Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 5 Grudnia 2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Konwent

Dnia 29 stycznia br. Starosta Grudziądzki, Edmund Korgol uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Śliwicach  w powiecie tucholskim.

Głównym punktem porządku obrad było wspólne omówienie aktualnego stanu wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 oraz koncepcji założeń strategicznych funkcjonowania Związku Powiatów Polskich 2018+. Prezydenci i Starostowie omówili także działania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy we współpracy z samorządami lokalnymi. Ponadto Pełnomocnik Wojewody Kujawsko – Pomorskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny, Aleksandra Poeplau w związku z planowaną zmianą orzecznictwa przedstawiła funkcjonowanie Zespołów ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Konwent przyjął stanowisko w sprawie proponowanego projektu założeń do ustawy wprowadzającej nowy system orzekania o niepełnosprawności. Konwent proponuje utrzymanie dotychczasowych i sprawdzonych zasad działania Powiatowych Zespołów do Spraw Orzecznictwa o Niepełnosprawności.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego tj. Małgorzata Wiśniewska, Andrzej Potoczek i Edward Reszkowski poruszyli kwestie związane z zadaniami Województwa i Powiatów w ochronie zdrowia psychicznego, stanu wdrażania RPO 2014 – 2020 i stanu renegocjacji RPO z Komisją Europejską oraz zadania Rzecznika Funduszy Europejskich. Dyrektor Regionalny RDLP Toruń, Janusz Kaczmarek dokonał analizy klęski wiatrołomów na terenie RDLP Toruń. Starostowie wyrazili zaniepokojenie sytuacją związaną z afrykańskim pomorem świń w naszym województwie.

  • autor: Hanna Lotarska, data: 2018-02-02
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • autor: Jarosław Iwicki – Starostwo Powiatowe w Tucholi, data: 2018-02-01

« wstecz

baner toplayer
covid-19