadzone wobec nich postępowanie egzekucyjne zostanie zawieszone. Warunkiem jest, aby przedsiębiorcy mający zadłużenie z tytułu składek, zgłosili się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, spłacili zaległości lub zawarli z ZUS ugodę ratalną do końca roku.

„Stypednia dla zdolnych uczniów przyznane”

Przyznano stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród najlepszych znalazły się dwie uczennice ZSP w Łasinie: Sandra Matlińska z II LO i Kinga Topolewska z III T - uczennice z najwyższymi średnimi ocen w każdym z typów szkół.

Mikołaj w Łasinie

Dnia 2 grudnia br. w Łasinie odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na której pojawił się Święty Mikołaj aby obdarować najmłodszych prezentami.

„Gimnazjaliści z wizytą w łasińskim Jagiellończyku”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie zaprasza gimnazjalistów na lekcje do siebie. I tak pierwszoklasiści z Gimnazjum w Łasinie odbyli w budynku "Jagiellończka" swoją lekcję chemii przeprowadzoną przez panią Annę Cybulską, a trzecioklasiści przygotowywali się do egzaminu gimnazjalnego pod okiem pani Anny Chylińskiej, matematyczki, oraz uczennicy ZSP Kingi Topolewskiej i absolwenta łasińskiego Liceum Ogólnokształcącego, obecnie studenta 3 roku matematyki - Marcina Zająkały. Zajęcia są efektem współpracy obu łasińskich szkół.

Dziecięce sukcesy!

Wczoraj (30 listopada br.) najmłodsi mieszkańcy powiatu grudziądzkiego gościli w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Dzieci z oddziałów „O” szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego przybyli w celu podsumowania i odebrania nagród za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Jesień w ogrodzie i lesie”. Maluchom towarzyszyli ich opiekunowie oraz rodzice.

Stypendyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie

Wczoraj tj. 29.11.2017r. w toruńskim planetarium odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

„Przygotowanie sprawozdania z realizacji zadania publicznego – szkolenie”

Dnia 29 listopada br. w godzinach 09:00 – 15:00 przy pl. Teatralnym 2, sala sesyjna (nr 215) w Toruniu odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu monitorowania i ewaluacji zadań publicznych niezbędne do przygotowania i wypełnienia sprawozdania w generatorze organizowane przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Laureatki konkursu

Trzy uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie: Angelika Zielińska, Izabella Sonnenfeld i Kamila Tyburska reprezentowały "Jagiellończyka" w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łasinie i zgarnęły trzy pierwsze miejsca! Gratulujemy!!!

Wykład w „Jagiellończyku”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie rozpoczął cykl spotkań otwartych dla wszystkich mieszkańców Łasina i okolic. Pierwsze spotkanie poświęcone było postaci pułkownika Zbigniewa Dębskiego.

„Spotkanie kujawsko-pomorskich NGO”

Dnia 5 grudnia br. w Międzynarodowym Instytucie Młodzieży przy ul. Łokietka 3 w Toruniu, w godzinach 11-15, odbędzie się spotkanie kujawsko-pomorskich organizacji pozarządowych, na którym zostaną ogłoszone wyniki IV edycji certyfikacji „Organizacja sprawdzona”.

„Poradnia NGO”

Dnia 27 listopada br. w godzinach 16:00-18:00 przy ul. Bydgoskiej 58 (Punkt Poradnictwa na rogu Bydgoskiej i Klonowica) w Toruniu odbędzie się bezpłatne poradnictwo z zakresu tworzenia, realizacji i sprawozdawczości projektów.

Bezpłatna mammografia

Z bezpłatnych badań skorzystać mogą panie w wieku 50 – 69 lat, które nie są leczone onkologicznie, w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA i BRCA 2) i nie miały wykonanych badań w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zachęcamy do wykonania bezpłatnych badań!

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko - Pomorskim

Zaproszenie na spotkanie dot. pieczy zastępczej

Starosta Grudziądzki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych do 14 dzieci.

Spotkanie informacyjne „Twój start w biznesie”

Dnia 30 listopada 2017 r. w godz. 9:00-12:00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Grudziądzu (ul. Waryńskiego 4, sala B-25) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób, które planują rozpocząć działalność gospodarczą.

„Przedsiębiorco odbierz list z ZUS-u”

Przypominamy, iż od 1 stycznia 2018 r. obecne rachunki dla wpłat składek zostaną zlikwidowane, dlatego też każdy przedsiębiorca otrzymał swój własny numer rachunku składkowego (NRS) wysłany listowanie wraz z uzasadnieniem wprowadzanych zmian.

Konsultacje Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego na rok 2018 zakończone.

Zakończyły się konsultacje projektu Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018.

Komisja Statutowa

Uchwałą Nr XXIII/30/2017 Rady Powiatu Grudziądzkiego z dn. 27 września 2017 r. powołano doraźną Komisję Statutową Rady Powiatu Grudziądzkiego, której zadaniem jest analiza obowiązującego Statutu Powiatu oraz opracowanie zmian z uwzględnieniem Ustawy o samorządzie powiatowym z czerwca 1998 r. (z późniejszymi zmianami )oraz uwag i wniosków zgłaszanych przez radnych i Komisje Rady Powiatu.

Utrudnienia - CEPIK 2.0

W związku z wdrażaniem aplikacji CEPIK 2.0 w całym kraju występują utrudnienia związane z rejestracją, przerejestrowaniem oraz wymianą dowodu rejestracyjnego.
Za utrudnienia przepraszamy.

99. rocznica

11 listopada br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wraz z Radnymi Rady Powiatu Grudziądzkiego Marią Malinowską i Grzegorzem Masiotą uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

„Szkolenie z zakresu wykrywalności wirusa WZW B i C”

Dnia 6 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki, diagnostyki oraz zasad leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Szkolenie jest częścią Programu wykrywania zakażeń WZW B i C –finansowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się po raz kolejny powiat grudziądzki.

„Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji święta św. Marcina jak co roku organizuje dwa konkursy skierowane do mieszkańców województwa.

„Przygotowanie sprawozdania z realizacji zadania publicznego – rozliczenie projektu w części merytorycznej i finansowej”

Dnia 16 listopada br. w godzinach 09:00 – 15:00 przy ul. Jagiellońskiej 3 (Urząd Wojewódzki) w Bydgoszczy odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu monitorowania i ewaluacji zadań publicznych niezbędnych do przygotowania i wypełnienia sprawozdania w generatorze organizowane przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) we współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

„Razem przeciw przemocy”

W piątek, 27 października br., Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało w budynku Starostwa Powiatowego konferencję powiatową pn. „Razem przeciw przemocy”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Starosta Grudziądzki oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Odkryj w sobie naukową pasję

Młodzi pasjonaci nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badawczej mogą zgłosić się do Konkursu Naukowego E(x)plory 2018, który został stworzony z myślą o nich. Kolejna już edycja w/w konkursu adresowana jest do młodzieży w wieku 13 – 20 lat z całej Polski.

Załóż własną firmę

Od dzisiaj (2 listopada br.) osoby bezrobotne oraz bierne zawodowo z terenów wiejskich województwa Kujawsko – Pomorskiego mogą składać wnioski o dotacje do IV edycji projektu pn.: „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Szkolenie edukacyjne…

Powiat Grudziądzki zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w województwie kujawsko – pomorskim.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu ogłasza nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu prowadzi nabór do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, na pierwszy stopień podoficerski, na potrzeby jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej, spośród osób ze środowiska cywilnego posiadających świadectwo ukończenia szkoły średniej.

„VI Akcja Poboru Krwi Dar Serca Służb Mundurowych”

Dnia 26 października br. na grudziądzką Marinę zgłosiło się 214 dawców chcących oddać krew dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. W sumie cenny lek ratujący życie oddało 194 osoby, co dało wynik ponad 87 litrów.

Utrudnienia w ruchu

W związku ze zmianami organizacji ruchu ul. Małomłyńskiej oraz ul. PCK w dniu 30.10.2017 r. mogą wystąpić utrudnienia np. z miejscem parkingowym.

„Logika projektowa, czyli bezpłatne szkolenie w Chełmnie”

Dnia 6 listopada br. w godzinach 10:00 – 13:00 przy ul. Harcerskiej 1, sala nr 2 (Starostwo Powiatowe w Chełmnie) odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu metodyki pisania projektów (tworzenia dobrych projektów i przekładanie go na druk oferty)

Akcja "Bezpieczny pojazd"

W sobotę, 21 października 2017 r., na terenie Stacji Diagnostycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie, odbyła się druga w tym roku akcja „Bezpieczny pojazd”, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Przygotowanie sprawozdania z realizacji zadania publicznego – szkolenie”

Dnia 24 października br. w godzinach 09:00 – 15:00 przy ul. Bechiego 2 (Delegatura Urzędu Marszałkowskiego ) we Włocławku odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu przygotowania sprawozdania z realizacji zadania publicznego - rozliczenie projektu w części merytorycznej i finansowe, organizowane przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS).

„Październik miesiącem walki z rakiem piersi”

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne mieszkanki powiatu grudziądzkiego w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie wykonywały badania od 2 lat.

WOJEWÓDZKIE KOMPLEKSOWE ĆWICZENIE OBRONNE „WISŁA-17”

W dniach 23 – 25 października 2017 r. w godzinach 8.00 – 16.00
zostanie przeprowadzone na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ćwiczenie obronne „WISŁA-17”. Na terenie powiatu grudziądzkiego w ćwiczeniu uczestniczą:
Starostwo Powiatowe, Urzędy Miast i Gmin oraz Urzędy Gmin powiatu grudziądzkiego.

Bliżej prawa

W dniu 27 września 2017r w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbyło się spotkanie uczniów klas II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum z panią Nikolą Dudą, asystentką mgr prawa p. Waldemara Kurkowskiego i radcy prawnego p. Przemysława Szczepanowskiego.

„Jestem swoim szefem” – Spotkanie Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza 20 października br. w godz. 9-12 na spotkanie informacyjne w Golubiu-Dobrzyniu (Urząd Miasta, Plac Tysiąclecia 25, sala nr 1) na temat możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Konferencja pn. "Razem Przeciw Przemocy".

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu organizuje w piątek, 27 października 2017 r., w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu Powiatową Konferencję pn. "Razem Przeciw Przemocy".

Święto nauczycieli

Dnia 13 października br. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

„Konkurs dla innowacyjnych MŚP po raz IX”

Do 27 Października br. mikro, małe oraz średnie firmy z regionu, przedsiębiorstwa akademickie i naukowe mogą składać zgłoszenia do udziału w IX edycji konkursu organizowanego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko - Pomorskim

Kolejna akcja "Bezpieczny pojazd” w łasińskim "Jagiellończyku"

W dniu 21 października 2017 roku w godzinach od 8:00 do 13:00 zapraszamy do Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie ul. M.C. Skłodowskiej 14 na kolejną edycję akcji „Bezpieczny pojazd”.

Mobilne Punkty Informacji

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

Nagroda im. Aleksandra Gieysztora 2017 r.

Instytucje lub osoby mogące poszczycić się wybitnymi osiągnięciami w działalności na rzecz ochrony dziedzictwa kulturalnego w Polsce, Fundacja Kronenberga przy banku Citi Handlowy, zaprasza do nominacji do XIX edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Zgłoszenia przyjmowanie będą do 27 października br.

Będzie nowa nawierzchnia drogi powiatowej

W miarę możliwości finansowych samorząd powiatu grudziądzkiego sukcesywnie modernizuje newralgiczne odcinki dróg.

Został wyróżniony

Dnia 3 października br. podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Piotr Całbecki wręczył wyróżnienia specjalne osobom zaangażowanym w rozwój ekonomii społecznej.

Wniosek na realizację działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów

Powiat Grudziądzki przyłączył się do projektu partnerskiego pn. „Region nauk ścisłych II – edukacja przyszłości” w ramach Poddziałania 10.2.2 Kształcenie Ogólne.

W Małym Rudniku rozdano medale w szkolnych turniejach piłki nożnej

Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku rozegrano (5.10.2017) turnieje piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Grudziądzkiego. U starszych była dominacja Radzynia Chełmińskiego, u młodszych o złotych medalach zadecydowały rzuty karne.

Szkolenie obronne

W dniu 3 października 2017 w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się Powiatowe Szkolenie Obronne 2017.

„E-Składki – zmiany”

Od 1 stycznia 2018 r. będzie można zapłacić składki na ubezpieczenia i fundusze tylko jednym przelewem na jeden rachunek konta bankowego. Aktualne cztery konta zostaną zdezaktywowane pod koniec tego roku.

Ostrzeżenie o silnym wietrze i intensywnych opadach deszczu

Zgodnie z sygnałem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy dotyczącego potencjalnego zagrożenia informuję, że w nocy z 5 na 6 października 2017 r. przez teren województwa kujawsko – pomorskiego może przejść front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą - intensywne opady deszczu od godz. 14:00 5 października 2017r do godz. 02:00 6 października 2017r. połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km/h. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie budynków oraz sprzętu celem ochrony przed potencjalną nawałnicą.

Projekt „Szansa dla Aktywnych...”

Do 30.09 br. można nadsyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w projekcie „Szansa dla Aktywnych – Centrum Wparcia Przedsiębiorczości w Płużnicy”. Ideą projektu jest poprawa pozycji na rynku pracy osób z terenów wiejskich w województwie Kujawsko – Pomorskim i pomoc w samozatrudnieniu osób bezrobotnych i biernych zawodowo, powyżej 29 roku życia
wyświetl galerię w Cooliris

Utrudnienia telefoniczne

W związku z modernizacją sieci telefonicznej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, przepraszamy za utrudnienia związane z kontaktem telefonicznym ze Starostwem.

Bieg uliczny

Tegoroczny już czternasty bieg uliczny można określić jako międzynarodowy z uwagi na udział w nim uczniów ze Szkoły Sanatoryjnej w Winnik na Ukrainie. Młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły przebywała u nas z rewizytą.

Biegami przełajowymi zainaugurowaliśmy sportowy rok szkolny 2017/2018

Drugi rok z rzędu w Świeciu nad Osą odbyły się indywidualne i zespołowe biegi przełajowe uczniów szkół Powiatu Grudziądzkiego.

Posiedzenie

W poniedziałek (19 września br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu Grudziądzkiego zwołane przez Przewodniczącego Rady - Krzysztofa Klonowskiego, z Burmistrzami, Wójtami i Przewodniczącymi Rad Miast i Gmin z terenu powiatu.

Obchody w Centrum Szkolenia Logistyki

23 września br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wziął udział w uroczystym apelu z okazji 6–lecia istnienia Centrum Szkolenia Logistyki im. Kazimierza I Odnowiciela w Grupie.

Zaproszenie dla NGO-sów

Informujemy, iż dnia 29 września br. w godz. 9.00 – 17.00 w gmachu Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, ul. Małomłyńska 1 odbędzie się spotkanie dla organizacji pozarządowych.

Nowa nawierzchnia

Jednym z głównych celów powiatu grudziądzkiego jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i uczestników ruchu drogowego.

„Bezpłatne badania mammograficzne”

LUX MED Diagnostyka po raz kolejny organizuje na terenie powiatu grudziądzkiego bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które pozwolą na rozpoznanie i wykrycie guzków w bardzo wczesnym etapie rozwoju (nawet gdy nie dają żadnych objawów).

Doradztwo prawne i księgowe

Informujemy, iż Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi prowadzi raz w miesiącu bezpłatne porady prawne i księgowe z zakresu tematyki dotyczącej trzeciego sektora.

Światowy Dzień Sybiraka

Wczoraj tj. 17 września br. przypadła 78 rocznica napaści sowieckiej Rosji na Polskę. Tego dnia w całej Polsce wspominane były losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, która jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

Ogłoszenie o przetargu

Starosta Grudziądzki ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Lisich Kątach, gmina Grudziądz. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu zawarto w załączniku.

Dożynki

Dnia 2 września br. w powiecie grudziądzkim świętowali gospodarze w Mokrem, Turznicach oraz Słupie. W ubiegłą sobotę (09.09.2017 r.) uroczystość dożynkową obchodzili rolnicy z miasta i gminy Łasin oraz sołectwa Rywałd Królewski.

"Własna firma - pracujemy u siebie"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na spotkanie informacyjne "Własna firma - pracujemy u siebie", dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

„Bezpłatne poradnictwo prawne, księgowe i projektowe”

Dnia 25 września 2017 br. w Toruniu, ul. Bydgoska 58 odbędzie się bezpłatne poradnictwo prawne, księgowe oraz projektowe dla przedstawicieli organizacji pozarządowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Zmiana ostrzeżenia o silnym wietrze

Zmiana ostrzeżenia o silnym wietrze

W Jagiellończyku czytali „Wesele” Wyspiańskiego

Po raz 7 Powiat Grudziądzki przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, którą w 2012 r. zainicjował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

„Program tętniak”

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu po raz kolejny zaprasza na badania przesiewowe – USG aorty brzusznej w Zakładzie Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej (I piętro blok B) na ul. Rydygiera 15/17 w Grudziądzu.

Równać szanse 2017

Ełeckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA ogłasza „Ogólnopolski Konkurs Grantowy” w ramach Programu „Równać Szanse 2017”. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych mających siedzibę w miejscowościach do 20 tyś. mieszkańców i działających na rzecz młodzieży, w tym do bibliotek, OSP, miejskich i gminnych domów kultury.

„Kujawsko-Pomorska firma przyjazna rodzinie”

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jak co roku ze względu na obchody Światowego Dnia Życzliwości (21 listopada br.) organizuje konkurs dla przedsiębiorstw, organizacji i instytucji w ramach Kujawsko-Pomorskiego Wspierania Rodzin na lata 2014-2020.

„Projekty aplikacyjne”

Dnia 19 września w Katowicach (Angelo by Vienna House Katowice, ul. Sokolska 24) odbędzie się spotkanie dotyczące „Projektów aplikacyjnych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

„Pierwszy dzwonek w Jagiellończyku”

Dnia 4 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

„Tydzień przedsiębiorcy z ZUSem”

Hasłem „e-Składka - proste płatności z ZUS” rozpocznie się w dniach 11-15 września br. w toruńskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tzw. „Tydzień Przedsiębiorcy”, który ma za zdanie udostępnić informacje na temat nowego sposobu opłacania składek czy zarządzania przedsiębiorstwem.

„Pracujemy u siebie!”

Chcesz osiągnąć sukces i masz pomysł na świetny biznes, ale brakuje Ci środków na jego rozpoczęcie? Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Pracujemy u siebie!”, w którym możesz uzyskać nawet 35 tys. zł dotacji!

Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy

Starostowie powiatu Bytowskiego oraz Chojnickiego zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców kraju, w tym także z naszego Powiatu o choćby najmniejszą pomoc finansową dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia br.

Pracownie Orange, czyli świetlice w małych miastach i wsiach

Orange po raz kolejny zaprasza do udziału w programie społecznym „Pracownie Orange” objętym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, którego zadaniem jest tworzenie oraz pomoc w zarządzaniu świetlicami w małych miastach (do 40 000 mieszkańców) i wsiach

Mobilne Punkty Informacji

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych

73. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br. przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach odbyły się uroczyste obchody 73. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Poradnik dotyczący zachowania podczas upału

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

Informacja dla ludności

W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godź 17.00 w ramach treningów i ćwiczeń w miejscowościach: Łasin, Radzyń Chełmiński, Gruta, Świecie n/Osą, Rogóźno i Ruda ...

Kujawsko – Pomorska Akademia Młodych Liderów

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia Młodych Liderów.”

„Młodzi – wykształceni”

Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych realizuje projekt pt. „Młodzi – wykształceni” (poddziałanie 1.2.2 POWER 2014 – 2020) w ramach inicjatyw na rzecz zatrudnienia ludzi młodych na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu.

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 24.07 br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol przekazał Dzielnicowemu Rewiru III Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu materiały edukacyjne poprawiające bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z gmin Grudziądz i Rogóźno w drodze do szkoły i ze szkoły.

Dotacje dla spółek wodnych przyznane!

Uchwałą Nr 49/34/2017 z dnia 20 czerwca 2016 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego ogłosił nabór wniosków w sprawie udzielenia dotacji celowych dla spółek wodnych z terenu powiatu grudziądzkiego z budżetu powiatu, uwzględniając środki finansowe zaplanowane w budżecie na ten cel.

Wyróżnienie działalności społecznej, czyli konkurs „Stalowy Anioł”

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do kolejnej już XI edycji konkursu pt. „Stalowy Anioł”, mającego na celu uhonorowanie osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Święto Policji

W dniu 19 lipca 2017 r. odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość w Urzędzie Miejskim poprzedziła msza święta w Kościele Parafialnym pw. Świętego Mikołaja w Grudziądzu.

„Fabryka firm”

Stowarzyszenie CTI e-Misja realizuje projekt partnerski, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać na założenie własnej firmy dofinansowanie w kwocie do 24 400 zł.

Zarządzenie starosty nr 13/2017 z dnia 17 lipca 2017 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Lisich Kątach ....

Zarządzenie starosty nr 13/2017 z dnia 17 lipca 2017 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Lisich Kątach ....

Roboty drogowe

Na drogach powiatu grudziądzkiego trwają prace polegające na remoncie cząstkowym dróg emulsją asfaltową i grysami.

Warsztaty wikliniarskie w WTZ Gruta

Grupa nieformalna Aktywny WTZ otrzymała dofinansowanie w wysokości 5.000 zł w ramach projektu „Inicjuj z FIO BIS” z Programu Funduszu Inicjatyw Lokalnych na realizację projektu pod nazwą „Spojrzenie w przeszłość”.

Samorząd dba o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego

Powiat Grudziądzki zakończył kolejną inwestycję, która przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w Grucie. W ciągu drogi powiatowej nr 1383C powstał nowy odcinek traktu pieszego, prowadzącego w kierunku Jeziora Dużego.

Sukces powiatu

Zgodnie z Uchwałą Nr 24/1133/17 Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 21 czerwca br. Powiat Grudziądzki otrzyma 75 % dofinansowania do realizacji projektu pn. „Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych: w Łasinie i w Grucie” złożonego w ramach Poddziałania 6.1.2 „Inwestycje w infrastrukturę społeczną”, Schemat: „Placówki opiekuńczo – wychowawcze i rodzinne domy dziecka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

„Małe Wielki Historie”

Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych, które w części trafią na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne zostaną należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych.

Święto Jednostki OSP Szembruczek

W sobotę (1 lipca br.) Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w uroczystościach z okazji 100-lecia istnienia oraz nadania sztandaru Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Szembruczku.

