Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Promowali powiat

W dniu 8 maja br. Powiat Grudziądzki uczestniczył w Targach Turystyczno –Ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie. Delegacja Starostwa Powiatowego w Grudziądzu przygotowała ekspozycję stoiska przedstawiającą nasze urokliwe zakątki i przedstawiła ofertę turystyczno – krajoznawczą w postaci materiałów promocyjnych. Stoisko wzbudzało duże zainteresowanie odwiedzających gości. Głównym celem udziału w targach była szeroka promocja walorów przyrodniczo-kulturowych i atrakcji turystycznych naszego regionu. Była to dobra okazja, aby zaprezentować prawie 20-tysięcznej publiczności dorobek i tradycje powiatu grudziądzkiego. Nasz Powiat reprezentowali: Dorota Kaczerowska, Hanna Arendt, Agnieszka Zawadzka i Piotr Nadolski oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zielnowa.

Ideą corocznej, wielotematycznej imprezy w Minikowie jest promocja działalności pozarolniczej oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Targi zorganizowane zostały przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Wydarzeniu towarzyszyła Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych na których zaprezentowano ponad tysiąc zwierząt oraz Wystawa Psów Ras Pierwotnych. Spotkanie było także okazją do kupienia sadzonek, uzyskania informacji dotyczących projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin.

  • autor: Hanna Arendt, data: 2016-05-10

« wstecz

baner toplayer
covid-19