Zaproszenie do wystawy

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki wspólnie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają do skorzystania z możliwości nieodpłatnej promocji podczas dużego, międzynarodowego wydarzenia – Mistrzostw Europu U’23 w Lekkiej atletyce, które odbędą się od 13 do 16 lipca w Bydgoszczy.

Obrady Starostów

Dnia 29 czerwca br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Sępólnie Krajeńskim.

Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie było okazją do wyróżnienia nagrodami Starosty Grudziądzkiego uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce.

Turniejowe szranki

Po raz 41 Zamek Golubski stanie się areną potyczek uczestników Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego. W dniach 7 – 9 lipca br. o laur zwycięzcy ubiegać się będą rycerze z Polski, Ukrainy, Włoch, Francji, Kanady i USA.

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego na posiedzeniu, które odbyło się 20 czerwca 2017 r. podjął Uchwałę Nr 49/34/2017 w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego oraz wysokości kwoty przeznaczonej na realizację dotacji celowych

Podsumowaliśmy sportowy rok szkolny 2016/2017: gmina Łasin wraca na tron

W Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyła się uroczystość podsumowania Międzygminnego Współzawodnictwa Sportowego w Powiecie Grudziądzkim za rok szkolny 2016/2017.

Wyróżnienia w dziedzinie turystyki czekają

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza do zgłaszania kandydatur do Konkursu „Odkrywca 2017”.

Program tętniak

W 2017 r. realizatorem programu polityki zdrowotnej pn. „Kujawsko – Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” w zakresie przeprowadzenia badań przesiewowych (USG aorty brzusznej) bedzie nim m.in. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu

Zostań swoim szefem....

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza osoby bezrobotne, zarejestrowane w urzędzie pracy, zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą na spotkanie informacyjne pn. „Fabryka firm – zostań swoim szefem”

Dni otwarte ZUS

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzu zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane m.in. ze schematem ubezpieczeń, zasiłku macierzyńskiego, zasadami dotyczącymi podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, obowiązkami osób prowadzących działalność gospodarczą wobec ZUS itp.

Ćwiczenia RENEGADE

W dniach 6 - 8 czerwca br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

 • autor: Marek Kannenberg, data: 2017-06-01

Kolejne spotkania informacyjne o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej i rozwój istniejących przedsiębiorstw

Bezpieczny Pojazd

W dniu 3 czerwca 2017 roku w godzinach od 8:00 do 13:00 zapraszamy do Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie przy ul. M.C. Skłodowskiej 14 na kolejną edycję akcji „Bezpieczny Pojazd”

OWES TŁOK – rekrutacja rozpoczęta

OWES TŁOK rozpoczął trzeci nabór pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych – czyli m.in. w organizacjach pozarządowych, spółdzielniach socjalnych osób fizycznych i prawnych, spółkach non profit

W Starostwie po raz piąty polała się krew

Wczoraj (25 maja br.) podczas wielkiej akcji poboru krwi pod hasłem „Twoja Krew – Moje Życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu padł rekord.

Cykl spotkań informacyjnych o Funduszach Europejskich w maju

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą

XIV Zgromadzenie Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Żninie

W dniu 9 maja 2017 r. Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol oraz Kierownik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami – Edward Wiatrowski uczestniczyli w XIV Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Żninie.

XXII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

W dniach 11-12 maja br. Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol uczestniczył
w XXII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które odbyło się
w Kołobrzegu.

140 lat OSP Radzyń Chełmiński

W dniu 6 maja 2017 r. Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol wziął udział w obchodach jubileuszu 140-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyniu Chełmińskim.

Świętowali Dzień Strażaka

W dniu 8 maja na grudziądzkim rynku święto swojego patrona - św. Floriana obchodzili strażacy powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.

XVI Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej Radzyń Chełmiński 2017

XVI Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej odbył się w sobotę 13 maja w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim. Tegoroczną imprezę uroczyście otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztof Klonowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Radzynia Chełmińskiego - Jan Michaliszyn.

Coroczne spotkanie

Dnia 28 kwietnia br. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbyło się jubileuszowe Walne Zgromadzenie Członków Związku Spółek Wodnych w Toruniu, z okazji 40-lecia istnienia.

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego!

Dotację do 24 000 zł na stworzenie dla siebie miejsca pracy, wsparcie pomostowe finansowe w okresie od 6 – 12 miesięcy do 1 200 zł/miesiąc oraz wsparcie doradczo – szkoleniowe to korzyści jakie mogą uzyskać zakwalifikowani uczestnicy w ramach nowego projektu.

Zawody w powożeniu za nami

Dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Świeciu nad Osą odbył się XXII Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza zgromadziła liczną publiczność podziwiającą kunszt 14 woźniców.

Zapraszamy po raz piąty

Dnia 25 maja 2017 r. w godzinach 9 – 17 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1 odbędzie się V Wielka Akcji Zbiórki Krwi pod hasłem „TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

IX Olimpiady Myśli Jana Pawła II

W czwartek 27 kwietnia 2017 roku w gmachu X Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Toruniu odbył się etap wojewódzki IX Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Naszą Szkołę reprezentowały: Aleksandra Sosnowska, Agnieszka Malinowska i Milena Stec.

ZUS w Grudziądzu zaprasza

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzuzaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane m.in. w zakresie spraw emerytalno-rentowych, wypełniania i korygowania dokumentów, prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, a także dotyczące ubezpieczeń i opłacania składek.

Podziękowania i gratulacje za wyniki w nauce

28 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie odbyło się pożegnanie klas maturalnych.

Bezpieczeństwo na drodze

22 kwietnia br. w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie odbyły się powiatowe eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu grudziądzkiego.

Dowiedz się jak pozyskać fundusze

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza organizacji pozarządowych, osoby fizyczne, przedsiębiorców, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu wąbrzeskiego, chełmińskiego, golubsko – dobrzyńskiego oraz brodnickiego na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych na temat dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Ważna informacja

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 6/2017 Starosty Grudziądzkiego z dnia 11 kwietnia 2017 r. w sprawie dodatkowego dnia wolnego od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Grudziądzu dnia 2 maja 2017 r. urząd będzie nieczynny

Dowiedz się jak pozyskać fundusze

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza organizacji pozarządowych, osoby fizyczne, przedsiębiorców, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu wąbrzeskiego, chełmińskiego, golubsko – dobrzyńskiego oraz brodnickiego na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych na temat dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne

Cykl szkoleń dla NGO-sów

Organizacje pozarządowe, osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności w trzecim sektorze, chcące założyć stowarzyszenie lub fundację

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W ubiegłą sobotę (8 kwietnia br.) w Gminnym Domu Kultury w Świeciu nad Osą odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Dotacje na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej TŁOK zaprasza osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego, istniejące organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa społeczne do udziału w naborze pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących już przedsiębiorstwach społecznych.

Bezpłatna mammografia

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Kiermasz Wielkanocny tuż tuż …

Kier­masz ozdób świątecz­nych przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie odbędzie się 4 kwietnia br. w godz. od 9:00 do 16:00 w sali nr 1 Starostwa Powiatowego.

Władze Okręgu PZW Toruń wybrane

Dnia 26 marca br. w Łysomicach odbył się XII Okręgowy Zjazd Delegatów Kół Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu.

Dni otwarte ZUS

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzuzaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane m.in. ze schematem ubezpieczeń, zasiłku macierzyńskiego, zasadami dotyczącymi podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, obowiązkami osób prowadzących działalność gospodarczą wobec ZUS

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1621C Chełmno-Mniszek – I etap”

W roku 2016 Powiat Grudziądzki otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 – 2013 na zrealizowany już projekt pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1621C Chełmno – Mniszek – I etap”

Radzyń Chełmiński najlepszy w Turnieju „Co wiem o sporcie”. Walka na całego i wysoki poziom

W dniu 22 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy „Co wiem o sporcie”. Przy stuprocentowej frekwencji i po emocjonujących zawodach po triumf sięgnęli reprezentanci Radzynia Chełmińskiego.

„Złote Usta”

Dnia 16.03.17 r. (czwartek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Poezji „Złote Usta” Łasin 2017.

XVI Regionalny Konkurs Patriotyczny

Dnia 15 marca br. (środa) w Zespole Szkół i Placówek Nr 1 w Świeciu nad Osą odbył się XVI Regionalny Konkurs Patriotyczny pn. „Dzieje Polski do 1795 r.”

Bezpłatna mammografia

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach

„Mama może wszystko” – zaproszenie na spotkanie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza mamy, których wiek dzieci nie przekracza trzeciego roku życia do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym form wsparcia ze środków unijnych.

Zaproszenie do składania wniosków

Trwa procedura przyjmowania wniosków do XVII edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego dla autorów najbardziej wartościowych osiągnięć w 2016 roku.

Spotkanie z NGO-sami

Ponad dwudziestu przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu grudziądzkiego wzięło udział w czwartkowym (9 marca br.) spotkaniu dotyczącym projektu OWES Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej realizowanego przez Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.

Program polityki zdrowotnej

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu ogłosił konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn. „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” w zakresie przeprowadzania badań przesiewowych (USG aorty brzusznej).

Wyniki otwartych konkursów ofert z zakresu „Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” oraz „Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej”

Dnia 7 marca br. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego rozdysponował fundusze na wsparcie organizacji pozarządowych realizujących przedsięwzięcia kulturalne i sportowe w naszym regionie.

Realizacja projektu „Rodzina w Centrum”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu realizuje projekt partnerski pod nazwą „Rodzina w Centrum”, wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu oraz 19 powiatami ziemskimi i 4 miastami na prawach powiatu z województwa kujawsko-pomorskiego.

44 posiedzenie Zarządu

Dzisiaj (7 marca br.) Zarząd Powiatu Grudziądzkiego przyjął uchwały w sprawach: przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Grudziądzkiego za 2016 rok oraz informacji o stanie mienia, zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2017 oraz ustalenia zasad przyznawania dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2017 r.

Konkurs dla młodych astronomów

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu po raz piąty zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Astronomicznym.

Programy zdrowotne

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu dnia 23 lutego br. ogłosił konkursy na realizację czterech programów polityki zdrowotnej.

„Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje, że Powiat Grudziądzki przystąpił w 2017 roku do realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków PFRON.

ZUS w Grudziądzu zaprasza

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzu zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane m.in. w zakresie spraw emerytalno-rentowych, wypełniania i korygowania dokumentów, prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, a także dotyczące ubezpieczeń i opłacania składek.

Sportowcy nagrodzeni

Utalentowanym zawodnikom powiatu grudziądzkiego przyznano stypendia sportowe samorządu województwa kujawsko – pomorskiego.

Projekt „Inicjuj z FIO bis”

Zgodnie z zapowiedzią 22 lutego br. w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO bis”.

Powiatowy Zespół ds. Ekonomii Społecznej dla powiatu i miasta

Dnia 21.02.17 r. w Sali nr 12 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyły się dwa spotkania z Powiatowym Zespołem ds. Ekonomii Społecznej, który powstał w ramach projektu tworzonego przez Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.

Program stypendialny

Od 15 lutego br. ruszyła rekrutacja do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o nauce”, która potrwa do 31 marca br. Uczniowie klas III gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr co najmniej 4,5 i zamieszkują w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców mogą skorzystać z oferty wysyłając zgłoszenia za pośrednictwem strony: www.efc.edu.pl.

Zaproszenie na spotkanie

22 lutego br. w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu (sala konferencyjna), ul. Małomłyńska 1 o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO bis”.

Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego przyznane

Dziesięcioro najzdolniejszych uczniów łasińskiego „Jagiellończyka” otrzyma stypendia Starosty Grudziądzkiego. Przyznane zostały one uczniom ze średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych co najmniej 4,80 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Jubileuszowa edycja konkursu „Rodzynki z pozarządówki”

Stowarzyszenia, fundacje, organizacje działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego mogą wziąć udział w dziesiątej już edycji konkursu „Rodzynki z pozarządówki”.

Zapraszamy NGO-sów

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza wszystkie organizacje pozarządowego działające na terenie powiatu grudziądzkiego na spotkanie z przedstawicielem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Wirus HPAI

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grudziądzu informuje o zasadach, które należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Kampania „1% dla naszego regionu” po raz siódmy !!!

Od 2010 roku Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego kontynuuje kampanię pod nazwą "1% dla naszego regionu" - to już siódma edycja !

Bezpłatne doradztwo z księgowości i prawa dla NGO

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa z zakresu tematyki dotyczącej trzeciego sektora. Ma ono charakter indywidualny – spotkanie oraz rozmowa z ekspertem organizowane raz w miesiącu.

ZUS w Grudziądzu zaprasza

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzu zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane m.in. w zakresie spraw emerytalno - rentowych, wypełniania i korygowania dokumentów, prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, a także dotyczące ubezpieczeń i opłacania składek.

Spotkanie informacyjne

Dnia 31 stycznia 2017 r. (godz. 10:00 - 12:30) w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, ul. Waryńskiego 4, sala nr B 25A. w Grudziądzu odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na zakładanie działalności gospodarczej i rozwój istniejących przedsiębiorstw z Funduszy Europejskich 2014-2020.

Zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego do włączenia się w zbiórkę krwi.

Zapraszamy mieszkańców powiatu grudziądzkiego do włączenia się w zbiórkę krwi.

Nowy dyrektor „łasińskiego Jagiellończyka”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie ma nowego dyrektora. Został nim wieloletni nauczyciel matematyki tej placówki Michał Rymacki

Konkurs poetycki po raz 30

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów ogłasza Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika upamiętniający patrona placówki.

XXIII Powiatowy Przegląd Widowisk w Łasinie

W czwartek 19 stycznia br. po raz XXIII na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łasinie zespoły teatralne składające się z dzieci i młodzieży z różnych placówek powiatu grudziądzkiego prezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne biorąc udział w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych.

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza również Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej.

Rusza nabór projektów PPP

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło kolejny nabór projektów PPP, skierowany do podmiotów publicznych zainteresowanych uzyskaniem wsparcia doradczego w celu przygotowania inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Informacja

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza na spotkanie informacyjne 17 stycznie 2017 r. o godzinie 10.00 w sali Patio (I piętro) Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu dotyczące naboru z poddziałania 6.1.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

Punkt Interwencji Kryzysowej dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu działa Punkt Interwencji Kryzysowej, w którym mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą otrzymać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną.

Świecie nad Osą - godziny pracy Urzędu

Informujmy, że od dnia 1 stycznia 2017 r. Urząd Gminy w Świeciu nad Osą czynny
będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 07:00 do 15:30, natomiast w piątki
od godziny 07:00 do 13:00.

Całodobowy Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

Postanowienie noworoczne? Zrobić mammografię!

W nowym roku 2017 LUX MED Diagnostyka ponownie zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

ZAPYTANIE OFERTOWE – Świadczenie usług w zakresie usuwania lub holowania oraz parkowania na parkingu strzeżonym usuniętych pojazdów w 2017 roku.

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza do złożenia oferty na: Świadczenie usług w zakresie usuwania lub holowania oraz parkowania na parkingu strzeżonym usuniętych pojazdów w 2017 roku.

Unieważnienie postępowania– Świadczenie usług w zakresie usuwania lub holowania oraz parkowania na parkingu strzeżonym usuniętych pojazdów w 2017 roku.

Unieważnienie postępowania– Świadczenie usług w zakresie usuwania lub holowania oraz parkowania na parkingu strzeżonym usuniętych pojazdów w 20

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 23 grudnia 2016 r. (tj. piątek) Punkt Kasowy Banku Spółdzielczego w Łasinie mieszczący się w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu będzie dostępny dla interesantów w niezmienionych godzinach (od 7.30 do 15.00). Natomiast w dniu 30 grudnia 2016 r. będzie czynny w godzinach od 7.30 do 13.00.

ZAPYTANIE OFERTOWE – Świadczenie usług w zakresie usuwania lub holowania oraz parkowania na parkingu strzeżonym usuniętych pojazdów w 2017 roku.

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza do złożenia oferty na: Świadczenie usług w zakresie usuwania lub holowania oraz parkowania na parkingu strzeżonym usuniętych pojazdów w 2017 roku.

PRZEWODNIK DLA MŁODYCH SPORTOWCÓW

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki przy wsparciu ekspertów różnych dziedzin z myślą o młodych ludziach, wchodzących w świat zawodowego sportu stworzył bezpłatną publikację pn. ,,Przewodnik dla młodych sportowców”.

Informacja o konkusie

W ramach Działania 2.8 „Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym” z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacji i Rozwój można otrzymać dofinansowanie na profesjonalizację opieki nad osobami starszymi o różnym stopniu niesamodzielności poprzez opracowanie standardów kształcenia w zakresie usług asystenckich i opiekuńczych, w tym teleopieki.

OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWYCH DO OPINIOWANIA ZŁOŻONYCH OFERT W OTWARTYCH KONKURSACH OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W ROKU 2017

Na podstawie art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817) Zarząd Powiatu Grudziądzkiego zaprasza do wskazywania osób zwanych dalej kandydatami, na członków komisji konkursowych do opiniowania złożonych ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w roku 2017

„Zapobiegajmy Pożarom”

Zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, a przede wszystkim rozwój uzdolnień plastycznych to idea Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”

Spotkanie konsultacyjne

16 grudnia br. odbędą się spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego poświęcone omówieniu Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Programu wyrównywania różnic między regionami III

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje o możliwości ubiegania się w 2017 r. o dofinansowanie ze środków PFRON do realizacji projektów na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Nowa edycja generatora ofert

Informujemy, iż powstała nowa edycja generatora ofert na rok 2017. Użytkownicy poprzedniej edycji proszeni są o zarejestrowanie się na stronie www.generatorofert2.kujawsko-pomorskie.pl i założenie nowego konta

Ruszył nabór grudniowy

Organizacje pozarządowe m.in. stowarzyszenia, jednostki terenowe stowarzyszeń posiadające osobowość prawną, związki stowarzyszeń, fundacje, kółka rolnicze, a także cechy rzemieślnicze, izby gospodarcze i rzemieślnicze oraz samorządy gospodarcze i wspólnoty mieszkaniowe – to adresaci drugiego naboru w konkursie FIO 2017.

Serdecznie zapraszamy na kiermasz

Jak co roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie przygotowują dla nas własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Będzie można je nabyć dnia 8 grudnia br. w godz. 9.00 – 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu

Doradztwo dla NGO

W dniach 6 grudnia br. (godz. 14.00 – 17.00 ) – 7 grudnia br. (godz. 13.00 – 16.00)
w Toruniu, ul. Marii Skłodowskiej – Curie 73 (budynek Elany) odbędzie się ostatnie w tym roku kalendarzowym bezpłatne, indywidualne doradztwo z księgowości dla trzeciego sektora.

Mikołaj w Łasinie

Dnia 3 grudnia br. w Łasinie odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na której pojawił się Święty Mikołaj aby obdarować najmłodszych prezentami.

Psychoterapia dla ludzi

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna pod hasłem „Psychoterapia dla ludzi”.

Drodzy mieszkańcy

Informujemy, iż dnia 4 grudnia br. w godzinach od 9.00 do 14.00 całodobowa „Apteka pod Solankami” przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Biegańskiego w Grudziądzu, ul. Rydygiera 15/17 będzie nieczynna z powodu przeprowadzenia inwentaryzacji rocznej.

„Strona internetowa bez barier”

Fundacja Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zaprasza do udziału w VIII edycji bezpłatnego Konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.

"Nie zwlekaj – zaszczep się!"

Osoby powyżej 65 roku życia, zamieszkałe w województwie kujawsko-pomorskim, leczone z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i dychawicy oskrzelowej mogą skorzystać z bezpłatnego programu finansowanego ze środków województwa kujawsko – pomorskiego i zaszczepić się przeciwko pneumokokom.

Po raz kolejny zabrzmiały patriotyczne nutki

44 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu grudziądzkiego zaśpiewało wybrane przez siebie utwory podczas „VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - Linowo 2016”.

Konkurs o tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2016”

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w regionie kujawsko-pomorskim i zatrudniający pracowników może wziąć udział w Konkursie „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2016”.

Wyniki konkursu - Nieodpłatna Pomoc Prawna

Wyniki otwartego konkursu ofert z na realizację zadania publicznego Powiatu Grudziądzkiego w roku 2017 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa.

Uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada br. Radni Rady Powiatu Grudziądzkiego uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

FLORIANY

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik „Strażak” ogłaszają konkurs FLORIANY na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych realizowane w latach 2015/2016 z udziałem OSP i Samorządów.

Bezpłatne szkolenia dla NGO

Urząd Marszałkowski zaprasza organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenia w związku z postępującym wdrażaniem i realizacją projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w Wąbrzeźnie , Chełmnie , Golubiu - Dobrzyniu i Brodnicy

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

„Samoobrona Kobiet”

Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadziło projekt bezpłatnych szkoleń doskonalenia umiejętności i technik samoobrony kobiet. Prowadzony on będzie w 30 polskich miastach, przez instruktorów wojskowych.

Fundusze europejskie dla ngo-sów

Wszyscy uczestnicy projektu, którzy zarejestrują się na platformie edukacyjno-rekrutacyjnej, zostaną objęci działaniami informacyjno-promocyjnymi (m.in. newsletter, sms-y edukacyjne), a także będą mogli uczestniczyć w moderowanych forach dyskusyjnych i korzystać z publikowanych na platformie eksperckich artykułów tematycznych.

PCPR realizuje projekt „Rodzina w Centrum”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu z dniem 1 lipca 2016 r. przystąpiło do realizacji projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum”.

Kolejna edycja konkursu...

Kulczyk Foundation zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie, instytucje kultury oraz jednostki samorządu terytorialnego do udziału w Konkursie Grantowym 2/2016, w którym promowane są przedsięwzięcia infrastrukturalne.

Mammobus w Twojej miejscowości!

Po raz kolejny LUX MED Diagnostyka zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

38 posiedzenie Zarządu

Dzisiaj (10 listopada br.) odbyły się kolejne obrady Zarządu Powiatu Grudziądzkiego podczas których przyjęto uchwały w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2016.

ZAPYTANIE OFERTOWE - Dostawa tablic rejestracyjnych dla Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu w latach 2017-2018.

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza do złożenia oferty na: Dostawę tablic rejestracyjnych dla Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu
w latach 2017-2018.

Śladami Kultury Chrześcijańskiej

Osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym i znacznym (w tym także na wózkach inwalidzkich) mają możliwość wyjazdu do Włoch.

RUSZYŁA REKRUTACJA NA TWORZENIE MIEJSC PRACY W NGO I SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH

OWES TŁOK rozpoczął nabór pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych – czyli m.in. w organizacjach pozarządowych, spółdzielniach socjalnych osób fizycznych i prawnych.

PLAN ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO DLA POWIATU GRUDZIĄDZKIEGO

Informujemy, iż zgodnie z zapisami Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym z dnia 16 grudnia 2010 roku, w dniach od 8.11 do 29.11.2016 roku odbędą się konsultacje społeczne projektu Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu grudziądzkiego (planu transportowego dla powiatu grudziądzkiego).

Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne oraz szkolenie edukacyjne

Powiat Grudziądzki zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w województwie kujawsko – pomorskim.

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY W ZAPYTANIU OFERTOWYM

W związku z przeprowadzonym zapytaniem ofertowym na Opracowanie studium wykonalności projektu pn. „Budowa dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych ..."

Zaproszenie na konsultacje

5 listopada br., w godz. 12.00 – 15.00 w filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu, ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 odbędzie się spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich - dr Adamem Bodnarem.

„Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”

Wiedza Polaków o prawach pacjenta jest niewystarczająca i wielu z nich nie ma świadomości o przysługujących im szeregu praw.

Środa z Funduszami

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach informacyjnych z cyklu „Środa z Funduszami”.

Piąty Dar Serca Służb Mundurowych

27 października (czwartek) br. w godzinach 9.30 – 17.00 w Klubie Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu odbyła się wielka akcja poboru krwi pod hasłem „PIĄTY DAR SERCA SŁUŻB MUNDUROWYCH”.

II Regionalne Forum Miast i Regionów - ekoinnowacje w inteligentnych miastach

8 listopada br. w siedzibie urzędu marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, Toruń) w patio na pierwszym piętrze odbędzie się konferencja stanowiąca platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie kreowania i wdrażania rozwiązań ekoinnowacyjnych w miastach regionu.

Zaproszenie

Dnia 27 października br. w godzinach 9.00 – 17.00 w Klubie Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu ul. 6 marca 1 odbędzie się wielka akcji poboru krwi pod hasłem „PIĄTY DAR SERCA SŁUŻB MUNDUROWYCH” dla wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Ważne sprawy małych ludzi

W dniach 24 – 28 października br. w Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu odbędą się IV Regionalne Dni Psychoterapii.

ZAPYTANIE OFERTOWE - opracowanie studium wykonalności projektu pn. „Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych: w Łasinie i w Grucie”

Powiat Grudziądzki zaprasza do złożenia oferty na: opracowanie studium wykonalności projektu pn. „Budowa dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych: w Łasinie i w Grucie” ...

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w Golubiu - Dobrzyniu i Brodnicy

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

Płatność online dla NGO

Fundacja FaniMani wprowadziła pierwszy w Polsce serwis płatności online dla organizacji pozarządowych.

Ogłoszenie

W dniu 12 października 2016 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwałą Nr 37/58/2016 ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2017 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Dodatkowy dzień badań

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na dodatkowy dzień tj. 15 października br. (sobota) bezpłatnych, profilaktycznych badań mammografii i cytologii. Potrwają one w godz. 9.00 – 13.00.

Nagroda im. Aleksandra Gieysztora 2016 r.

Instytucje lub osoby mogące poszczycić się wybitnymi osiągnięciami w działalności na rzecz ochrony dziedzictwa kulturalnego w Polsce, Fundacja Kronenberga przy banku Citi Handlowy, zaprasza do nominacji do XVIII edycji Nagrody im. Aleksandra Gieysztora.

37. obrady Zarządu

Podczas dzisiejszego (12 października br.) posiedzenia Zarząd Powiatu Grudziądzkiego przyjął uchwały w sprawach: odwołania ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie ..

Wędrówka po powiecie grudziądzkim

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK nr 57 „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych oraz Komisja Krajoznawcza i Ochrony Przyrody Oddziału PTTK w Grudziądzu zapraszają na XVII Rajd pieszy „Szlakiem zamków pomorskich” Pokrzywno, który odbędzie się 29 października br.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi!

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

Pamięć o ofiarach wojny

25 września 2016 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia kamiennego obelisku na cmentarzu w Słupie.

Poznali nasz region

W dniach 14 – 18 września br. gościliśmy podczas 59 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej ponad 130 członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z całej Polski.

„Środa z Funduszami ...”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedstawicieli instytucji zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wsparcie usług społecznych ...

Informacja dla NGO

Decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedłużony został termin składania ofert FIO 2017 w Priorytecie 1 (Małe inicjatywy) i w Priorytecie 2 (Aktywne społeczeństwo) oraz w Komponencie Działań Systemowych wyodrębnionym w ramach Priorytetu 4 (Silne organizacje pozarządowe) do dnia 3 października br. (godz. 16.15).

Dni otwarte ZUS

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzuzaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane m.in. ze schematem ubezpieczeń, informacjami dotyczącymi podstawy wymiaru składek, zasadami dotyczącymi podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, obowiązkami osób prowadzących działalność gospodarczą wobec ZUS itp.

Uroczysta inauguracja Klubu Historycznego

28 września 2016 r. odbyła się uroczysta inauguracja Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

„Środa z Funduszami”

5 października br. o godz. 10.00 odbędą się spotkania informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami”.

5 lat funkcjonowania Centrum Szkolenia Logistyki

23 września br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol wziął udział w uroczystym apelu z okazji 5–lecia istnienia Centrum Szkolenia Logistyki im. Kazimierza I Odnowiciela w Grupie.

Wszyscy wrócili z medalami

W minioną sobotę (24 września br.) dzieci, młodzież oraz dorośli z powiatu grudziądzkiego w celu uczczenia mistrza olimpijskiego w 35 rocznicę śmierci pobiegli w Międzynarodowych Biegach im. Bronisława Malinowskiego.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Do dnia 10 października br. można składać wnioski kandydatur podmiotów gospodarczych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest to najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytucji naukowo – badawczych oraz wynalazców w Polsce.

Konsultacje Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego na rok 2017 zakończone.

Zakończyły się konsultacje projektu Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017.

Odkryj w sobie naukową pasję

Młodzi pasjonaci nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badaczej mogą zgłosić się do Konkursu Naukowego E(x)plory 2017, który został stworzony z myślą o nich.

Komunikat

Krajowa Izba Kominiarzy w celu podniesienia świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania pożarom sadzy w kominie i zatruciom tlenkiem węgla...

Z posiedzenia Zarządu

Wczoraj (21 września br.) odbyło się trzydzieste szóste w tej kadencji posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego.

Badania przesiewowe

Osoby w wieku 50 – 65 lat (bez objawów raka jelita grubego) oraz w wieku 40 – 49 lat (bez objawów raka jelita grubego, z obciążeniem genetycznym) mogą wykonać bezpłatne badanie jelita grubego poprzez kolonoskopię.

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnych konsultacjach dotyczących możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.

Konsultacje programu na 2017 r.

Dnia 15 września br. Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego przyjął projekt „Programu współpracy samorządu województwa kujawsko – pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017” przygotowany Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi we współpracy z departamentami Urzędu Marszałkowskiego realizującymi zadania w zakresie pożytku publicznego. Zarząd skierował również w/w projekt programu do konsultacji

Zabaw się w krytyka literackiego

Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Jerzy Peterkiewicz Educational Foundation zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na recenzję utworu Jerzego Pietrkiewicza, brytyjskiego pisarza spod Włocławka.

XIV Sesja Rady Powiatu Grudziądzkiego

Podczas wczorajszych (14 września 2016 r.) obrad podjęto 12 uchwał. Radni przyjęli cztery uchwały zmieniające.

Zaproszenie na festyn

16 września 2016 r. (piątek) o godzinie 10.00 na terenie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu (na parkingu przy aptece „Pod Solankami”) odbędzie się Festyn pn. „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”.

Kolejny sukces promocyjny

Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” w Łasinie zajęła pierwsze miejsce w konkursie LODOŁAMACZE 2016 organizowanego dla podmiotów zatrudniających osoby niepełnosprawne, w kategorii „otwarty rynek pracy”.

Pokaż Bydgoszcz jakiej nie znamy!

Mieszkańcy województwa kujawsko – pomorskiego mają okazję do poznania pięknych miejsc i wydarzeń historycznego 670 – letniego miasta Bydgoszczy.

35 posiedzenie Zarządu

Dzisiaj (7 września br.) na 35 posiedzeniu Zarząd Powiatu Grudziądzkiego przyjął uchwały w sprawach: zmian w planie wydatków budżetowych na rok 2016, wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego” oraz powołania komisji przetargowej i wyrażenia opinii na temat pozbawienia dróg gminnych kategorii dróg powiatowych.

Uroczystość z okazji inauguracji roku szkolnego

W gmachu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

"Nie zwlekaj - zadbaj o zdrowie!"

Mężczyźni w wieku 65 – 74 lat mogą skontrolować własne zdrowie i skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w ramach „Kujawsko – Pomorskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej”.

Konkurs dla NGO

Organizacje pozarządowe, uczelnie i podmioty uczestniczące w kształtowaniu na poziomie wyższym oraz jednostki naukowe i instytucje badawcze to adresaci konkursu nr POWR.02.09.00-IP.03-00-009/16 w ramach Działania 2.9 Rozwój ekonomii społecznej z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zawody strzeleckie

W Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, które odbyły się 3 września br. na strzelnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach powiat grudziądzki ...

Generator przystosowany do nowych druków w trybie uproszczonym

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 . w sprawie uproszczonego wzoru oferty i sprawozdania z realizacji zadania publicznego zostały zakończone prace wdrożeniowe, dotyczące przebudowy generatora ofert i dostosowania go do nowych uwarunkowań prawnych. Oznacza to, iż od 1 września br. generator obsługuje oferty składane w trybie pozakonkursowym

Świętowali zakończenie żniw

Jak co roku we wszystkich gminach powiatu grudziądzkiego obchodzono święto plonów. Tradycyjnie wszystkie uroczystości rozpoczynały dziękczynne msze święte.

Konkurs na sporządzenie raportu...

NGO - sy z naszego regionu, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy przeprowadziły co najmniej 5 badań sektora pozarządowego i aktywności obywatelskiej (badania powinny obejmować zarówno metody ilościowe, jak i jakościowe) ...

„FIO 2017”

16 września 2016 r. w sali konferencyjnej Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie informacyjno - promocyjne dotyczące kolejnej edycji konkursu „ FIO 2017”.

Nowa strona internetowa ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje iż, pod adresem: http://beta.zus.pl wkrótce będzie udostępniona dla interesantów nowa, bardziej czytelna i łatwiejsza w obsłudze strona internetowa.

Nowe wzory ofert, umów i sprawozdań

Informujemy, iż zgodnie z nowym Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., które zostało ogłoszone 19 sierpnia br. zostały wprowadzone nowe wzory ofert ....

Pomyślnie zdał egzamin

Jest taki dzień w życiu zawodowym każdego nauczyciela, kiedy to nie on odpytuje, a staje po drugiej stronie biurka przystępując do egzaminu na uzyskanie tytułu „nauczyciela mianowanego”.

Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na innowacje

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza podmioty gospodarcze na spotkanie ”Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na innowacje”.

Wyróżnienia czekają

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza do zgłaszania kandydatur do dziewiątej edycji Konkursu „Odkrywca 2016”. Ideą projektu jest nagrodzenie osób, zespołów osób, instytucji, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania pozytywnego wizerunku marki turystycznej województwa kujawsko – pomorskiego w kraju i za granicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.

Ogłoszenie w sprawie konsultacji Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017

Działając na podstawie uchwały Nr 34/46/2016 Zarządu Powiatu Grudziądzkiego z dnia 10 sierpnia 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu „Rocznego programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi ...

34 posiedzenie Zarządu

W środę (10 sierpnia 2016 r.) na 34 posiedzeniu Zarząd Powiatu Grudziądzkiego przyjął cztery uchwały, które dotyczyły: zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2016,

Konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości

Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosił nabór projektów w ramach krajowych eliminacji do corocznego konkursu organizowanego przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości pod hasłem „Zapobieganie przestępstwom przeciwko osobom starszym”.

Śledztwo w sprawie oszustw na szkodę klientów Polskiej Grupy Telekomunikacyjnej

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Grudziądzu informuje, że 24.06.2016 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia szeregu osób zamieszkałych na terenie kraju do zawierania w imieniu Polskiej Grupy Telekomunikacyjnej SA

Oddano hołd poległym

Wczoraj tj. 1 sierpnia br. o godz. 17.00 pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach po raz drugi pod patronatem Starosty Grudziądzkiego Edmunda Korgola odbyły się uroczyste obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Informacja o prowadzonych pracach obserwacyjno - pomiarowych w ramach programu monitoringu lasów.

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu informuje, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich form własności, w latach 2016 -2020 są prowadzone prace obserwacyjno - pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisku pracy

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu - Wydział Organizacyjny

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisku pracy

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu - Wydział Organizacyjny

Informacja o projekcie pn. „Rodzina w Centrum”

W dniu 27.07.2016 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPKP.09.03.02-IZ.00-04 -010/15. Wsród projektów wybranych do dofinansowania znalazł się również projekt pn. „Rodzina w Centrum” realizowany przez Powiat Grudziądzki ....

Fundacja Dobra Sieć serdecznie zaprasza do udziału w programie „LEVER”

Osoby pracujące z wolontariuszami mogą jeszcze w ciągu trzech dni zgłosić swój udział w bezpłatnej edycji szkoleń dla Asesorów i Tutorów Modelu LEVER, które odbędą się 23-24 sierpnia 2016 r. w Warszawie.

Terroryzm - co robić w sytuacji zagrożenia

Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.

Dni otwarte ZUS

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Grudziądzu zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na tematy związane z m.in. zasadami zwrotu nadpłaconych składek, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy prawa do świadczeń oraz wymaganych dokumentów.

Spotkanie dotyczące planu transportowego dla Powiatu Grudziądzkiego

W dniu dzisiejszym (25.07 br.) Starosta Grudziądzki zorganizował spotkanie w sprawie wspólnego stanowiska na temat planu transportowego dla Powiatu Grudziądzkiego.

Toruńska Katedra

We wszystkich polskich diecezjach trwają Dni w Diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Statuetki „Stalowego anioła” czekają

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza X edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Zaproszenie do złożenia oferty

Zaproszenie do złożenia oferty pn. „Nowoczesne pracownie zawodowe inwestycją w przyszłego pracownika”

Pamiętamy!

Dnia 1 sierpnia br. o godzinie 17.00 pod „Pomnikiem Walki i Męczeństwa” w Wielkich Lniskach odbędą się obchody poświęcone 72. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dotacje dla spółek wodnych

Uchwałą Nr 31/32/2016 z dnia 16 czerwca 2016 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego ogłosił nabór wniosków w sprawie udzielenia dotacji celowych dla spółek wodnych z terenu powiatu grudziądzkiego z budżetu powiatu, uwzględniając środki finansowe zaplanowane w budżecie na ten cel

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Mammobus w Twojej miejscowości

Łasin – 21 lipca br. przy Przychodni Zdrowia, ul. Radzyńska 4,
Radzyń Chełmiński – 29 lipca br. przy Ośrodku Zdrowia, ul. Tysiąclecia 21, ....

Toruń razem z NATO

W związku z trwającym w Warszawie szczytem NATO Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy, Wojewoda Kujawsko – Pomorski oraz Prezydent Miasta Torunia zapraszają na festyn militarny ...

Zaproszenie do promocji

Kujawsko – Pomorski Związek Lekkiej Atletyki wraz z Marszałkiem Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotrem Całbeckim zapraszają organizacje pozarządowe,.....

„Struktury Kultury – Mikro Granty”

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy realizuje trzyletni program „Struktury Kultury” w ramach którego ogłosił konkurs mikrograntowy na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej.

71 litrów krwi

Zgodnie z zapowiedzią 30.06.2016 r. (czwartek) w budynku Starostwa Powiatowego odbyła się IV Wielka Akcja Poboru Krwi pod hasłem „Twoja krew – moje życie”.

Absolutorium dla Starosty i Zarządu

Głównym punktem XIII Sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego było udzielnie przez radnych absolutorium Zarządowi Powiatu za 2015 rok.

HIT 2016

Na zamku w Gniewie odbyło się podsumowanie tegorocznego prestiżowego Konkursu „Gospodarczo-Samorządowy HIT 2016” regionów Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego.

32 posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Na kolejnym posiedzeniu Zarządu Powiatu Grudziądzkiego podjęto podczas obrad dwie uchwały w sprawach: ....

Wyniki konkursu ofert

W dniu 28 czerwca 2016 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego rozstrzygnął otwarty konkurs na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2016 r. z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Miliony na dofinansowanie bezpieczeństwa w pracy rozdane.

Przedsiębiorcy, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo swoich pracowników w pracy mogą nadal składać wnioski w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na dofinansowanie w roku 2017 w ramach trzech rodzajów projektów: inwestycyjnych, doradczych oraz inwestycyjno – doradczych.

Będą objazdy

Informujemy, iż w związku z realizowaną przebudową drogi powiatowej nr 1621C Chełmno – Mniszek w najbliższych dniach na czas układania nawierzchni bitumicznej wystąpi czasowe zamknięcie odcinków drogi w miejscowościach Brankówka, Sosnówka, Szynych i Rozgarty

Informacja dla turystów z zagranicy

Z uwagi na coraz liczniejszą rzeszę odwiedzających nasz kraj turystów zagranicznych ruszył telefon bezpieczeństwa, który został zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej

Roboty drogowe

Na drogach powiatowych wykonywane są prace polegające na potrójnym powierzchniowym utrwalaniu nawierzchni wraz ze ścinką poboczy.

Nabór do zespołu roboczego

Przedstawiciele organizacji pozarządowych naszego regionu proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur na członków do zespołu roboczego – kampania „1% dla naszego regionu”.

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego uchwałą nr 31/32/2016 z dnia 16 czerwca 2016 r. ogłosił nabór wniosków na udzielenie spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Grudziądzkiego

31 posiedzenie Zarządu

W czwartek (16 czerwca 2016 r.) na 31 posiedzeniu Zarząd Powiatu Grudziądzkiego przyjął pięć uchwał w sprawach: zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2016,

Strażacy w boju

16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowało w sobotę (11 czerwca br.) podczas IX Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych z terenu powiatu grudziądzkiego.

Zawody strażackie

W miesiącu maju jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych sprawdzali swoje umiejętności w zawodach sportowo pożarniczych na szczeblach gminnych.

Konsumencie. Poznaj swoje prawa!

W związku z licznymi pytaniami konsumentów, w jaki sposób można wycofać się z niechcianej umowy, podpisanej z akwizytorem Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Grudziądzu radzi

Zapraszamy po raz czwarty

Dnia 30 czerwca 2016 r. w godzinach 9 – 17 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1 odbędzie się IV Wielka Akcji Zbiórki Krwi pod hasłem „TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Festyn dla rodzin zastępczych

Z okazji obchodzonego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zorganizowało w sobotę, 4 czerwca br., festyn dla rodzin zastępczych z powiatu grudziądzkiego pod honorowym patronatem Starosty Grudziądzkiego. Odbył się on na Zamku Krzyżackim w Radzyniu Chełmińskim.

SPORTOWY ROK SZKOLNY 2015/2016 ZAKOŃCZONY

Dnia 8.06.2016 r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyła się uroczystość zamykająca bieżący rok sportowy i 16-ty rok międzygminnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu grudziądzkiego.

Młodzi „radni”

Mirela Gajda i Natalia Barańska uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierz Jagiellończyka w Łasinie uczestniczyły dnia 1 czerwca br. w specjalnej sesji „Sejmiku Dziecięcego” w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Ponad sześć kilometrów nowej nawierzchni drogi

Dnia 31 maja 2016 r. Powiat Grudziądzki podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1621C Chełmno-Mniszek – II, III, IV etap” w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019.

Bezpłatne szkolenia zawodowe

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. organizuje bezpłatne kursy w zawodzie: operator obrabiarek skrawających i operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Zapraszamy do „Jagiellończyka”

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie nadal trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/2017.

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim rozpoczynające negocjacje w sprawie określenia ostatecznego kształtu Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Grudziądzkiego

W piątek (3 czerwca br.) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Plac Teatralny 2 odbyło się spotkanie rozpoczynające negocjacje w sprawie określenia ostatecznego kształtu Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Grudziądzkiego.

Pozyskaliśmy nowe fundusze

Z 169 złożonych wniosków o dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych w 2016 r., w ramach rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa powiat grudziądzki otrzymał środki w kwocie 1 918.990 zł na „Przebudowę mostu na rzece Lutrynie na drodze powiatowej nr 1401C Rywałd – Świecie nad Osą.

Lekcja z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie pt. „Lekcja z ZUS”.

Mammobus w Twojej miejscowości!

Po raz kolejny LUX MED Diagnostyka zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby.

ĆWICZENIA RENEGADE

"ĆWICZENIE RENEGADE - w dniach 7-9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

Laureatka z „Jagiellończyka”

Małgorzata Wydrzyńska , uczennica klasy III Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas”.

Pieniądze gwarantowane, przetarg w toku

Powiat Grudziądzki otrzyma ponad pół miliona złotych w formie refundacji na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1375C Jankowice – Święte – III etap”.

Miła wizyta

Dzisiaj (30 maja br.) Starostwo Powiatowe w Grudziądzu nieoczekiwanie odwiedzili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Grudziądzu.

Druhowie z OSP Szembruk świętowali 70 lat istnienia

Dnia 27 maja br. odbyły się obchody z okazji 70 – lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szembruku.

Konkurs na makro – innowacje

Ministerstwo Rozwoju, Departament Europejskiego Funduszu Społecznego jako instytucja Zarządzająca dla Programu Wiedza, Edukacja, Rozwój ogłasza konkurs na makro-innowacje w tematyce „Przerwanie procesu dziedziczonego ubóstwa na obszarach zdegradowanych”.

30. posiedzenie Zarządu

W środę tj. 25 maja 2016 r. tuż po obradach Sesji Rady Powiatu Grudziądzkiego odbyło się 30 w tej kadencji posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego.

Program Operacyjny, Wiedza, Edukacja i Rozwój

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu ogłosiło konkurs związany z podnoszeniem kompetencji pracowników organów administracji architektoniczno – budowlanej i nadzoru budowlanego oraz wyrobów budowlanych

Kolejny konkurs dla NGO

Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych w Toruniu organizuje konkurs pn. „Wolontariat w akcji”. Wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego współpracujące z wolontariuszami mogą przystąpić do w/w konkursu

Do NGO-sów!

W środę 1 czerwca br. od godz. 10.00 do 14.00 Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu organizuje spotkanie pn. „Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych”

„Małe granty” na uproszczonych formularzach

W wyniku wejścia w życie rozporządzenia dotychczasowego sposobu przygotowywania ofert w trybie przewidzianym w art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie od 10 maja br. wszystkie samorządy w Polsce zobowiązane są stosować nowe formularze oferty i rozliczenia dla dotacji w trybie tak zwanych "małych grantów"

29 obrady Zarządu

Podczas czwartkowych (12 maja br.) obrad Zarząd Powiatu Grudziądzkiego podjął siedem uchwał w sprawach: zmian w planie wydatków budżetowych na rok 2016...

Bogata oferta edukacyjna

Niebawem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2016/2017.

Tenis stołowy – podsumowanie sezonu 2015/2016

8 maja br. hala sportowa Zespołu Szkół Publicznych w Łasinie stała się areną sportową Rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Powiatu Grudziądzkiego w Tenisie Stołowym.

XXI Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami

Za nami kolejny Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi w Świeciu nad Osą. Rywalizacja odbyła się 3 maja i przyciągnęła zarówno wielu woźniców, jak i publiczność podziwiającą zmagania zawodników.

Promowali powiat

W dniu 8 maja br. Powiat Grudziądzki uczestniczył w Targach Turystyczno –Ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie.

70 lat istnienia OSP w Wielkim Wełczu

Dnia 7 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Wełczu obchodziła 70 – lecie istnienia.

Zaśpiewali po raz XV…

To już XV Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej, który odbył się w sobotę 7 maja w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim.

Warto dołączyć do prestiżowego grona liderów sektora administracji publicznej

Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości ogłasza II edycję Konkursu pn. „Przyjazny Urząd”.

Podziękowania i gratulacje za wyniki w nauce

29 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie odbyło się pożegnanie klas maturalnych.

Bezpieczeństwo na drodze

23 kwietnia br. w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie odbyły się powiatowe eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

„Rozmawiajmy o uchodźcach”

W odpowiedzi na potrzeby nauczycieli, którzy codziennie mierzą się w swoich klasach z pytaniami uczniów dotyczącymi uchodźców i procesów migracyjnych powstał projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach”.

Wernisaż

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj (25 kwietnia br.) w łasińskim Jagiellończyku została otwarta wystawa prac plastycznych znanego grudziądzkiego artysty Leszka Pawlikowskiego.

„mPotęga”

Wszystkie szkoły, uczelnie wyższe, biblioteki, stowarzyszenia oraz fundacje i grupy nieformalne, chcące w interesujący sposób promować naukę matematyki mogą wziąć udział w III edycji konkursów „mPotęga”.

Spotkanie u Starosty

Dzisiaj (20 kwietnia br.) w gabinecie Starosty Grudziądzkiego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące Planu Transportowego dla Powiatu Grudziądzkiego.

ZAPROSZENIE

W poniedziałek 25 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. K. Jagiellończyka w Łasinie odbędzie się wernisaż malarstwa Leszka Palikowskiego.

Wyróżnienia dla samorządów

Rusza pierwsza edycja procesu wyróżnienia „Proobywatelskich Samorządów Lokalnych” w naszym województwie. Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w/w konkursie wszystkie samorządy lokalne z naszego regionu wspierające rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez współpracę z III sektorem.

28 posiedzenie Zarządu Powiatu Grudziądzkiego

Dzisiaj (15 kwietnia br.) na kolejnym posiedzeniu Zarządu podjęto trzy uchwały w sprawach: zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2016, nieodpłatnego nabycia gruntów wchodzących w skład pasa drogowego dróg powiatowych nr 1416C Zielnowo- Fijewo i 1418C Zielnowo – Gawłowice oraz zmieniającą uchwałę w sprawie powołania komisji stałych Rady Powiatu, ich składu osobowego oraz zakresu działania.

Został odznaczony

Dzisiaj (14 kwietnia br.) Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Grudziądzu obchodził 35 lecie istnienia. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zostały wręczone odznaczenia za zasługi dla ZŻWP.

Kampania społeczno - informacyjna

W ramach kampanii pn. „Rodzicielstwo bez barier” organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu 11 kwietnia br. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu rozpocznie się inauguracja wystawy prac przedstawiających życie rodzin z dziećmi, w których chociaż jedno z rodziców jest niepełnoprawne.

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Dzisiaj (7 kwietnia br.) w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu zgodnie z wytycznymi Starosty Grudziądzkiego – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu, odbyło się szkolenie dotyczące działalności obrony cywilnej w 2016 r.

To już IX edycja „Rodzynki z pozarządówki”

Jeszcze tylko kilka dni pozostało na składanie wniosków do kolejnej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe.

Wiosenne remonty dróg

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego od kwietnia br. ruszyła akcja łatania dziur na drogach powiatu grudziądzkiego. Drogowcy naprawią drogi remonterem drogowym zamontowanym na pojeździe samochodowym.

XXXIX eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

XXXIX eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Grudziądz zorganizował w dniu 2.04.2016 r. w Grucie.

Medal Hereditas Saeculorum dla najlepszych

Do 30 kwietnia br. przyjmowane są wnioski do udziału w piątej edycji konkursu pn. „Dziedzictwo Wieków” organizowanego przez Marszałka Kujawsko – Pomorskiego.

Pomagamy ptakom

Z inicjatywy Starosty Grudziądzkiego, Edmunda Korgola na budynku Starostwa zawisły budki lęgowe dla jerzyków. Z pomocą przy wieszaniu (podnośnikiem) przyszli grudziądzcy strażacy.

Przekaż 1%

Portal ngo.pl od lat zachęca do wspierania lokalnych organizacji w związku z tym przygotował regionalny wykaz organizacji pożytku publicznego.

Otwarte konkursy ofert – edycja 2016

W ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020 Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza otwarte konkursy ofert w zakresie: pomocy środowiskowej dla młodzieży, aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo

Pierwsza edycja programu „Decydujesz, pomagamy”

Masz pomysł na to, jak pomóc osobom w twoim regionie albo zmienić swoje otoczenie ? Jeśli tak zgłoś się do programu "Decydujesz, pomagamy" i zdobądź środki finansowe na realizację swojego projektu. Na uczestników naszego regionu czeka 10 grantów o łącznej wartości 50 000 zł

„Środa z Funduszami dla osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące uzyskania funduszy na założenie własnej firmy przy wsparciu środków Unii Europejskiej

Konkurs ASOS 2016 rok

Organizacje pozarządowe oraz inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych od 24 marca br. mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Program finansowany jest ze środków budżetu państwa w wysokości 40 mln zł rocznie. Maksymalna kwota dotacji to 200 tys. zł

Nagrody Marszałka

Do dnia 7 kwietnia 2016 r. przyjmowane są wnioski do XVI-tej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego prezentujące osiągnięcia autorów przyczyniających się do rozwoju naszego województwa w 2015 roku

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach współpracy międzynarodowej

Urząd Marszałkowski w Toruniu pełniący rolę Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT) informuje, iż 1 marca br. rozpoczął się drugi nabór wniosków projektowych w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Dowiedz się jak pozyskać fundusze

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu oraz Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich organizują dla lokalnych organizacji pozarządowych cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych pt. „Możliwości wykorzystania środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach ogłaszanych konkursów w województwie kujawsko-pomorskim w roku 2016”

Wypromuj organizowane przez siebie wydarzenia 2015 roku

Wzorem ubiegłych lat Muzeum Historii Polski w Warszawie ogłasza 9 edycję Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2015”. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest portal historia.org.pl. Ideą jedynego tego typu plebiscytu w Polsce jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych projektów historycznych w minionym roku

„Wystawka” twórczości ozdób świątecznych

21 marca br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie przedstawią swoje pięknie wykonane rękodzieła o tematyce Świąt Wielkanocnych

Wystawa pn. „My też potrafimy”

W ramach zadnia pn. „Wojewódzki program wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań zatrudniania osób niepełnosprawnych na lata 2011-2020” Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego organizuje XIX Wystawę rękodzieła artystycznego o tematyce Świąt Wielkanocnych pn. „My też potrafimy”

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej

To już IX edycja „Rodzynki z pozarządówki”

Rusza kolejna edycja konkursu o nagrodę Marszałka Województwa na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych

Kiermasz wielkanocny

Jak co roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gruty zaprezentują swoje wyroby podczas kiermaszu ozdób wielkanocnych w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu. 11 marca br. w godzinach 9.00 - 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa tradycyjnie na stołach rozstawione zostaną piękne pisanki, koszyczki wiklinowe, zajączki, kartki świąteczne i inne kolorowe, estetyczne gadżety wielkanocne

Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Wydziale Architektury i Budownictwa

Od dnia 1 kwietnia 2016 r. interesanci będą przyjmowani w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Grudziądzu wyłącznie od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Poniedziałki są dniami zamkniętymi dla interesantów.

 • autor: Krzysztof Golenia, data: 2016-03-03

Prawo jazdy - zmiany

Wydział Komunikacji informuje, iż od dnia 25.02.2016 r. zmieniły się wymagania dotyczące fotografii do dokumentu PRAWA JAZDY

Akcja uprość z nami wniosek o środki UE

Wszystkie organizacje pozarządowe, dla których procedura ubiegania się o środki UE w ramach ostatnio ogłoszonych konkursów dotyczących wyłączenia społecznego (poddziałania 9.2.1 i poddziałania 9.3.2 RPO WK-P) okazała się nie jasna i trudna do przejścia, proszone są do zgłaszania swoich uwag, komentarzy i propozycji

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej. Kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia mogą skorzystać z mammografii tj. radiologicznego badania piersi, dzięki któremu można wykryć raka we wczesnym stadium

Polska w XX wieku

Od marca do czerwca br. uczniowie i nauczyciele przedmiotów humanistycznych mogą wziąć udział w dyskusjach, warsztatach i spotkaniach na temat współczesnej Polski

Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego

Eksperci instytucji ubezpieczenia emerytalno-rentowego Niemiec i Polski udzielą porad podczas Międzynarodowych Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego w dniach 12 – 14 kwietnia br. (wt., śr. w godz. 9.00 – 17.00, czw. w godz. 9.00 – 16.00). Spotkanie odbędzie się w Toruniu, Oddział ZUS, ul. Mickiewicza 33/39

„Młody Obywatel po raz ósmy”

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Fundacja BGK zapraszają nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, klas szóstych szkół podstawowych oraz bibliotek i instytucji kultury do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Młody Obywatel na sportowo”

Jarmark wielkanocny 2016

19 marca br. w budynku Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku jak co roku odbędzie się Jarmark Wielkanocny

Równać szanse 2016

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza „Ogólnopolski Konkurs Grantowy” w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych mających siedzibę w miejscowościach do 20 tyś. mieszkańców i działających na rzecz młodzieży

Nabór członków komisji konkursowych

Samorząd województwa kujawsko – pomorskiego w związku z ogłoszeniem otwartych konkursów ofert na zadania publiczne realizowane w latach 2016 – 2018 zaprasza przedstawicieli NGO do pracy w komisjach konkursowych otwartych konkursów ofert ogłaszanych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Zaproszenie na bezpłatne badania

Po raz kolejny LUX MED Diagnostyka zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety w wieku 40 - 75 lat będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 28 i 29 stycznia br. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, Piłsudskiego 10

Zaproszenie na spotkanie

Punkt Kontaktowy „Europa dla Obywateli” zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 19 stycznia 2016 r. w Toruniu

Informacja dla NGO

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego otwartego konkursu ofert na lata 2016 – 2018 przypominamy, że od przyszłego roku można składać oferty wyłącznie za pomocą generatora

Ogłoszenie otwartego naboru partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr rpkp.09.02.01.-iz.00 -04-009/15

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu działając na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 ( Dz. U. z 2014 r. poz. 1146 z późn. zm.). ogłasza otwarty nabór Partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo Działanie 9.2 Włączenie społeczne Poddziałanie 9.2.1 Aktywne włączenie społeczne

Ogłoszenie

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Informacja

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2015 r. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu czynny będzie w godzinach od 7.30 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy na kiermasz!

Jak co roku podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie przygotowują dla nas własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Będzie można je nabyć dnia 11 grudnia br. w godz. 9.00 – 15.30 sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu

Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu LUX MED Diagnostyka!

Po raz kolejny LUX MED Diagnostyka zachęca panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek i zaprasza panie na bezpłatne badania umożliwiające wczesne wykrycie tej choroby. Kobiety w wieku 40 - 75 lat będą miały możliwość zbadania się w mammobusie dnia 13 grudnia br. w Grudziądzu przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudskiego 10

Złożymy kolejne wnioski na realizację projektów...

W terminie od 28 grudnia br. do 22 stycznia 2016 r. przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie projektów w trybie konkursowym, Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, w ramach Poddziałania 9.3.1 Aktywne włączenie społeczne

Odszedł na zawsze

Eugeniusz Grynda, długoletni prezes Klubu Kolarskiego ALKS  „STAL” w Grudziądzu zmarł niespodziewanie 29 listopada br. w wieku 65 lat. Wielki orędownik kolarstwa przez 13 lat wspierał dzieci i młodzież z Grudziądza oraz powiatu grudziądzkiego rozwijającą swój talent kolarski.  Od wielu lat współpracował z powiatem grudziądzkim realizując zadania publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

 • autor: Hanna Arendt, data: 2015-12-01

Zintegrowany Informator Pacjenta

Dnia 2 grudnia br. o godz. 9.00 – 15.00 w holu głównym Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, ul. Ratuszowa 1, Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomi stanowisko (ZIP)

Informacja dla NGO

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn.: „Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych w latach 2014 - 2020", które odbędzie się 1 grudnia br. w godz. 11.00-15.00 w sali nr 1 i 2 Hotelu Rudnik w Grudziądzu, ul. Miła 2

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego zachęca do skorzystania z usług Sieci PIFE

Rozpoczął się II etap kampanii medialnej pt. „Prosto do Funduszy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 - 2020

Potrzeby i możliwości aktywnego życia seniora

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu organizuje konferencje pn. „Potrzeby i możliwości aktywnego życia seniora”. Zgromadzenie ma na celu prezentację różnych działań mających na celu aktywizowanie osób w złotym wieku

I Ogólnopolskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego

Dnia 27 listopada br. w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5 w Warszawie odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego organizowane przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT

Konkurs dla przedsiębiorców

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedsiębiorców pn. „Przedsiębiorca z klimatem”. Przedsięwzięcie kierowanie jest do właścicieli firm, którzy wdrożyli najciekawsze, niskonakładowe rozwiązania obniżające zużycie energii, działania zwiększające efektywność energetyczną czy też wprowadzili nowy ekologiczny produkt lub usługi w swojej działalności o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, bądź zmniejszający zużycie energii

Generator ofert do testowania

Do dnia 22 listopada br. organizacje pozarządowe mogą testować uruchomioną część generatora dotyczącą wypełniania i składania ofert w wersji roboczej i zgłaszania ewentualnych usterek, błędów itp. Wszelkie uwagi dotyczące w/w programu należy kierować na adres e-mail: ngo@kujawsko-pomorskie.pl

Szkolenie z wypełniania ofert za pomocą generatora

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi informuje, że składanie wniosków w otwartych konkursach ofert na rok 2016 r. odbywać się będzie wyłącznie za pomocą generatora ofert. Nie będzie możliwości złożenia samej wersji papierowej oferty, jak to było dotychczas

Doradztwo dla NGO- sów

Organizacje pozarządowe mogą skorzystać z bezpłatnego doradztwa prawnego i księgowego z zakresu tematyki dotyczącej trzeciego sektora orgaznizowanego przez Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego województwa Kujawsko – Pomorskiego

Zima nam nie straszna!

W sezonie zimowym 2015/2016 samorząd powiatu grudziądzkiego zamierza przeznaczyć na zimowe utrzymanie dróg 550 tysięcy złotych

Zaproszenie

Dnia 19.11.2015 r. w godzinach 10 – 17 w Zakładzie Karnym Nr 1 w Grudziądzu ul. Wybickiego 10/22 odbędzie się wielka akcji poboru krwi pod hasłem „CZWARTY DAR SERCA SŁUŻB MUNDUROWYCH” dla wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową

Ruszyła inicjatywa „Obywatel”

Departament Służby Cywilnej uruchomił stronę internetową www.obywatel.gov.pl , która zawiera informacje dla obywateli dotyczące załatwiania spraw w Urzędzie. Znajdują się tam opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli.

„Inicjuj z FIO”

Dnia 4 grudnia br. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, ul. Małomłyńska 1 odbędzie się spotkanie informacyjno – promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w III edycji projektu „Inicjuj z FIO”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Forum Dla Przedsiębiorców

W dniach 24-25 listopada br. w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ramach tegorocznej edycji uczestnicy spotkania pogłębią swoją wiedzę na temat umiędzynarodawniania działalności MŚP

Informacja dla organizacji pozarządowych

Dnia 9 listopada 2015 r. w godz. 14.00-15.30 odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone idei Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS)

Nowy sposób na fundusze dla NGO

Fundacje, stowarzyszenia, szkoły, schroniska dla zwierząt i wiele innych organizacji naszego regionu zupełnie bezpłatnie może zdobywać pieniądze na swoje działania

Zaproszenie

Dnia 19.11.2015 r. w godzinach 10 – 17 w Zakładzie Karnym Nr 1 w Grudziądzu ul. Wybickiego 10/22 odbędzie się wielka akcji poboru krwi pod hasłem „CZWARTY DAR SERCA SŁUŻB MUNDUROWYCH” dla wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową

Doradztwo dla NGO- sów

Organizacje pozarządowe mogą skorzystać z bezpłatnego doradztwa prawnego i księgowego z zakresu tematyki dotyczącej trzeciego sektora orgaznizowanego przez Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego województwa Kujawsko – Pomorskiego

Konkurs dla przedsiębiorców

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłasza I edycję konkursu Lider Eksportu Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnego na rynkach zagranicznych przedsiębiorcy naszego regionu

Zaproszenie do konkursu

Związek Miast Polskich w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych ogłaszają drugą edycję konkursu z cyklu Samorządowy Lider Zarządzania – „Razem dla rozwoju”

Jarmark Adwentowy

12 grudnia 2015 r. w oddziale Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbędzie się Jarmark Adwentowy

Wychowanie przez specjalności

W minioną sobotę, 17 października, Wicestarosta Grudziądzki Marek Szczepanowski wziął udział w odbywającej się w Olsztynie konferencji naukowo-instruktorskiej zorganizowanej pod hasłem "Wychowanie przez specjalności".

Październik miesiącem walki z rakiem piersi!

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badanie profilaktyczne umożliwiające wczesne wykrycie raka piersi. Kobiety w wieku 40 - 75 lat będą miały możliwość zbadania się w mammobusie.

Kongres prozdrowotny

16 października 2015 r., o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3 odbędzie się pod patronatem Elżbiety Rusielewicz Wicewojewody Kujawsko – Pomorskiego - II Kongres pt. „Zdrowie w Twoich rękach”

Ćwiczenia RENEGADE

Wojewoda Kujawsko - Pomorski informuje, iż w dniach 13 - 14 października 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

 • autor: Andrzej Balicki, data: 2015-10-12

Zaproszenie na warsztaty

Dnia 7, 14 i 20 października br. w Grudziądzu odbędą się bezpłatne warsztaty animacyjne poświęcone instrumentowi Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS). Działanie będzie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) jest „LEADER”, czyli wspierany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) rozwój lokalny kierowany przez społeczność (RLKS)

Konkurs dla gimnazjalistów

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz drugi zaprasza gimnazjalistów z województwa kujawsko – pomorskiego do udziału w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (KWOiE)

Statuetki „Stalowego anioła” czekają

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejną (IX) edycję Nagród Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej na rzecz mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego

Rusza nowy projekt budowy dróg

18 września br. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych"

Zapraszamy do udziału w konkursie

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza do udziału w XVI edycji konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich. W kolejnej edycji konkursu oceniane będą inicjatywy zrealizowane w 2014 r. i pierwszej połowie 2015 r.

Szkolenie edukacyjne…

Powiat Grudziądzki zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w województwie kujawsko – pomorskim

Bezpłatne badania profilaktyczne trwają...

Przypominamy mieszkańcom powiatu grudziądzkiego o możliwości skorzystania z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to kolejny program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki

"Nie zwlekaj - zadbaj o zdrowie!"

Mężczyźni w wieku 65 – 74 lat mogą skontrolować własne zdrowie i skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w ramach „Kujawsko – Pomorskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej”. Głównym celem programu jest m.in. zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaków aorty brzusznej i zmniejszenie śmiertelności z powodu jego pęknięcia

Zmiana terminu zamknięcia drogi

Powiatowy Zarząd Dróg w Grudziądzu informuje, że generalny wykonawca przebudowy drogi powiatowej nr 1621C Chełmno – Mniszek – I etap (odcinek o długości 1929 m) w miejscowościach Pieńki Królewskie i Mały Rudnik, firma SKANSA S.A. poinformował o zmianie terminu zamknięcia w/w drogi

Zamknięcie drogi

Powiatowy Zarząd Dróg w Grudziądzu informuje, że generalny wykonawca przebudowy drogi powiatowej nr 1621C Chełmno – Mniszek – I etap (odcinek o długości 1929 m) w miejscowościach Pieńki Królewskie i Mały Rudnik, firma SKANSKA S.A. poinformował, iż całkowite zamknięcie drogi na odcinku od wiaduktu drogowego WD-95 do przepustu drogowego w miejscowości Mały Rudnik nastąpi w dniu 20 sierpnia 2015 r., natomiast od przepustu drogowego w miejscowości Mały Rudnik do drogi krajowej nr 55 nastąpi w dniu 21 sierpnia 2015 r. 

 • data: 2015-08-18

Szkolenie dla przedsiębiorców z województwa kujawsko - pomorskiego

Firma Euro Lider Group sp. z o.o zaprasza na szkolenie w ramach projektu „Lato Funduszy Europejskich”, które odbędzie się w terminach: 19 – 21 sierpnia br. oraz 9 -11 września br. w Brodnickim Domu Kultury.

Zbadaj się za darmo!

Samorząd powiatu grudziądzkiego zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań przesiewowych w ramach Programu wykrywania zakażeń wzw B i C w województwie kujawsko-pomorskim. Badania wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 16.00 do 4 grudnia 2015 r. w laboratorium analitycznym grudziądzkiego szpitala specjalistycznego przy ul. Rydygiera 15/17 (blok B, I piętro).

Konkurs na inkubację innowacji społecznych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza do udziału w konkursie na inkubację innowacji społecznych w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 4.1 Innowacje społeczne. Wnioski przyjmowane będą od 1 do 10 września 2015 r.

Stypendia akademickie dla studentów

1 lipca 2015 r. rozpoczęła się rekrutacja do IV edycji stypendiów Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia. Szanse na stypendium w tym roku akademickim ma 500 studentów

Konsultacje społeczne SzOOP RPO

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich, przedsiębiorców i partnerów społeczno-gospodarczych do udziału w konsultacjach społecznych projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (SzOOP), dokumentu, który uszczegóławia zapisy dotyczące wsparcia w ramach RPO w latach 2014-2020

Dotacje dla spółek wodnych

W dniu 27 maja 2015 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego Uchwałą Nr 10/26/2015 ogłosił nabór wniosków na udzielenie spółkom wodnym z terenu powiatu grudziądzkiego dotacji celowych z budżetu powiatu, uwzględniając środki finansowe zaplanowane w budżecie na ten cel. W wyznaczonym terminie wpłynęły wnioski trzech spółek wodnych

Nowy sekretarz powiatu

Starosta Grudziądzki Edmund Korgol powierzył dziś, tj. 15 czerwca Sławomirowi Piernickiemu stanowisko Sekretarza Powiatu Grudziądzkiego

Kolejne zgromadzenie NGO-sów

Stowarzyszenie Młode Dęby oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zapraszają 24 czerwca br. w godz. 10.00 – 17.00 przedstawicieli organizacji pozarządowych województwa kujawsko – pomorskiego do udziału w XVI Forum działaczy trzeciego sektora

Zaproszenie na szkolenie

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica (TRGP) i Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW) zapraszają na bezpłatne szkolenie pn. „Promocja efektów realizacji PROW 2007-2013 oraz prezentacja nowego okresu programowania PROW 2014-2020”. Szkolenie zaplanowano 11 czerwca w sali bankietowej „Pod Solankami” (Grudziądz, ul. Rydygiera 15/17) w godz. 9.00-15.00

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji celowych dla spółek wodnych z terenu powiatu grudziądzkiego. Kwota przeznaczona w budżecie Powiatu Grudziądzkiego na pomoc finansową dla spółek wynosi 50.000,00 zł

Zbieramy krew dla dzieci

Dla uczczenia Dnia Dziecka 28 maja 2015 r. w godzinach od 9.00 do 17.00 w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbędzie się III wielka akcja poboru krwi pod hasłem „Twoja krew – Moje życie”. Tradycyjnie zbiórka przeznaczona będzie dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych

NFZ zachęca do badań

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zachęca do korzystania z programów profilaktycznych realizowanych w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej

ZUS zaprasza na Dzień Otwarty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Grudziądzu zaprasza 20 maja 2015 r. na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. Celem akcji jest upowszechnienie informacji o prawach osób niepełnosprawnych z zakresu ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywizacji zawodowej

Granty dla pasjonatów matematyki

Fundacja mBanku i Fundacja Dobra Sieć zapraszają nauczycieli, rodziców, pasjonatów nauk ścisłych oraz tych, którzy mają pomysł na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki do wzięcia udziału w konkursie grantowym „mPotęga”. Termin nadsyłania wniosków upływa 11 maja 2015 r.

Forum Pełnomocników

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do bezpłatnego udziału w Forum Pełnomocników. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, tj. 12 maja 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży (ul. Łokietka 3) w Toruniu.

Zaproszenie do złożenia oferty

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje o możliwości składania ofert przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego otwartego konkursu na wykonywanie zadań publicznych pn. „Wspieranie rodzin w pełnieniu funkcji rodzicielskich”

W hołdzie Papieżowi

W związku z ustanowieniem przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego roku 2015 „Rokiem Jana Pawła II- papieża rodziny” władze samorządowe województwa zapraszają mieszkańców do włączenia się w obchody. Dla uczczenia pamięci świętego Jana Pawła II, wielkiego człowieka i Polaka zaplanowano w naszym regionie wiele różnorodnych imprez i uroczystości

Zostań kreatorem miejsc pracy

Do 29 maja br. pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu „Kreator miejsc pracy”, ogłoszonego przez ministra pracy i polityki społecznej. Ideą konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy oferują nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r.

Nabór projektów już otwarty!

Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia naboru projektów – propozycji przedsięwzięć do Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego było najważniejszym punktem wczorajszego (23 kwietnia br.) posiedzenia Komitetu Sterującego ORSG. Nabór dotyczy inwestycji przewidzianych do realizacji na obszarach funkcjonalnych – Miasta i Gminy Łasin oraz gminy Świecie nad Osą

Bezpłatne badania w Szpitalu

Badania profilaktyczne: cytologię, mammografię oraz kolonoskopię będzie można wykonać bezpłatnie w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Na badania nie jest potrzebne skierowanie, a jedynie dokument tożsamości

Zaproszenie na spotkania brokerskie

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców naszego regionu na spotkania brokerskie „International Networking Day on Factories of the Future". Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2015 r. w godzinach od 8:30 do 16:00 w Hotelu Marriot w Warszawie

Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe

Do 5 maja br. potrwa nabór wniosków do pierwszej edycji konkursu Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made in Kujawsko-Pomorskie, zorganizowanego przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz marszałkowską Agendę Nauki i Innowacyjności

Konkurs 3 P

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do czwartej edycji konkursu 3P na wybór przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Nagrodą w konkursie jest uzyskanie nieodpłatnego, kompleksowego wsparcia doradczego

Zgłoś się na bezpłatną mammografię

Grupa Lux MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 40-75 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Mammobus pojawi się jeszcze w tym miesiącu w gminach - Gruta, Rogóźno i Łasin

Enterprise Europe Network zaprasza przedsiębiorców

Wymiana handlowa ze Słowacją i Czechami – to tytuł kolejnego spotkania informacyjnego organizowanego dla przedsiębiorców przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network. W roli eksperta od rynku austriackiego i czeskiego wystąpi Miroslav Šperka

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

W związku z dużym zainteresowaniem wykazywanym przez firmy, instytucje i osoby prywatne ws. pomocy dzieciom poszkodowanym w pożarze, które miało miejsce 29 marca 2015r. w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Białochowie , informujemy, że wsparcie finansowe można kierować na poniższy rachunek bankowy

Zaproszenie do złożenia oferty

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie zaprasza do złożenia oferty cenowej na transport uczestników projektu „Jagiellończyk na start” – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskim Parku Technologicznym zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne: Import, eksport i inwestowanie w Austrii. W roli eksperta od rynku austriackiego wystąpi dr inż. Adam Widota z Wydziału Handlowego Ambasady Austrii

Rodzynki z pozarządówki

Do 1 kwietnia 2015 r. można składać wnioski do ósmej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe „Rodzynki z pozarządówki”. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych

Zaproszenie do złożenia oferty

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie działając na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r Prawo zamówień publicznych zaprasza do złożenia oferty cenowej na prowadzenie warsztatów teatralnych

Zachęcamy Panie do profilaktyki

LUX MED. Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badanie profilaktyczne umożliwiające wczesne wykrycie raka piersi. Już w marcu kobiety w wieku 40 - 75 lat będą miały możliwość zbadania się w mammobusie. Marzec i przypadający w tym terminie Dzień Kobiet to doskonała okazja do zadbania o swoje Zdrowie

TŁOK zaprasza na szkolenie

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie pt. „Współpraca organizacji pozarządowych z jednostkami samorządu terytorialnych”. Szkolenie odbędzie się w czwartek, tj. 26 lutego br. przy ul. Sukienniczej 6 w Toruniu

Jarmark w Przysieku

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku zaprasza w sobotę (28 marca 2015 r.) na Jarmark Wielkanocny. Impreza odbędzie się w Przysieku

ZUS informuje

Inspektorat ZUS w Grudziądzu informuje, że dnia 28 stycznia 2015 roku w godz. od 14.00 do 15.00 odbędzie się dyżur pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w siedzibie grudziądzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, przy ul. Waryńskiego 32/36, pok. 306.

 • autor: Justyna Osiewicz, data: 2015-01-21

„Białe Wakacje 2015”

Z okazji ferii zimowych grudziądzkie Muzeum otworzy swoje podwoje dla dzieci i młodzieży. Wstęp na wszystkie zajęcia będzie bezpłatny

Z przedsiębiorcami o eksporcie

Enterprise Europe Network działający przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne zatytułowane „Nawiązywanie stosunków handlowych na rynku Wielkiej Brytanii”. Wydarzenie zaplanowano 27 stycznia 2015 r. w godz. od 10.30 do 13.50 w Toruńskim Parku Technologicznym przy ul. Włocławskiej 167

Bezpłatne badania mammograficzne

Od poniedziałku (19 stycznia br.) mieszkanki powiatu grudziądzkiego będą miały możliwość poddania się badaniom mammograficznym w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Badania wykonywane będą w Grudziądzu

Sprzęt w pełnej gotowości

Służby Powiatowego Zarządu Dróg są przygotowane do zimy. W tym sezonie zimowym na utrzymanie dróg samorząd powiatu grudziądzkiego zamierza przeznaczyć 550 tysięcy złotych

Powiatowy Rzecznik Konsumentów informuje

Z dniem 25.12.2014 r. wejdzie w życie ustawa o prawach konsumenta, dzięki której prawa konsumentów w naszym kraju będą prawe takie, jak we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki nowym unormowaniom od razu będziemy mogli żądać wymiany towaru na nowy lub zwrotu gotówki chyba, że wada będzie nieistotna i da się ją szybko usunąć. Ale naprawę sprzedawca będzie mógł zaproponować tylko raz

Informacja

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu informuje, iż dnia 31.12.2014 r. Wydział Komunikacji będzie czynny do 12.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy na kiermasz świąteczny

Własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gruty ozdoby świąteczne będzie można nabyć w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu. Sprzedaż rękodzieła zaplanowano 10 grudnia br. w godzinach od 9.00 do 16.00

Zbadaj się za darmo!

Serdecznie zapraszamy mieszkanki powiatu grudziądzkiego do skorzystania z ostatnich w tym roku bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania wykonywane będą 5 grudnia br. w mammobusie przy markecie Carrefour, ul. Konarskiego 45 w Grudziądzu

Mikrodotacje dla organizacji

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zapraszają 3 grudnia br. do sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO”. W ramach konkursu przyznawane będą mikrodotacje do 5 tys. zł

Spotkanie dla NGO

Serdecznie zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu grudziądzkiego na spotkanie, które odbędzie się dnia 28 listopada 2014 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1

Zadbaj o profilaktykę

Grudziądzki szpital zaprasza na bezpłatne badanie profilaktyczne umożliwiające wczesne wykrycie raka jelita grubego. Z kolonoskopii przesiewowej można skorzystać raz na 10 lat!

Dotacje dla spółek wodnych

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji celowych dla spółek wodnych z terenu powiatu grudziądzkiego. Kwota przeznaczona w budżecie Powiatu Grudziądzkiego na pomoc finansową dla spółek wynosi 30.000,00 zł

Badania mammograficzne w Rogóźnie

Mieszkanki powiatu grudziądzkiego będą miały możliwość poddania się bezpłatnym badaniom mammograficznym w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania wykonywane będą 27 października w mammobusie przy Urzędzie Gminy Rogóźno

Komunikat

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu informuje, że w dniach 29 i 30 września br. w godz. od 8: 00 do godz. 16: 00 realizowane będą roboty drogowe związane z ułożeniem nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1368C Szembruczek - Nowe Mosty. Odcinek drogi na długości 990m na począwszy od drogi krajowej nr 16 będzie w tych dniach nieprzejezdny

„Powrót na rynek pracy IV-czas na nowy start”

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Bydgoszczy wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy realizuje projekt „Powrót na rynek pracy IV – czas na nowy start” współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy utracili pracę lub są przewidziani do zwolnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy przechodzącego procesy modernizacyjne i adaptacyjne

Komunikat

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu informuje, że w dniach 25 i 26 września br. w godz. od 8: 00 do godz. 16: 00 w miejscowości Wielkie Lniska realizowane będą roboty drogowe związane z ułożeniem nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1380C Grudziądz - Nicwałd. Odcinek drogi od granicy administracyjnej Miasta Grudziądz do Wielkich Lnisk (km od 0+000 do km 1+000) będzie w tych dniach nieprzejezdny

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne badania przesiewowe na obecność wirusów HBV i HCV. Aby z nich skorzystać nie jest wymagane skierowanie, wystarczy dowód tożsamości

Pożyczki dla organizacji pozarządowych

CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Kobiet GINEKA z Bydgoszczy oraz Kujawsko Pomorskim Funduszem Pożyczkowym z siedzibą w Toruniu zaprasza organizacje pozarządowe do skorzystania z pożyczek lub pożyczek z poręczeniem

Konsultacje społeczne projektu „Strategii Rozwoju Powiatu Grudziądzkiego na lata 2014-2024”

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu „Strategii Rozwoju Powiatu Grudziądzkiego na lata 2014-2024”. Konsultacje rozpoczęły się 14 sierpnia br. i potrwają do 4 września br.

Powiat zaprasza na szkolenie edukacyjne…

Powiat Grudziądzki zaprasza mieszkańców powiatu na szkolenie edukacyjne organizowane w ramach Programu Wykrywania WZW B i C w województwie kujawsko – pomorskim

Zdolni na start 2014

Do 19 września uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się o wsparcie w ramach kolejnej, czwartej już edycji projektu stypendialnego „Zdolni na start”. W roku szkolnym 2014/2015 zaplanowano wypłatę stypendiów dla 340 młodych mieszkańców regionu. Nabór wniosków ruszy 1 września

Druga edycja bezpłatnych badań profilaktycznych

Mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą ponownie skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim - to kolejny program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki

Stypendia dla młodzieży

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje trzecią edycję stypendiów dla młodzieży. W roku akademickim 2014/2015 Fundacja zamierza przyznać 400 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 544zł

Śladami kultury chrześcijańskiej

Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych” w Łasinie organizuje we wrześniu wycieczkę autokarową do Włoch. Kilkunastodniowy wyjazd jest możliwy dzięki finansowemu wsparciu Watykanu. Z dotacji przyznawanej przez Stolicę Apostolską można skorzystać tylko raz!

Spotkanie nt. mikrodotacji w starostwie

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO”. Organizacje będą mogły aplikować o mikrodotacje w wysokości 5 tyś zł

Seminarium dla przedsiębiorców

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego po raz kolejny włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii organizując seminarium dla przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Seminarium pn. „Dofinansowanie na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki - oferta NFOŚiGW” odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 23 czerwca 2014 roku w Toruńskim Parku Technologicznym

20 czerwca starostwo nieczynne

W piątek, 20 czerwca br., Starostwo Powiatowe w Grudziądzu będzie zamknięte. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

„Twoja krew - moje życie”

Pod takim hasłem w czwartek, 5 czerwca, już po raz drugi odbyła się zbiórka krwi dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, organizowana z okazji Dnia Dziecka przez ratownika medycznego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Krzysztofa Misiewicza w ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grudziądzu

Słoneczna rewolucja

Serdecznie zapraszamy do udziału w otwartym forum biznesowym poświęconym instalacjom fotowoltaicznym, które odbędzie się w dniu 22 maja 2014 r. o godz. 11.00 w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu

Plan przeciwdziałaniu skutkom suszy

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły wraz ze wskazaniem obszarów najbardziej narażonych na jej skutki

„Kujawsko-Pomorskie – kreatywne wsparcie marki regionu”

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza przedsiębiorców do udziału w projekcie realizowanym w ramach RPO WK-P na lata 2007-2013 Oś Priorytetowa 5. Wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw Działanie 5.5. Promocja i rozwój markowych produktów

Wielkanocny kiermasz w Starostwie

Własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gruty ozdoby świąteczne będzie można kupić jutro (8 kwietnia br.) w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu

Pożyczki dla trzeciego sektora

Dziś (1 kwietnia br.) rozpoczyna swoją działalność Punkt Konsultacyjno-Doradczy. Przedstawiciele organizacji pozarządowych starający się o pożyczkę mogą zgłaszać się do siedziby Centrum Integracji Społecznej – Cistor przy ul. Stokrotkowej 22 w Toruniu

Granty dla ngo-sów

Do 15 kwietnia br. potrwa nabór wstępnych wniosków w drugiej edycji programu Obywatele dla Demokracji. Wysokość dotacji dla projektów realizowanych samodzielnie wynosi od 50 do 250 tysięcy złotych, a przy wnioskach o dofinansowanie projektów partnerskich organizacje mogą starać się nawet o 350 tysięcy złotych!

Spotkania dla przedsiębiorców

„Rozwój regionalnej gospodarki na styku dwóch perspektyw finansowych Unii Europejskiej” – to temat spotkań, na które Urząd Marszałkowski zaprasza przedsiębiorców naszego regionu wspólnie z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Najbliższe spotkania zaplanowano 11 marca w Toruniu i 13 marca w Grudziądzu

Rodzynki z pozarządówki

Do 1 kwietnia 2014 r. można składać wnioski do siódmej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych

„Zrozumieć Autyzm”

W najbliższy piątek (28 lutego br.) rozpoczyna się bezpłatne szkolenie behawioralne, w ramach programu „Zrozumieć Autyzm”, finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Szkolenie poprowadzą certyfikowane terapeutki - Beata Blok i Zofia Brzeska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku

Ruszają prace nad strategią

Rozpoczynają się konsultacje społeczne nad opracowaniem „Strategii Rozwoju Powiatu Grudziądzkiego na lata 2014-2024”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do włączenia się w tworzenie dokumentu oraz zgłaszania swoich uwag i sugestii za pomocą załączonej ankiety

Szkolenia i staże dla osób niepełnosprawnych

Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym zaprasza do udziału w projekcie „Trening psychospołeczny, zawodowy i trening pracy – kompleksowe wsparcie aktywizacyjne osób niepełnosprawnych niezatrudnionych z województwa kujawsko-pomorskiego”. Rekrutacja chętnych potrwa do końca lutego br.

Bezpłatne badania mammograficzne

Pod koniec lutego br. mieszkanki powiatu grudziądzkiego będą miały możliwość poddania się badaniom mammograficznym w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Badania wykonywane będą 25 lutego w Grucie oraz dwa dni później – 27 lutego br. w Grudziądzu

„Zrozumieć Autyzm”

Do 21 lutego potrwa rekrutacja do udziału w bezpłatnym szkoleniu behawioralnym, w ramach programu „Zrozumieć Autyzm”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Szkolenie poprowadzą certyfikowane terapeutki - Beata Blok i Zofia Brzeska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku

„Białe Wakacje 2014”

Grudziądzkie muzeum przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w domu. Wstęp na wszystkie zajęcia będzie bezpłatny

Pełna gotowość na powiatowych drogach

– Wszystkie drogi powiatowe są przejezdne, cały czas czuwamy nad tym, aby ruch odbywał się płynnie, bez utrudnień. Można z całą pewnością przyznać, że pod względem jakości utrzymania dróg nie odbiegamy od innych powiatów. W tym roku na akcję zima samorząd powiatu przeznaczył ponad 400 tysięcy złotych. Jesteśmy przygotowani na gwałtowne pogorszenie warunków pogodowych – przekonuje kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Grudziądzu, Janusz Różański

Wycieczka do Włoch z Fundacją „OZiRON”

Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Osób Niepełnosprawnych” w Łasinie rozpoczyna rekrutację osób chętnych do wzięcia udziału w wycieczce autokarowej do Włoch. Kilkunastodniowy wyjazd jest możliwy dzięki finansowemu wsparciu Watykanu. Z dotacji przyznawanej przez Stolicę Apostolską można skorzystać tylko raz!

Mikołajkowy turniej brydża

W niedzielę (1 grudnia) w Świeciu nad Osą zorganizowano Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego. Organizatorami zawodów była sekcja brydża sportowego UKS „Szaniec” i Gminny Ośrodek Kultury w Świeciu n/d Osą.

komentarze (0) (Mikołajkowy turniej brydża)

Złap popdpalacza!

Urząd Miasta i Gminy w Łasinie zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w ujęciu podpalacza, grasującego w okolicy Łasina.

Ofiaruj bezcenny lek

„Drugi dar serca służb mundurowych”– pod takim hasłem 28 listopada br. odbędzie się wielka akcja poboru krwi, której celem jest pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski

komentarze (0) (Ofiaruj bezcenny lek)

Komunikat

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu informuje, że od 18 listopada br. od godz. 16.00 do 26 listopada br. wprowadzona zostaje czasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 1395C na terenie sołectwa Wałdowo Szlacheckie, w związku z rewitalizacją linii kolejowej przez firmę NDI S.A.

 • autor: Radosław Kowalski, data: 2013.11.18

Obywatelski monitoring funduszu korkowego

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza mieszkańców powiatu do wspólnej kontroli wydatków przeznaczonych na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym w ramach funduszu korkowego

komentarze (0) (Obywatelski monitoring funduszu korkowego)

Ofiaruj bezcenny lek

„Drugi dar serca służb mundurowych” – pod takim hasłem 28 listopada br. odbędzie się wielka akcja poboru krwi, której celem jest pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski

komentarze (0) (Ofiaruj bezcenny lek)

Granty dla zdolnych

2 września br. ruszy nabór wniosków o przyznanie stypendium marszałka województwa w roku szkolnym 2013/2014 dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko – pomorskiego. W IV edycji projektu stypendialnego „Zdolni na start” wsparcie otrzyma 330 młodych mieszkańców regionu

komentarze (0) (Granty dla zdolnych)

„Równać Szanse 2013”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2013" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

komentarze (0) („Równać Szanse 2013”)

Ruszają bezpłatne badania profilaktyczne

Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim – to kolejny program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki

komentarze (0) (Ruszają bezpłatne badania profilaktyczne )

UWAGA! Remont w budynku

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 25 czerwca br. z rozpocznie się remont instalacji c.o. wraz z węzłem cieplnym w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Prace remontowe potrwają do końca września 2013 r. Wszystkich interesantów przepraszamy za niedogodności z tym związane.

komentarze (0) (UWAGA! Remont w budynku)

 • autor: Hanna Arendt, data: 2013.06.25

Pobiegną dookoła jeziora rudnickiego

Trwają zapisy na II Bieg 3 Plaże, który odbędzie się w pierwszą sobotę wakacji (29 czerwca br.). Trasa licząca 7 km będzie przebiegała przez plażę miejską, Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego „Delfin” oraz tzw. „dziką”

komentarze (0) (Pobiegną dookoła jeziora rudnickiego)

„Kujawsko – pomorska wieś w obiektywie”

Portal aktywnawies.pl ogłasza konkurs fotograficzny „Kujawsko-pomorska wieś w obiektywie”. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie piękna i różnorodności obszarów wiejskich oraz miejscowości do 25 tys. mieszkańców w naszym województwie

komentarze (0) („Kujawsko – pomorska wieś w obiektywie”)

„Na dobry początek”

27 maja br. ruszyła VI edycja konkursu grantowego: „Na dobry początek !” o dofinansowanie projektów edukacyjnych dla dzieci w wieku 2 – 5 lat mieszkających na terenach wiejskich i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców

komentarze (0) („Na dobry początek”)

Weekend nad Osą

8 czerwca br. na terenie gminy Gruta odbędzie się impreza plenerowa „Weekend nad Osą – pieszo, rowerem i kajakiem” organizowana przez Stowarzyszenie PRO PUBLICO BONO w Grucie. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego

komentarze (0) (Weekend nad Osą )

„TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”

Dla uczczenia Dnia Dziecka w dniu 06.06.2013 r. w godzinach 10 – 17 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1 odbędzie się wielka akcji poboru krwi pod hasłem „Twoja krew – Moje życie” dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych

komentarze (0) („TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”)

Zaproszenie na Festyn Rodzinny

23 maja 2013 r. (czwartek) w godzinach 14.00 – 17.00 zaplanowano na boisku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Białochowie Festyn Rodzinny dla mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego

komentarze (0) (Zaproszenie na Festyn Rodzinny)

Zmiany w Wydziale Komunikacji

W związku z remontem pomieszczeń Wydziału Komunikacji informujemy, że sprawy związane z prawami jazdy, transportem, organizacją ruchu, instruktorami nauki jazdy, ośrodkami szkolenia kierowców, stacjami kontroli pojazdów można załatwiać w pokoju nr 3 (parter) pod nr telefonu 56 4514411. Za utrudnienia przepraszamy.

 • autor: Radosław Kowalski, data: 2013.05.13

EFS pomaga powrócić na rynek pracy

Szkolenia i poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, staże i praktyki zawodowe, a także jednorazowe dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w wysokości do 40 tys. zł na osobę – na takie formy wsparcia mogą liczyć mieszkańcy naszego województwa, którzy wezmą udział w projekcie „Powrót na rynek pracy III – nowa ścieżka kariery”

komentarze (0) (EFS pomaga powrócić na rynek pracy)

Kwalifikacja wojskowa 2013

Na mocy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Obrony Narodowej z 21 listopada 2012 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2013 roku w dniach od 20 marca do 9 kwietnia 2013 r. przeprowadzona zostanie na terenie powiatu grudziądzkiego kwalifikacja wojskowa

komentarze (0) (Kwalifikacja wojskowa 2013)

Wielkanocny kiermasz w Starostwie

Własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gruty ozdoby świąteczne będzie można kupić w piątek (15 marca br.) w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu

komentarze (0) (Wielkanocny kiermasz w Starostwie)

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad

Konsultanci Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu, udzielają nieodpłatnie odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich

komentarze (0) (Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad)

Działaj Lokalnie

Do 12 marca br. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Działaj Lokalnie VIII”. Jeśli działasz w organizacji pozarządowej w miejscowości liczącej do 50 tys. mieszkańców, posiadasz doświadczenie w realizacji projektów społecznych, chcesz wspierać lokalne społeczności i przyznawać dotacje na inicjatywy obywatelskie – zgłoś swój udział w konkursie

komentarze (0) (Działaj Lokalnie)

„TŁOK” zaprasza do korzystania z nowego portalu

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Pozarządowych „Tłok” – „Aktywna Wieś” zaprasza mieszkańców naszego powiatu do odwiedzania portalu internetowego: www.aktywnawies.pl

komentarze (0) („TŁOK” zaprasza do korzystania z nowego portalu)

Mapa interaktywna

Strona internetowa powiatu grudziądzkiego została wzbogacona o nową aplikację - mapę interaktywną. Dostęp do niej uzyskają Państwo klikając w ikonę z napisem „Mapa powiatu”. Miejscowości oraz ważniejsze obiekty można wyszukiwać za pomocą wbudowanych list punktów. Jest to „startowa” wersja mapy, którą planujemy sukcesywnie rozwijać (w miarę możliwości technicznych). Czekamy na Państwa sugestie.

komentarze (1) (Mapa interaktywna)

 • autor: Michał Kosowicz, data: 2013.01.17

Kolejne szkolenia dla NGO-sów

Po raz drugi Fundacja Ekspert - Kujawy zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z naszego terenu na spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące projektu „Mikrodotacje szansą na rozwój potencjału lokalnych organizacji z województwa kujawsko-pomorskiego”. W Grudziądzu spotkanie zaplanowano na 19 lutego o godz. 12.00 w sali nr 1 Starostwa Powiatowego, przy ul. Małomłyńskiej 1

komentarze (0) (Kolejne szkolenia dla NGO-sów)

Punkt Konsultacyjny KSU

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica świadczy usługi informacyjne i doradcze dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w ramach Umowy o udzielenie wsparcia nr PK/2.2.1/2012/L/02-03 na świadczenie usług informacyjnych i doradczych w ramach prowadzonego Punktu Konsultacyjnego KSU (PK KSU)

Muzeum proponuje

Grudziądzkie Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z zajęć przygotowanych na ferie zimowe w ramach tegorocznych „Białych Wakacji”. Tradycyjnie na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcyjnych i różnorodnych propozycji, m.in.: wystawy archeologiczne, projekcje filmów edukacyjnych i zajęcia plastyczne

komentarze (0) (Muzeum proponuje)

Bezpłatne szkolenie dla „pozarządówek”

Organizacje pozarządowe zapraszamy do udziału w szkoleniu warsztatowym pn. „Projekt krok po kroku”, którego celem jest nabycie podstawowych umiejętności i wiedzy w zakresie tworzenia projektów i pozyskiwania funduszy. Organizatorem szkolenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko Pomorskiego - Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grudziądzu

komentarze (0) (Bezpłatne szkolenie dla „pozarządówek”)

„Sagittarius" zaprasza chętnych na strzelnicę

Uczniowie szkół gimnazjalnych z miasta i powiatu, a także pasjonaci strzelectwa mogą wziąć udział w III Świątecznym Turnieju Strzeleckim, organizowanym w najbliższą sobotę (8 grudnia br.) na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sagittarius” przy ZSO Nr 1 w Mniszku

komentarze (0) („Sagittarius" zaprasza chętnych na strzelnicę)

Zimą drogi będą odśnieżane

Ponad cztery i pół tysiąca ton mieszanki piasku z solą, gotowy do wyjazdu sprzęt oraz rozpisany plan dyżurów - służby Powiatowego Zarządu Dróg są przygotowane do zimy

komentarze (0) (Zimą drogi będą odśnieżane)

Uczniowie zapraszają na przedstawienie

W sobotę, 15 grudnia br., w grudziądzkim Centrum Kultury Teatr będzie można podziwiać efekty kilkumiesięcznej pracy kół teatralnych działających w Zespole Szkół w Wałdowie Szlacheckim. Uczniowie przedstawią spektakl zatytułowany „Wszystkie dzieci nasze są”

komentarze (0) (Uczniowie zapraszają na przedstawienie )

O perspektywach rozwoju polskiej branży IT/ICT na świecie

Perspektywy rozwoju polskiej branży IT/ICT na świecie – to temat spotkania informacyjnego organizowanego 26 listopada 2012 r. w Bydgoszczy przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Adresatami są eksporterzy (obecni i przyszli) reprezentujący sektor IT/ICT w województwie kujawsko-pomorskim

komentarze (0) (O perspektywach rozwoju polskiej branży IT/ICT na świecie)

Pożyczki dla przedsiębiorstw

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy w partnerstwie z CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne wprowadziły nowy instrument wsparcia - pożyczkę z poręczeniem dla PES (Podmiotów Ekonomii Społecznej) - umożliwiającą uzyskanie finansowania zwrotnego. Pożyczkę opracowano w ramach projektu „Fundusz Pożyczkowy ES”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

komentarze (0) (Pożyczki dla przedsiębiorstw)

Dotacje unijne na wspieranie rodziny

Od 22 października do 28 grudnia br. potrwa nabór wniosków w konkursie pt. „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego” , ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Przewidziana alokacja środków wynosi 50 mln zł

komentarze (0) (Dotacje unijne na wspieranie rodziny)

Informacja Wojewody Kujawsko - Pomorskiego w sprawie wyłączenia telewizyjnych stacji analogowych i przejścia na sygnał cyfrowy

Unijne wsparcie dla przedsiębiorców

„Fundusze Europejskie. Nowe zasady wspierania przedsiębiorczych” – to temat spotkania informacyjnego organizowanego przez Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie adresowane jest do osób, które prowadzą lub planują założyć własną działalność gospodarczą

komentarze (0) (Unijne wsparcie dla przedsiębiorców)

12 tysięcy złotych na organizację pieczy zastępczej

Ponad 12 tys. złotych otrzymał powiat grudziądzki na organizację działalności koordynatora pieczy zastępczej. Środki na ten cel udało się pozyskać w ramach drugiej edycji resortowego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pn. „Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej”

komentarze (0) (12 tysięcy złotych na organizację pieczy zastępczej)

UWAGA! Remont budynku

Uprzejmie informujemy, iż w związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu od dnia 8 października 2012 r. wejście tylne i boczne od strony ul. PCK zostanie wyłączone z użytkowania. Prosimy zatem o korzystanie z głównego wejścia znajdującego się przy ul. Małomłyńskiej 1 (wejście od strony Al. 23 Stycznia)

komentarze (0) (UWAGA! Remont budynku)

Kapituła wybierze zasłużonych kulturze

Członkowie kapituły, laureaci poprzednich edycji, instytucje kultury lub też, z ich rekomendacji, osoby fizyczne mogą zgłaszać kandydatów do XIV edycji Nagrody im. Profesora Aleksandra Gieysztora. Nagroda przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Kronenberga, uznaje się ją za najbardziej prestiżowe wyróżnienie honorujące działania służące ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego

komentarze (0) (Kapituła wybierze zasłużonych kulturze)

Poznaj tajniki dziennikarstwa

Grudziądzkie Radio Internetowe poszukuje osób zainteresowanych tworzeniem audycji autorskich, reportaży, serwisów informacyjnych oraz montażem materiałów dźwiękowych.

komentarze (0) (Poznaj tajniki dziennikarstwa)

Rzecznik udzieli fachowej pomocy

Jutro (4 września br.) w godz. od 10.00 do 14.00 w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 22 dyżur pełnić będzie rzecznik praw ofiar. Zainteresowanych spotkaniem zapraszamy

komentarze (0) (Rzecznik udzieli fachowej pomocy)

Vouchery dla mikro, małych i średnich firm

Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Pilotażowego w województwie kujawsko-pomorskim, Voucher Badawczy, Konkurs Nr 4. Wsparcie przyznawane jest wyłącznie na zakup usług w zakresie badań przemysłowych lub prac rozwojowych, a także badań na zgodność z normami.

komentarze (0) (Vouchery dla mikro, małych i średnich firm)

„Równać Szanse 2012”

Organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych planujące założyć stowarzyszenie mogą aplikować o środki w Regionalnym Konkursie Grantowym w ramach programu „Równać Szanse”. Maksymalna kwota dotacji przewidziana w ramach projektu to 7 tysięcy złotych.

komentarze (0) („Równać Szanse 2012”)

"Aktywny samorząd" dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie w Grudziądzu informuje, że Powiat Grudziądzki przystąpił do realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków PFRON.

komentarze (0) ("Aktywny samorząd" dla niepełnosprawnych)

Staże przepustką do zatrudnienia

Dwudziestu dziewięciu mieszkańców naszego powiatu uczestniczy w szkoleniach zawodowych realizowanych przez grudziądzkie Centrum Caritas i Fundację „Razem”. Głównym założeniem projektu „Twórzmy wspólną przyszłość” finansowanego z UE jest przygotowanie osób długotrwale bezrobotnych do podjęcia zatrudnienia.

komentarze (0) (Staże przepustką do zatrudnienia)

Nie zwlekaj z badaniem – uchroń życie przed rakiem!

Pod koniec lipca br. mieszkanki powiatu grudziądzkiego będą miały możliwość poddania się badaniom mammograficznym w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia

komentarze (0) (Nie zwlekaj z badaniem – uchroń życie przed rakiem!)

Szkolenia dla organizacji pozarządowych

Fundacja Ekspert-Kujawy, która prowadzi nabór do projektu „Mikrodotacje szansą na rozwój potencjału lokalnych organizacji z województwa kujawsko-pomorskiego” zaprasza przedstawicieli NGO z naszego terenu na spotkania informacyjno-promocyjne dotyczące projektu. Szkolenia organizowane są w - Radziejowie, Aleksandrowie Kujawskim, Nakle nad Notecią, Inowrocławiu, Toruniu oraz Grudziądzu. Spotkanie w Grudziądzu zaplanowano na 19 lipca (godz. 13.00) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, przy ul. Małomłyńskiej 1

komentarze (0) (Szkolenia dla organizacji pozarządowych)

Bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców

Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zaprasza na seminaria informacyjne dotyczące aplikowania w projekcie Program pilotażowy w województwie kujawsko-pomorskim „Voucher badawczy”. Najbliższe spotkanie zaplanowano na 14 czerwca br. w Grudziądzu.

komentarze (0) (Bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców)

Mikrodotacje dla organizacji pozarządowych

Fundacja Ekspert Kujawy rozpoczęła realizację projektu „Mikrodotacje szansą na rozwój potencjału lokalnych organizacji z województwa kujawsko-pomorskiego”. Maksymalna wysokość dotacji, o jaką mogą się ubiegać wnioskodawcy to 10.000 złotych

komentarze (0) (Mikrodotacje dla organizacji pozarządowych)

Festyn rodzinny w Wydrznie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Wydrznie i Białochowie organizują Festyn Rodzinny. Impreza, nad którą patronat honorowy sprawuje Starosta Grudziądzki, odbędzie się 25 maja na terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wydrznie

komentarze (0) (Festyn rodzinny w Wydrznie)

Zostań „Organizacją sprawdzoną”!

Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych chce wyróżniać organizacje społeczne, które dbają o wysoką jakość swojej pracy. To tak naprawdę pierwsza tego typu inicjatywa w województwie. Co w niej najważniejsze? Certyfikat jakości nadawać będą organizacje organizacjom, a nie samorząd lub biznes. Udział w procesie certyfikacji jest bezpłatny. Termin zgłoszeń mija 21 maja 2012 roku

komentarze (0) (Zostań „Organizacją sprawdzoną”!)

Wspólnie ustalamy tematykę Forum NGO

26 czerwca 2012 roku odbędzie XIII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego – organizowane przez Kujawsko-Pomorską Federację NGO. W tym roku motto Forum brzmi „Działasz społecznie? Działaj skutecznie!”, a wybór tematów do dyskusji należy do organizacji pozarządowych

komentarze (0) (Wspólnie ustalamy tematykę Forum NGO)

Sportowa rywalizacja wśród pięknej przyrody

Sołectwo Dąbrówka Królewska i miejscowa Szkoła Podstawowa we współpracy z Urzędem Gminy Gruta organizują „I Bieg pod Górę”. Bieg przełajowy o charakterze górskim, na dystansie około 10 km odbędzie się 2 czerwca. Początek o godz. 10.00

komentarze (0) (Sportowa rywalizacja wśród pięknej przyrody)

Pożegnanie

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiesława Jasińskiego – długoletniego radnego powiatu grudziądzkiego, doświadczonego i cenionego samorządowca zaangażowanego w sprawy lokalnej społeczności. Miał niespełna 61 lat

komentarze (0) (Pożegnanie )

Wykazali się wiedzą o pożarnictwie

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu grudziądzkiego i Miasta Grudziądza już po raz kolejny mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie. Konkurs pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowano 31 marca br. w Świeciu nad Osą

komentarze (0) (Wykazali się wiedzą o pożarnictwie)

Caritas aktywizuje długotrwale bezrobotnych

Grudziądzkie Centrum Caritas we współpracy z wałbrzyską Fundacją Razem rozpoczęło realizację projektu pn. „Twórzmy wspólną przyszłość”. Projekt oferuje beneficjentom możliwość podniesienia swoich kompetencji podczas płatnych staży zawodowych

komentarze (0) (Caritas aktywizuje długotrwale bezrobotnych)

I Giełda Szkół Średnich

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum z Gruty, Świecia nad Osą, Książek i Radzynia Chełmińskiego będą mieli okazję poznać ofertę dydaktyczną szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Zorganizowana dla nich z inicjatywy Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim „I Giełda Szkół Średnich” odbędzie się 22 marca br.

komentarze (0) (I Giełda Szkół Średnich )

Unijne granty do wzięcia

Szkoły, uczelnie oraz instytucje zajmujące się kształceniem w zakresie przedsiębiorczości mogą wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Komisję Europejską. Głównym założeniem konkursu jest promowanie inicjatyw o wysokiej wartości dodanej i kształcenie umiejętności związanych z prowadzeniem własnego biznesu.

komentarze (0) (Unijne granty do wzięcia )

Ostatnie pożegnanie

Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych pożegnali wczoraj (16.02) tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym Marka Ostrowskiego, byłego Wicestarostę Grudziądzkiego. Miał 58 lat

komentarze (0) (Ostatnie pożegnanie)

Ferie z Muzeum

Konkurs teatralny promujący postawy proekologiczne, zajęcia plastyczne, wystawy, projekcje filmów i gry edukacyjne – to tylko część propozycji grudziądzkiego Muzeum dla dzieci i młodzieży na okres ferii zimowych. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny

komentarze (0) (Ferie z Muzeum)

Aktywna wieś – nowy portal już działa

Promocja wydarzeń, atrakcji i urokliwych miejsc na terenach wiejskich i w miasteczkach naszego województwa – taki cel przyświeca nowemu serwisowi www.aktywnawies.pl, który uruchomiło Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok

komentarze (0) (Aktywna wieś – nowy portal już działa)

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON

Trochę czasu, znajomość podstawowych praw konsumentów oraz dowód zakupu – to niezbędny zestaw podczas składania reklamacji. Łatwiej dochodzić swoich praw, gdy mamy paragon. Warto o tym pamiętać, kupując nie tylko na zimowych wyprzedażach

komentarze (1) (NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON)

Pożyczki i poręczenia dla firm z JEREMIE

Przedsiębiorcy poszukujący środków na inwestycje oraz osoby rozpoczynające działalność mogą uzyskać wsparcie w formie pożyczek lub poręczeń ze środków Funduszu Powierniczego JEREMIE. Oferowana przedsiębiorcom z naszego regionu pomoc ma charakter zwrotny, a nie dotacyjny

komentarze (0) (Pożyczki i poręczenia dla firm z JEREMIE)

Szwajcarskie granty czekają na NGO

Do 29 lutego 2012 r. potrwa nabór wniosków o dofinansowanie tzw. projektów „dużych” w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. Kwota wsparcia dla jednego przedsięwzięcia wynosić będzie od 10 tys. do 250 tys. franków szwajcarskich

komentarze (0) (Szwajcarskie granty czekają na NGO)

6 stycznia Starostwo nieczynne

W związku z przypadającym w piątek 6 stycznia Świętem Trzech Króli informujemy, że Starostwo Powiatowe w Grudziądzu będzie w tym dniu nieczynne

komentarze (0) (6 stycznia Starostwo nieczynne)

Autokarem do najpiękniejszych zakątków Włoch

Do 15 marca osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać chęć uczestnictwa we wrześniowej wycieczce do Włoch, którą organizuje łasińska fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych”. Wyjazd jest częściowo sponsorowany przez Watykan

komentarze (0) (Autokarem do najpiękniejszych zakątków Włoch)

5 mln na wsparcie „ngo-sów”

Organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego będą mogły składać wnioski w szesnastu otwartych konkursach ofert na wykonywanie zadań publicznych ogłoszonych przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna wysokość grantów do rozdysponowania to ponad 5 mln złotych

komentarze (0) (5 mln na wsparcie „ngo-sów”)

Betlejemskie Światło Pokoju u Starosty

W piątkowe przedpołudnie Starostę Grudziądzkiego Marka Szczepanowskiego odwiedziły harcerki z drużyny "Szperacze" z Betlejemskim Światłem Pokoju. Oprócz tego ciepłego symbolu przekazały również gorące życzenia w imieniu całej młodzieży harcerskiej.

komentarze (0) (Betlejemskie Światło Pokoju u Starosty)

Jarmark Adwentowy w Przysieku

10 grudnia br. w oddziale Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku (koło Torunia) odbędzie się Jarmark Adwentowy, zorganizowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Dyrektora KPODR

komentarze (0) (Jarmark Adwentowy w Przysieku)

Projekt warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Wisły

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, iż przystąpił do sporządzenia projektu warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Wisły. Dokument ten jest jednym z podstawowych w zakresie gospodarowania wodami oraz narzędziem wspomagającym proces zarządzania zasobami wodnymi i kształtowania sposobu ich użytkowania

Razem Bezpieczniej

„Razem Bezpieczniej” – to rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Pula środków przeznaczonych na realizację jednego projektu w ramach programu sięga aż 100 tys. złotych.

komentarze (0) (Razem Bezpieczniej)

Na konwencie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i jej skutki finansowe dla budżetu powiatów na 2012 rok - to główny temat roboczego konwentu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. W posiedzeniu, które odbyło się we wtorek (18.10) w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy, wziął również udział Wicestarosta Grudziądzki Edmund Korgol.

komentarze (0) (Na konwencie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej )

Warsztaty i seminaria dla przedsiębiorców

Przez najbliższe dwa dni (12 i 13 października br.) dla przedsiębiorców odbędą się kolejne bezpłatne warsztaty i seminaria informacyjne dotyczące wypełniania wniosków w projekcie Program pilotażowy w województwie kujawsko- pomorskim „Voucher badawczy”

Konsultanci pomogą ubiegającym się o unijne dofinansowanie

Pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego udzielają nieodpłatnie konsultacji dotyczących możliwości uzyskania wsparcia finansowego z Funduszy Europejskich.

komentarze (0) (Konsultanci pomogą ubiegającym się o unijne dofinansowanie)

Warsztaty dla przedsiębiorców

Na temat możliwości uzyskania środków unijnych od 3 do 11 października br. w największych miastach naszego województwa (m.in. Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku) odbywać się będą konferencje, seminaria i warsztaty dla przedsiębiorców. Warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2011 zaplanowano również w Grudziądzu

Bieg z okazji rocznicy

Z okazji 777. rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu, w czwartek (22 września br.) w Zespole Szkół w Radzyniu rozegrano bieg uliczny, w którym wzięło udział blisko 160 uczniów.

komentarze (0) (Bieg z okazji rocznicy)

Na studentów czekają nagrody

„Mój region i moja ojczyzna w zjednoczonej Europie” to hasło konkursu, w którym mogą wziąć udział studenci wszystkich wyższych uczelni z naszego regionu. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe w wysokości 4500 i 1500 złotych

komentarze (0) (Na studentów czekają nagrody)

Zaproszenie dla osób niepełnosprawnych do udziału w projekcie „Trening pracy osoby niepełnosprawnej”

Fundacja Stabilo z Torunia za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zaprasza osoby niepełnosprawne ( ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym lub umiarkowanym) powyżej 18 roku życia, bezrobotne do udziału w bezpłatnym projekcie „Trening pracy osoby niepełnosprawnej”, dofinansowanym ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego

komentarze (0) (Zaproszenie dla osób niepełnosprawnych do udziału w projekcie „Trening pracy osoby niepełnosprawnej”)

Święto budowlanych

9 września br. w karczmie „Czarci Młyn” w Grudziądzu gospodarze powiatu grudziądzkiego wzięli udział w uroczystościach z okazji Dnia Budowlanych.

komentarze (0) (Święto budowlanych)

Bezpłatne szkolenia

Od września do listopada br. prowadzone będą bezpłatne szkolenia i poradnictwo w zakresie funkcjonowania i rozwoju organizacji pozarządowych. Zajęcia odbywają się w ramach projektu pn. „Inkubator Ekonomiczno-Społeczny NGO – zintegrowane działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim”, realizowanego przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej

komentarze (0) (Bezpłatne szkolenia)

Starostowie debatowali

Zakończył się trwający od 7-8 września w Sokole Kuźnicy (w powiecie bydgoskim) Konwent Starostów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wiodącym tematem obrad były kwestie oświatowe.

komentarze (0) (Starostowie debatowali)

Zostań liderem Szlachetnej Paczki!

Poznanie najpilniejszych potrzeb ubogich rodzin z najbliższego otoczenia i bezpośrednia pomoc – to zadanie liderów akcji „Szlachetna Paczka 2011”, których rekrutacja właśnie się rozpoczęła

komentarze (0) (Zostań liderem Szlachetnej Paczki!)

Szkolenie - opłaty za korzystanie ze środowiska

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat prowadzenia wykazu zawierającego informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat, a także do ponoszenia tych opłat, które odbędzie się w dniu 12 lipca 2011 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1, sala nr 1

Bezpłatne obozy ekologiczne

Do 15 lipca studenci mogą zapisywać się na bezpłatne obozy ekologiczne organizowane przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Obozy realizowane są w ramach projektu „Złap równowagę, odkryj Naturę", współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

komentarze (0) (Bezpłatne obozy ekologiczne)

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Od dziś tj. 13 czerwca 2011 r. osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie powiatu grudziądzkiego mogą składać wnioski na dostarczenie sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz zapewnienie dostępu do Internetu i skorzystanie z podstawowych szkoleń z zakresu obsługi komputera i Internetu

komentarze (0) (Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu)

Dotacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zaprasza na seminarium informacyjne dotyczące nowego rodzaju dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Programu pilotażowego w województwie kujawsko-pomorskim „Voucher badawczy”.

komentarze (0) (Dotacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw)

Mniejsze środki finansowe PFRON dla niepełnosprawnych

Rada Powiatu Grudziądzkiego Uchwałą Nr V/8/2011 z dnia 28 kwietnia 2011r. podzieliła Środki finansowe PFRON przekazane Powiatowi Grudziądzkiemu w 2011r. na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej

komentarze (0) (Mniejsze środki finansowe PFRON dla niepełnosprawnych )

15 tys. euro dla NGO-sów

Tylko do 26 kwietnia br. organizacje pozarządowe mogą składać swoje oferty w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Maksymalna wysokość dotacji wynosi 15 tysięcy euro

komentarze (0) (15 tys. euro dla NGO-sów)

Dofinansowanie kształcenia zawodowego

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło nabór wniosków do konkursu otwartego PO KL pn. „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie programów doskonalenia zawodowego w przedsiębiorstwach dla nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu”

komentarze (0) (Dofinansowanie kształcenia zawodowego)

Program E-szansa – „szansą” dla niepełnosprawnych na zdobycie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie powiatu grudziądzkiego o możliwości uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu umiejętności posługiwania się komputerem, dającym możliwość zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL CORE) w ramach Programu E – szansa

komentarze (0) (Program E-szansa – „szansą” dla niepełnosprawnych na zdobycie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych)

„Sagittarius” zaprasza na strzelnicę

W najbliższą sobotę, 19 marca br., rozpoczyna się czwarta edycja cyklu zawodów pn. „Gimnazjada Strzelecka”, organizowana przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagittarius”. Rozgrywki będą odbywały się na strzelnicy w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Heweliusza w Mniszku.

komentarze (0) („Sagittarius” zaprasza na strzelnicę)

Bezpłatne porady dotyczące funduszy europejskich

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania z funduszy unijnych mogą skorzystać z bezpłatnych porad konsultanta Lokalnego Punktu Informacyjnego w Grudziądzu.

komentarze (0) (Bezpłatne porady dotyczące funduszy europejskich)

Mazury walczą o tytuł siódmego z Cudów Natury

Akweny wodne Mazur zakwalifikowały się do finału światowego plebiscytu na Nowe 7 Cudów Natury. Inicjatorem konkursu jest szwajcarska fundacja „New 7 Wonders” założona przez podróżnika Bernarda Webera. Organizacja stawia sobie za cel dążenie do zachowania światowego dziedzictwa kulturowego

komentarze (0) (Mazury walczą o tytuł siódmego z Cudów Natury)

Konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu

Z dniem 21 lutego 2011 r. upływa termin składania wniosków w otwartym konkursie na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w 2011 roku w zakresie kultury fizycznej i sportu pod nazwą „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu”

komentarze (0) (Konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu)

PFRON przyjmuje wnioski

Do 28 lutego 2011r. potrwa przyjmowanie wniosków o dofinansowanie kosztów nauki w ramach realizacji programu „Student II - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”. Jego celem jest wyrównanie szans w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne oraz przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy

komentarze (0) (PFRON przyjmuje wnioski)

Dofinansowanie termomodernizacji obiektów

Podmioty zarządzające budynkami użyteczności publicznej będą mogły wystąpić o dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych. Konkurs organizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma ruszyć na przełomie marca i kwietnia tego roku

komentarze (0) (Dofinansowanie termomodernizacji obiektów)

Unijne dofinansowanie na rozwój turystyki

Od 9 maja 2011 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie prowadził nabór wniosków o dofinansowanie ze środków EFRR projektów związanych z rozwojem usług turystycznych. Wielkość środków przewidziana w ramach konkursu to ponad 22 mln złotych

komentarze (0) (Unijne dofinansowanie na rozwój turystyki)

Organizacje mogą liczyć na wsparcie

Urząd Marszałkowski w Toruniu raz w miesiącu organizuje bezpłatne porady prawno-rachunkowe. Z doradztwa mogą skorzystać przedstawiciele organizacji pozarządowych z naszego regionu

komentarze (0) (Organizacje mogą liczyć na wsparcie)

„Mam haka na raka”

Od początku roku w całym kraju prowadzona jest kampania społeczna, której celem jest popularyzacja wiedzy o nowotworach. Tegoroczna, IV już, edycja ogólnopolskiego programu dla młodzieży „Mam haka na raka” poświęcona jest profilaktyce raka płuc

komentarze (0) („Mam haka na raka”)

Ferie w Muzeum

Grudziądzkie muzeum przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w domu. Wstęp na wszystkie zajęcia będzie bezpłatny

Dotacje na energię odnawialną

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłosił konkurs, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie na budowę, rozbudowę lub modernizację odnawialnych źródeł energii lub źródeł wysokosprawnej kogeneracji wraz z podłączeniem do sieci przesyłowej energii cieplnej bądź elektrycznej. Wnioski należy składać do 31 stycznia br.

6 stycznia dniem wolnym od pracy

W najbliższy czwartek, 6 stycznia 2011 r., czyli w Święto Trzech Króli Starostwo Powiatowe w Grudziądzu będzie nieczynne

komentarze (0) (6 stycznia dniem wolnym od pracy)

Ogłoszenie

Ogłoszenie w sprawie naboru kandydatów na członków komisji konkursowych do oceny ofert na realizację zadań publicznych w roku 2011

Kolejna szansa na dofinansowanie

Autorzy najlepszych projektów promujących efektywne wykorzystywanie europejskich funduszy mogą liczyć na dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Dostępna pula środków dla beneficjentów wynosi 4 mln złotych

Weź udział w bezpłatnym projekcie „Dobry start”

Od 1 grudnia na terenie Grudziądza i powiatu Grudziądzkiego toruńska Fundacja Stabilo rozpoczęła realizację projektu „Dobry start”, skierowanego do osób bezrobotnych. Szczególnie zachęcamy do udziału osoby długotrwale bezrobotne, mamy, które nie wróciły do pracy po urodzeniu dziecka, osoby samotnie wychowujące dzieci

komentarze (0) (Weź udział w bezpłatnym projekcie „Dobry start”)

W Wigilię Starostwo będzie nieczynne

Na podstawie Zarządzenia Nr 15/2010 Starosty Grudziądzkiego dzień 24 grudnia br. będzie dniem wolnym od pracy. Dodatkowy dzień wolny przysługuje pracownikom zgodnie z przepisami Kodeksu pracy za święto przypadające w sobotę, w tym przypadku 25 grudnia br.

Nabór wniosków na remont zabytków

Właściciele zabytkowych obiektów z terenu naszego regionu mają szansę otrzymać w przyszłym roku pomoc finansową z marszałkowskiego Programu Opieki nad Zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wnioski o dotację na remonty konserwatorskie i prace budowlane należy składać do 15 grudnia br.

Urząd Marszałkowski zaprasza

Urząd Marszałkowski w Toruniu organizuje cykl spotkań informacyjnych dotyczących konkursu w ramach PO KL Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Spotkania adresowane do organizacji pozarządowych odbywać się będą w Przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu

komentarze (0) (Urząd Marszałkowski zaprasza)

Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy

„Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II – Weź sprawy w swoje ręce”– projekt realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym

komentarze (0) (Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy )

Konsultacje programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na rok 2011

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie Powiatu Grudziądzkiego lub na rzecz jego mieszkańców na spotkanie dotyczące konsultacji projektu „Programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na rok 2011”

komentarze (0) (Konsultacje programu współpracy Powiatu Grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na rok 2011)

Poszkodowani mogą ubiegać się o wsparcie

Przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku tegorocznej powodzi mogą liczyć na pożyczki, których udziela Fundacja „Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości”.

komentarze (0) (Poszkodowani mogą ubiegać się o wsparcie)

Bezpłatne kursy

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Grudziądzu zaprasza w listopadzie na bezpłatne kursy z zakresu obsługi komputera oraz zarządzania sieciami komputerowymi w zakładach pracy. Szkolenia adresowane są do osób mieszkających na terenie Grudziądza lub powiatu grudziądzkiego, zatrudnionych w małych przedsiębiorstwach (do 249 pracowników)

komentarze (0) (Bezpłatne kursy)

Zmarł historyk Stanisław Poręba

22 października zmarł Stanisław Poręba, historyk, poeta, prozaik, działacz społeczno-kulturalny, bibliofil, krajoznawca.

komentarze (0) (Zmarł historyk Stanisław Poręba)

Dodatkowe kursy autobusów 1 listopada

„PKS Grudziądz” Sp. z o. o. informuje, że w dniu 01.11.2010 r. zostają uruchomione dodatkowe kursy autobusów:

komentarze (0) (Dodatkowe kursy autobusów 1 listopada)

Urząd Marszałkowski w Toruniu informuje

Przypominamy o trwających konsultacjach projektu Programu współpracy Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2011

komentarze (0) (Urząd Marszałkowski w Toruniu informuje)

XII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2010

24 września br. szesnastu uczniów z klas zawodowych o specjalności rolniczej ZSP w Łasinie uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej na XII Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2010.

komentarze (0) (XII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2010)

Z młodzieżą o profilaktyce

Uczniowie drugich klas liceum, technikum i szkoły zasadniczej zawodowej ZSP w Łasinie spotkali się 22 września z panią Izabellą Amieławską, pracownikiem Zakładu Profilaktyki
i Promocji Zdrowia przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Wizyta dotyczyła profilaktyki najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn i kobiet

komentarze (0) (Z młodzieżą o profilaktyce)

Bieg uliczny w Radzyniu Chełmińskim

Uczniowie z gimnazjów w Rudzie, Wąbrzeźnie, Książkach i Radzyniu Chełmińskim uczestniczyli w kolejnym, już siódmym, biegu ulicznym z okazji 776. rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi. Patronat nad imprezą sprawują Starosta Grudziądzki i Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński.

komentarze (0) (Bieg uliczny w Radzyniu Chełmińskim)

Dyżur Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa

W najbliższy czwartek, 23 września br., w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Grudziądzu dyżurować będzie Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Ryszard Bober.

komentarze (0) (Dyżur Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa)

W hołdzie poległym

71. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę upamiętniono mszą świętą i złożeniem wieńców.
Uroczystości odbyły się w miniony piątek, 17 września br., w kościele pw. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie.

„ Równać Szanse 2010 ”

Do 7 tysięcy złotych może wynieść dofinansowanie w ramach programu „ Równać Szanse 2010 ”. Głównym założeniem projektu jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości

komentarze (0) („ Równać Szanse 2010 ”)

Dotacja na promocję firmy

Departament Wdrażania Programów Operacyjnych w Ministerstwie Gospodarki ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów w ramach działania 6.5.2 „Wsparcie udziału przedsiębiorców w programach promocji” Programu Innowacyjna Gospodarka. Wysokość dostępnej alokacji w konkursie wynosi ponad dwanaście milionów złotych

Jak mamom ułatwić powrót do pracy

27 sierpnia w Niepublicznym Przedszkolu Dom Małego Skrzata w Grudziądzu odbędzie się bezpłatne spotkanie pod hasłem „Mama może wszystko”, oferta adresowana jest do kobiet, które po urlopie macierzyńskim i wychowawczym chcą powrócić na rynek pracy i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe

komentarze (0) (Jak mamom ułatwić powrót do pracy)

GUS informuje

Główny Urząd Statystyczny ogłosił trwający od 1 września do 31 października br. - Powszechny Spis Rolny

komentarze (0) (GUS informuje)

Dyżur Rzecznika Praw Ofiar w Grudziądzu

We wtorek, tj. 10 sierpnia br., w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 22 dyżurować będzie Rzecznik Praw Ofiar

komentarze (0) (Dyżur Rzecznika Praw Ofiar w Grudziądzu)

Wakacyjnym pociągiem „Na Plażę i „Na Zamek”

Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych i Arriva PCC oraz dzięki wsparciu finansowemu kilku samorządów, w tym także powiatu grudziądzkiego, w pierwszych dniach lipca uruchomiono wakacyjne połączenie kolejowe nad morze.

Wioski dziecięce poszukują wychowawców

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce poszukuje wychowawców pełniących obowiązki rodziców w SOS Wioskach dziecięcych. SOS Wioski Dziecięce to szansa na prawdziwe dzieciństwo dla dzieci osieroconych i zagrożonych utratą rodziny

komentarze (0) (Wioski dziecięce poszukują wychowawców)

Prośba o pomoc

Wojewoda Małopolski zwraca się z prośbą o bezpłatne zabezpieczenie 1 089 ton pasz dla 12 gmin z terenu województwa małopolskiego, które utraciły większość plonów podczas powodzi z przeznaczeniem dla gospodarstw rolnych prowadzących produkcję zwierzęcą

komentarze (0) (Prośba o pomoc)

Apel o pomoc dla powodzian

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w imieniu samorządu powiatu płockiego apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie rzeczowe lub finansowe dla mieszkańców gmin Gąbin i Słubice, poszkodowanych w wyniku powodzi

Pomoc dla powodzian Gminy Gorzyce

W dniach 19.05.2010 r. i ponownie 05.06.2010 r. Gminę Gorzyce w Powiecie Tarnobrzeskim dotknęła druga w minionym dziesięcioleciu katastrofalna powódź. Zalany został teren o powierzchni ponad 4000 ha, na którym znajduje się blisko 1 200 gospodarstw rolnych i posesji. Powódź dotknęła ponad 5 000 mieszkańców

Bezpłatne szkolenie

W dniach 23 i 24 czerwca br. Regionalny Ośrodek EFS w Toruniu organizuje szkolenie pt. „Tworzenie i realizacja projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”. Szkolenie odbędzie się w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Grudziądzu, przy ul. Sienkiewicza 22. w godz. od 9.00 do 16.00

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie informacyjne na temat szczegółowych warunków, trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działań ,,Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej’ oraz ,,Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw’’

Włączmy się w akcję pomocy dla powodzian

W związku z ogromną tragedią powodzi, która dotknęła mieszkańców południowej Polski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Nawarą, zdecydował o organizacji pomocy rzeczowej dla gminy Raciechowice w powiecie myślenickim (woj. małopolskie)

komentarze (0) (Włączmy się w akcję pomocy dla powodzian)

Utrudnienia w obsłudze interesantów

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu informuje, iż w związku z modernizacją infrastruktury technicznej w Wydziale Komunikacji dnia 6 maja (czwartek) br. mogą wystąpić utrudnienia w zakresie obsługi interesantów w sprawach dotyczących pojazdów i kierowców

Pokonać bariery – ułatwienia dla niepełnosprawnych

Władze samorządowe gminy Grudziądz i powiatu grudziądzkiego wystąpiły z wnioskiem o dofinansowanie w ramach PFRON-owskiego „Programu wyrównywania różnić między regionami II”. Projekt dotyczy likwidacji barier architektonicznych w Ośrodku Zdrowia w Mokrem

komentarze (0) (Pokonać bariery – ułatwienia dla niepełnosprawnych)

Stypendia dla zdolnych!

Wybitnie uzdolnieni maturzyści, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oraz wyróżniają się aktywnością społeczną i przedsiębiorczością, mogą ubiegać się o stypendium w ramach programu Indeks Start2Star. Stypendia pozwolą uczniom na kontynuację nauki na prestiżowych uczelniach w kraju

komentarze (0) (Stypendia dla zdolnych!)

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora

Zarząd Powiatu Grudziądzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie

Szkolenie Regionalnego Ośrodka EFS

Regionalny Ośrodek EFS w Toruniu organizuje w dniu 7 kwietnia br. w Grudziądzu szkolenie pt.”Małe granty w EFS - zmiany w zasadach ubiegania się o wsparcie i realizacji projektów”

Prezentacja powiatu w Muzeum

Jutro w grudziądzkim Muzeum odbędzie się prezentacja dorobku kulturalnego oraz walorów przyrodniczo- krajobrazowych powiatu grudziądzkiego

Urząd Marszałkowski zaprasza

W czwartek, 4 marca br., w siedzibie Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się spotkanie informacyjne dla projektodawców zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Pomoc w zasięgu ręki

Od lutego br. raz w tygodniu w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego prowadzone są dyżury dla organizacji pozarządowych. Pracownicy Biura Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przyjmują we wtorki w godzinach od 14.00 do 17.00

komentarze (0) (Pomoc w zasięgu ręki)

Szkolenie dla przedsiębiorców

Jeszcze tylko do jutra, tj. 19 lutego br., przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i prowadzący (nie krócej niż 12 m-cy) działalność gospodarczą mogą zgłaszać chęć udziału w szkoleniu dotyczącym przygotowania wniosku o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013

Skończyły się dotacje na eternit

Od stycznia br. mieszkańcy powiatu nie mogą ubiegać się już o przyznanie dotacji na wymianę eternitu. Dotychczas środki na ten cel pochodziły z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który został zlikwidowany

komentarze (0) (Skończyły się dotacje na eternit)

Kolejna szansa na dotację

Rozpoczęto nabór wniosków w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”. O dotację na wyposażenie obiektów służących rehabilitacji mogą wystąpić organizacje pozarządowe oraz zakłady opieki zdrowotnej

Wsparcie dla NGO-sów

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” jako największa Organizacja Pożytku Publicznego zajmująca się edukacją może udzielić wsparcia finansowego działającym na terenie powiatu organizacjom pozarządowym

Zmiany w opłatach komunikacyjnych

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu informuje, że od 15 lutego br. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 stycznia 2010 r. ulegają zmianie wysokości opłat za dokumenty
Granty do wzięcia!
Nawet do 50 000 zł dotacji mogą otrzymać organizacje pozarządowe działające w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, jeśli zdecydują się wziąć udział w „Ogólnopolskim Konkursie Grantowym”. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Równać Szanse 2010” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

komentarze (0) (Granty do wzięcia!)

„Sagittarius” zaprasza młodzież do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii
W czasie ferii zimowych Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagittarius” działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mniszku organizuje zajęcia na strzelnicy, w zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu grudziądzkiego

komentarze (0) („Sagittarius” zaprasza młodzież do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii )

Konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych
Ogłoszenie otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2010 przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego

komentarze (0) (Konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych )

Życzenia od Prezydenta RP
Do Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego wpłynęły noworoczne życzenia od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego
Wolontariusze znów będą kwestować dla WOŚP
10 stycznia w całym kraju zagra po raz XVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, w tę szczytną akcję włączą się wolontariusze z Gruty, Radzynia Chełmińskiego, Świecia nad Osą i Łasina

komentarze (0) (Wolontariusze znów będą kwestować dla WOŚP )

Urząd Marszałkowski zaprasza
W piątek, 11 grudnia 2009 r., o godz. 9.30 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym UMK w Grudziądzu (ul. Sienkiewicza 22) odbędzie się seminarium pn.„Źródła i zasady finansowania projektów aktywizujących społeczność lokalną”. Organizatorem spotkania jest Urząd Marszałkowski w Toruniu

komentarze (0) (Urząd Marszałkowski zaprasza )

Konsultacje programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2010 rok
Konsultacje programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2010 rok

komentarze (0) (Konsultacje programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2010 rok)

Dofinansowanie na inicjatywy służące ograniczaniu przestępczości w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”
Organizacje pozarządowe z powiatu grudziądzkiego, które mają pomysł na ograniczenie skali zjawiska przestępczości i aspołecznych zachowań mają szansę na uzyskanie dofinansowania w ramach programu „Razem Bezpieczniej”

komentarze (0) (Dofinansowanie na inicjatywy służące ograniczaniu przestępczości w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”)

Bezpłatne szkolenia komputerowe
Centrum Technologii Informacyjnych e-Misja zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi komputera i korzystania z internetu
Ważna informacja dla właścicieli motorowerów!
W związku z nowelizacją Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 - Prawo o ruchu drogowym, wchodzącą w życie z dniem 22 września 2009 roku zmianie ulegają przepisy dotyczące okresowych badań technicznych ciągników rolniczych, przyczep rolniczych oraz motorowerów
Jak najlepiej wybrać sprzęt rehabilitacyjny?
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu we współpracy z firmą „CEZAL Bydgoszcz” zapraszają na pokaz sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego oraz środków pomocniczych

komentarze (0) (Jak najlepiej wybrać sprzęt rehabilitacyjny?)

Ruszyły programy „UCZEŃ NA WSI” i „STUDENT II”
Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od 10 września do 10 października można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT II” – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych
Program "Wędka"
108 257 zł przeznaczono w bieżącym roku na realizację projektu systemowego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu pn. „ WĘDKA- program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VII, działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2.

komentarze (0) (Program "Wędka")

Wakacyjny pociąg nad morze
Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Grudziądzu informuje, że Arriva PCC wraz z Pomorskim Towarzystwem Miłośników Kolei Żelaznych (PTMKŻ) w najbliższą sobotę, 4 lipca br., rozpoczyna kursowanie wakacyjny pociąg nad morze

komentarze (0) (Wakacyjny pociąg nad morze)

Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać siebie innym.....
Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać siebie innym..... Tym, pełnym nadziei, hasłem mamy zaszczyt rozpocząć kampanię mającą na celu rozpowszechnienie na terenie Powiatu Grudziądzkiego idei rodzinnej opieki zastępczej
Rodzinny festyn w Wydrznie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi w Wydrznie i Białochowie zapraszają mieszkańców powiatu do aktywnego spędzenia czasu z rodzinami na festynie. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 14.00 na terenie Placówki w Wydrznie

komentarze (0) (Rodzinny festyn w Wydrznie)

Informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu o realizowanym przez Polski Związek Niewidomych projekcie pn. „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy”
To, że jesteś niewidomy, nie oznacza, że nie możesz patrzeć w przyszłość”. Pod takim hasłem ruszył organizowany przez Polski Związek Niewidomych projekt „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki od 1 grudnia 2008 roku do 31 grudnia 2009

komentarze (0) (Informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu o realizowanym przez Polski Związek Niewidomych projekcie pn. „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy”)

Bezpłatne szkolenia dla firm
Urząd Marszałkowski w Toruniu zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach działania 4.4 Rozwój komercyjnych e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego

komentarze (0) (Bezpłatne szkolenia dla firm)

Informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu o terminach przyjmowania wniosków przez Kujawsko-Pomorski Oddział PFRON w Toruniu w ramach realizacji programów „Pegaz 2003” i „Komputer dla Homera”
Zarząd Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych ustalił następujące terminy przyjmowania wniosków przez Oddziały PFRON w ramach realizacji programu „Pegaz 2003”

komentarze (0) (Informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu o terminach przyjmowania wniosków przez Kujawsko-Pomorski Oddział PFRON w Toruniu w ramach realizacji programów „Pegaz 2003” i „Komputer dla Homera”)

„Jagiellończyk” zaprasza
W najbliższy piątek, 24 kwietnia, o godz. 12.00 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Absolwenta i Drzwi Otwarte

komentarze (0) („Jagiellończyk” zaprasza)

Zmiany w rozkładzie jazdy!
Od 26 marca do 1 maja 2009 r. obowiązuje tymczasowy rozkład jazdy pociągów na linii Toruń-Grudziądz-Malbork
Szkolą się, aby jak najwięcej zrobić dla swoich sołectw
Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis” w Stolnie pozyskała środki unijne na realizację szkoleń dla sołtysów. W ramach projektu aktywizującego mieszkańców obszarów wiejskich pn. „Akademia Sołtysów” zdobywają wiedzę z zakresu dostępnych form wsparcia i pozyskiwania środków pomocowych UE

komentarze (0) (Szkolą się, aby jak najwięcej zrobić dla swoich sołectw)

Moc atrakcji w Muzeum
Bogatą ofertę przygotowało dla dzieci na czas ferii zimowych grudziądzkie Muzeum. Skorzystało z niej ponad tysiąc uczniów z miasta i powiatu grudziądzkiego

komentarze (0) (Moc atrakcji w Muzeum)

Przedsiębiorco, zgłoś swój projekt!
Jeszcze tylko miesiąc został na zgłaszanie projektów, które przyczynią się do promocji przedsiębiorczości i zachęcą podmioty gospodarcze do rozwoju własnej działalności

komentarze (0) (Przedsiębiorco, zgłoś swój projekt!)

Odkrywają przed nami swoje talenty
Każde dziecko z naszego regionu może opowiedzieć o swoich talentach, pasjach i zainteresowaniach - wszystko za pośrednictwem portalu www.dzieci.kujawsko-pomorskie.pl

komentarze (0) (Odkrywają przed nami swoje talenty)

Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o konkursie zaplanowanym w ramach działania 4.4 Nowe Inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym Programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

komentarze (0) (Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie)

Ruszył nabór wniosków do Działania 9.3 PO KL
Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektów mających na celu podnoszenie poziomu wykształcenia osób dorosłych

komentarze (0) (Ruszył nabór wniosków do Działania 9.3 PO KL )

Ważne zmiany dla beneficjentów PO KL
Z dniem 20 grudnia 2008 r. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wprowadziło nowe zasady wyboru partnerów spoza sektora finansów publicznych w ramach projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

komentarze (0) (Ważne zmiany dla beneficjentów PO KL)

Granty do wzięcia!
Urząd Marszałkowski w Toruniu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, przedsiębiorców, szkół i uczelni wyższych oraz studentów i artystów na prezentację Międzynarodowego Funduszu Wyszechradzkiego

komentarze (0) (Granty do wzięcia!)

Pomagamy usuwać szkodliwy azbest
Mieszkańcy naszego powiatu mają możliwość uzyskania dofinansowania na usunięcie z pokryć dachowych wyrobów zawierających rakotwórczy azbest. Wnioski o dotacje można kierować do Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Grudziądzu

komentarze (0) (Pomagamy usuwać szkodliwy azbest)

Zapraszamy na powtórkę programu
Już w najbliższą sobotę, 31 stycznia, o godz. 7.50 na antenie TVP Info będzie można obejrzeć powtórkę programu o powiecie grudziądzkim

komentarze (0) (Zapraszamy na powtórkę programu)

Konkurs na projekty z zakresu kultury fizycznej i sportu
Trwa nabór wniosków w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu konkursie na zadania publiczne związane z realizacją zadań samorządu Województwa w 2009 roku w zakresie sportu pod nazwą: Upowszechnianie i Rozwój Kultury Fizycznej i Sportu

komentarze (0) (Konkurs na projekty z zakresu kultury fizycznej i sportu)

Pieniądze na gospodarowanie odpadami
Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs, z którego mogą zostać sfinansowane budowa i modernizacja systemów kanalizacji zbiorczej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych

komentarze (0) (Pieniądze na gospodarowanie odpadami)

Masz głos, masz wybór 2009 – informacja o naborze do akcji
Fundacja im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji „Masz głos, masz wybór”

komentarze (0) (Masz głos, masz wybór 2009 – informacja o naborze do akcji)

Powiat grudziądzki na ekranie telewizyjnej „Trójki”
W poniedziałek, 26 stycznia, na antenie TVP Info zostanie wyemitowany program zrealizowany przez Agencję Produkcji Filmowych i Telewizyjnych STANACO FILM z Bydgoszczy, poświęcony powiatowi grudziądzkiemu

komentarze (0) (Powiat grudziądzki na ekranie telewizyjnej „Trójki”)

Komunikat
Uchwałą Nr XXIX/590/08 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 22 grudnia 2008 r. Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski został powołany do składu Rady Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jako przedstawiciel Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

komentarze (0) (Komunikat)

Ogłoszono konkurs na wybór Lokalnej Grupy Działania
Tylko do przyszłego czwartku, tj. do 29 stycznia br., można składać wnioski dotyczące wyboru Lokalnej Grupy Działania do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

komentarze (0) (Ogłoszono konkurs na wybór Lokalnej Grupy Działania)

Ogłoszenie otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2009 przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego
W dniu 19 stycznia 2009 r. Zarząd Powiatu Grudziądzkiego ogłosił otwarte konkursy ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2009 przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego

komentarze (0) (Ogłoszenie otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w roku 2009 przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego )

Dotacje z PROW na rozwój wsi
Przez dwa miesiące (od 2 lutego do 2 kwietnia br.) będzie trwał nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013

komentarze (0) (Dotacje z PROW na rozwój wsi)

Postaw na własny biznes
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Pomorsko-Kujawskie Centrum Demokracji Lokalnej w Bydgoszczy przy współpracy z Gminą - Miastem Włocławek realizuje projekt „Własny biznes - postaw na siebie”

komentarze (0) (Postaw na własny biznes)

Unia pomoże ocieplić budynki
Możliwość dofinansowania prac związanych z termomodernizacją budynków daje Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Z dotacji skorzystać mogą m.in. samorządy, szpitale i przychodnie, wyższe uczelnie, instytucje wymiaru prawa, ale także organizacje pozarządowe. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 2 lutego i potrwa do 6 marca.

komentarze (0) (Unia pomoże ocieplić budynki)

Dyżury rzecznika wznowione
W tym roku kontynuowane będą dyżury wojewódzkiego Rzecznika Praw Ofiar. Najbliższy dyżur odbędzie się jutro w Bydgoszczy, a w przyszłą środę -w Grudziądzu.
Szansa dla przedsiębiorców
W kwietniu br. z inicjatywy władz samorządowych Grudziądza utworzono spółkę Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe
Wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe
Rozpoczął się nabór wniosków w dwunastu ogłoszonych przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego konkursach na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe
Konkurs na Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne
Urząd Marszałkowski w Toruniu ogłosił konkurs w ramach Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dostępna kwota przeznaczona na realizację projektów wynosi 5 000 000,00 zł. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do 5 grudnia 2008 r. do godz.13.30.

komentarze (0) (Konkurs na Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne)

Będą dotacje na zabytki
8 września 2008 r. Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął uchwałę, która określa zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie, budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze naszego województwa. Termin składania wniosków mija 15 grudnia

komentarze (0) (Będą dotacje na zabytki)

Konsultacje programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2009 rok
Konsultacje programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2009 rok

komentarze (0) (Konsultacje programu współpracy powiatu grudziądzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na 2009 rok)

Komunikat
10 listopada Starostwo Powiatowe w Grudziądzu będzie nieczynne.
Nabór wniosków do Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego
Do 30 listopada składać można wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego utworzonego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. FSiS ma na celu wspieranie współpracy edukacyjnej pomiędzy Polską a krajami, udzielającymi wsparcia.

komentarze (0) (Nabór wniosków do Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego )

Dyżur Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Uprzejmie zawiadamiamy, że dnia 27 października 2008r. w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 22, w godzinach od 11.00 do 13.00, będzie pełnił dyżur Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Ryszard Bober.
Organizacje pozarządowe
W związku z przystąpieniem do opracowania projektu budżetu powiatu grudziądzkiego na 2009 rok uprzejmie proszę o dostarczenie do dnia 25.10.2008 r. informacji o planowanych w przyszłym roku zadaniach publicznych w zakresie „Kultury Sztuki oraz Ochrony Dóbr Kultury i Tradycji” oraz „Upowszechniania Kultury fizycznej i sportu”
10 listopada, dniem wolnym od pracy w Starostwie
W poniedziałek, 10 listopada Starostwo Powiatowe w Grudziądzu będzie nieczynne

komentarze (0) (10 listopada, dniem wolnym od pracy w Starostwie )

II Ogólnopolskie Forum Edukacyjne EUROAKADEMIA
Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY z Poznania zaprasza przedstawicieli samorządów szczebla powiatowego oraz dyrektorów podległych im placówek oświatowych na II Ogólnopolskie Forum Edukacyjne EUROAKADEMIA, które odbędzie się w dniach od 10 do 11 grudnia 2008 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie

komentarze (0) (II Ogólnopolskie Forum Edukacyjne EUROAKADEMIA )

Szkolenie dla przedsiębiorców
Bezpłatne szkolenie skierowane do przedsiębiorców w ramach Działania 5.2.2 RPO na lata 2007 - 2013 odbędzie się w czwartek, 9 października w siedzibie Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Sienkiewicza 22 w Grudziądzu

komentarze (0) (Szkolenie dla przedsiębiorców)

Pierwszy Rok Realizacji Projektu Systemowego
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przystąpiło w 2008 roku do realizacji projektu systemowego pn. „Rozwój i upowszechnienie integracji w Powiecie Grudziądzkim”.

komentarze (0) (Pierwszy Rok Realizacji Projektu Systemowego)

Zdolni na start
Informujemy, iż trwa nabór wniosków w ramach projektu stypendialnego "Zdolni na start" realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.3. "Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Budżetu Państwa i Budżetu Województwa

komentarze (0) (Zdolni na start)

Informacja w sprawie ujawniania w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości
Starosta Grudziądzki informuje o potrzebie sprawdzenia przez mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego zgodności zapisów ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym
Rzecznik Praw Ofiar
Uprzejmie zawiadamiamy, że w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 22, będzie pełnił dyżur Rzecznik Praw Ofiar (Pani Mariola Tuszyńska)
Wyrównać szanse
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2008”. Jego celem jest wspieranie inicjatyw służących wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich

komentarze (0) (Wyrównać szanse)

Możesz pomóc bezdomnym
Do 29 sierpnia br. organizacje pozarządowe mają szansę na ministerialne dofinansowanie w ramach konkursu „Powrót osób bezdomnych do społeczności", ogłoszonego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Wielkość kwoty przewidzianej do rozdysponowania w naszym województwie wynosi 150 tysięcy złotych

komentarze (0) (Możesz pomóc bezdomnym)

Odszedł nasz drogi kolega
Dzisiaj pożegnaliśmy naszego przyjaciela i wspaniałego współpracownika Mieczysława Krzyżanowskiego. Miał niespełna 58 lat. W ostatniej wędrówce Zmarłemu towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i pracownicy Starostwa

komentarze (1) (Odszedł nasz drogi kolega)

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 5.2. Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw Poddziałanie 5.2.1. Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw, Oś Priorytetowa 5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 Nr RPOWKP 4/V/5.2.1/2008

komentarze (0) (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego )

ROLNIKU UWOLNIJ SWOJE STADO ŚWIŃ
Wszystkie kraje Unii Europejskiej wprowadziły program zwalczania choroby Aujeszky’ego i większość z nich jest już od niej wolna. Kto tego nie zrobi, zostanie wyłączony z obrotu trzodą chlewną

komentarze (0) (ROLNIKU UWOLNIJ SWOJE STADO ŚWIŃ)

Ż N I W A 2008
Jeśli chcesz sprzedać zboże osiągając za nie maksymalny zysk, a transakcje z nami przeprowadzić dla siebie na dogodnych warunkach, prosimy Cię zadzwoń
Kto pyta nie błądzi
W ramach organizowanego projektu „Wiedza o funduszach unijnych to podstawa rozwoju LGD – Vistula- Terra Culmensis” został utworzony Punkt Informacyjny

komentarze (0) (Kto pyta nie błądzi)

Nowe kwalifikacje dla mieszkańców LGD Vistula-Terra Culmensis
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis” otrzymało dotację w ramach organizowanego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Priorytet IX Programu operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.5. „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”

komentarze (0) (Nowe kwalifikacje dla mieszkańców LGD Vistula-Terra Culmensis)

Święto Województwa
Województwo Kujawsko-Pomorskie ma swoje święto. Na konferencji prasowej 16 maja 2008 roku marszałek Piotr Całbecki ogłosił oficjalnie, że Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego będziemy co roku obchodzić 7 czerwca
Pamięci ofiar niemieckich represji
Ponad 60 lat po zakończeniu II wojny światowej ponownie rozpoczęto zbieranie informacji o jej ofiarach. 1 września 2006 r. zainaugurowany został program „Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką”. Jest on wspólną inicjatywą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Pamięci Narodowej

komentarze (0) (Pamięci ofiar niemieckich represji)

23 maja Starostwo będzie zamknięte
Przypominamy, że 23 maja br. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będą nieczynne.
Pamiętajmy o symbolach narodowych
Dzisiaj obchodzimy najmłodsze polskie święto - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

komentarze (0) (Pamiętajmy o symbolach narodowych)

Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina
Już niebawem czeka nas jeden z dłuższych weekendów. Jest to czas składania wizyt rodzinie, znajomym, przyjaciołom, a także przyjmowania tych osób u siebie

komentarze (1) (Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina)

Seminaria poświęcone ekonomii społecznej
Kujawsko - Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok w Toruniu zaprasza na seminaria lokalne poświęcone ekonomii społecznej

komentarze (0) (Seminaria poświęcone ekonomii społecznej)

Wraca pośpieszne połączenie kolejowe
Instytut Rozwoju i Promocji Kolei poinformował, iż po kilkunastu latach do Grudziądza powróciło pośpieszne połączenie kolejowe

komentarze (0) (Wraca pośpieszne połączenie kolejowe)

Kurs dla przewodników turystycznych
Koło Przewodników PTTK w Grudziądzu zaprasza do wzięcia udziału w kursie turystycznym przewodników terenowych po Regionie Pomorskim

komentarze (0) (Kurs dla przewodników turystycznych)

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego
W związku z rozpoczęciem okresu grzewczego i odnotowanymi przypadkami zatruć tlenkiem węgla, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina właścicielom i zarządcom o obowiązku poddawania kontroli okresowej użytkowanych obiektów budowlanych
Powiatowy Rzecznik informuje
Powiatowy Rzecznik Konsumentów informuje, że w dniach od 29 do 30 listopada br. w godz. od 8.00 do 15.00, pod nr tel. (0-22) 827-09-27, pracownicy Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej będą odpowiadać na pytania dotyczące możliwości rozwiązania sporu z przedsiębiorcą za pośrednictwem stałych polubownych sądów konsumenckich funkcjonujących przy wojewódzkich inspektoratach Inspekcji Handlowej

komentarze (0) (Powiatowy Rzecznik informuje)

W trosce o bezpieczeństwo uczniów
Punkt Konsultacyjny dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli rozpoczął swoją działalność w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie oraz Szkole Podstawowej nr 12 w Grudziądzu. Jego utworzenie związane jest z realizacją rządowego programu poprawy bezpieczeństwa w szkołach i placówkach „Zero tolerancji dla przemocy”

komentarze (0) (W trosce o bezpieczeństwo uczniów)

Rzecznik pomoże rozwiązać konsumencki problem
W jaki sposób można skutecznie reklamować towary, sprawdzić wiarygodność reklam i innych informacji podawanych przez sprzedawcę oraz w jakim terminie od dnia zakupu można złożyć reklamację?

komentarze (0) (Rzecznik pomoże rozwiązać konsumencki problem)

Zimowe utrzymanie dróg krajowych w sezonie 2007/2008
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy Rejon w Świeciu informuje, iż drogi krajowe administrowane przez tutejszy Rejon w sezonie zimowym 2007/2008 będą utrzymywane w standardach: 2 podwyższonym, 2 i 3

komentarze (0) (Zimowe utrzymanie dróg krajowych w sezonie 2007/2008)

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Grudziądzu
Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Grudziądzu w sprawie złożenia oświadczenia o spełnieniu warunków określonych w Rozporządzeniu (WE) Nr 183/2005 ustanawiającego wymagania dot. higieny pasz
Jesienna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Gdańsku informuje, że w dniach 5-10 października 2007 r. na obszarze województwa pomorskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
Sprzątanie Świata
W miniony weekend (14 - 16 września 2007) odbyła się kolejna akcja Sprzątania Świata. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu jak co roku zakupiło i przekazało gminom worki na śmiecie i foliowe rękawice ochronne dla uczestników akcji

komentarze (0) (Sprzątanie Świata)

Akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
Kujawsko - Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w okresie od 10 września do 23 września 2007 r. na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

komentarze (0) (Akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie)

14. edycja kampanii „Sprzątanie świata – Polska”
W dniach 14-15-16 września 2007 roku przeprowadzona będzie 14. edycja międzynarodowej kampanii Clean up the World, w Polsce znanej jako „Sprzątanie świata – Polska”

komentarze (0) (14. edycja kampanii „Sprzątanie świata – Polska”)

Informacja dla posiadaczy bydła, owiec, kóz, świń i innych zwierząt parzystokopytnych w sprawie zapobiegania przeniesienia wirusa pryszczycy
W związku ze stwierdzeniem pryszczycy w Wielkiej Brytanii, Główny Lekarz Weterynarii w celu ochrony polskich stad przed tą chorobą, apeluje do rolników utrzymujących bydło, owce, kozy, świnie i inne zwierzęta parzystokopytne o stosowanie się do poniższych zaleceń, co może w znacznym stopniu zapobiec przeniesieniu wirusa pryszczycy do gospodarstw w Polsce

komentarze (0) (Informacja dla posiadaczy bydła, owiec, kóz, świń i innych zwierząt parzystokopytnych w sprawie zapobiegania przeniesienia wirusa pryszczycy)

„TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”

Wszystkich mieszkańców powiatu grudziądzkiego i miasta Grudziądza serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie się dnia 05.06.2013 r. w godzinach 13 – 17 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie (boisko szkolne) oraz dnia 06.06.2013 r. w godzinach 10 - 17 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ul. Małomłyńska 1 (sala nr 1)

komentarze (0) („TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”)

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne: mammograficzne i cytologiczne oraz przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Aby z nich skorzystać nie jest wymagane skierowanie, wystarczy dowód tożsamości.

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne badania przesiewowe na obecność wirusów HBV i HCV. Aby z nich skorzystać nie jest wymagane skierowanie, wystarczy dowód tożsamości.

Z ekspertami o ORSG

W poniedziałek (16 lutego br.) odbyło się drugie posiedzenie komitetu sterującego Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego. Skład komitetu, na czele którego stoi Starosta Grudziądzki Edmund Korgol, tworzą trzy samorządy: powiat grudziądzki oraz dwa gminne (Miasto i Gmina Łasin oraz Świecie nad Osą).

Szkolenie dla NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu księgowości.