Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 27 Listopada 2020

Imieniny

Wirgiliusza, Angeliki, Leonarda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej

Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego to idea  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje powiatu grudziądzkiego odbyły się w ubiegłą sobotę (14 kwietnia br.)  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sztynwagu.

Turniej zgromadził uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu grudziądzkiego i miasta Grudziądz, którzy sprawdzili najpierw swoją wiedzę w etapie pisemnym. Po weryfikacji prac przez jury uczestnicy przystąpili do części ustnej, w której zostali wyłonieni tegoroczni laureaci zmagań.

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych klasy I – VI został Błażej Zdun (Gmina Grudziądz), drugie miejsce zajęła Kornelia Kache (Gmina Świecie nad Osą), a trzecie Wiktoria Suchocka (Gmina Świecie nad Osą). Na czwartej pozycji znalazł się Jakub Listopadzki (Miasto Grudziądz) i na piątej Tomasz Graman (Gmina Gruta).

W drugiej grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasa VII - VIII i gimnazjum klasy II i III) zwyciężyli: Bartosz John (Miasto i Gmina Łasin), Hubert Czapran (Gmina Grudziądz) i Szymon Brzozowski (Miasto Grudziądz). Kolejne dwa miejsca: Katarzyna Pinker (Miasto i Gmina Łasin) i Roksana Grudzińska (Miasto Grudziądz).

W ostatniej kategorii – szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne na pierwszej pozycji uplasował się Mikołaj Radtke (Miasto Grudziądz), na drugiej Wojciech Kołodziejczyk (Gmina Grudziądz), na trzeciej Agnieszka Projs (Miasto i Gmina Łasin). Czwarte i piąte miejsce zajęli: Robert Kowalec (Miasto Grudziądz) i Piotr Kosiarek (Miasto i Gmina Łasin).

Zwycięzcy pierwszych miejsc wezmą udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Nagrody oraz dyplomy dla laureatów ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Państwową Straż Pożarną w Grudziądzu wręczyli Starosta Grudziądzki- Edmund Korgol, Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego - Krzysztof Klonowski oraz Zastępca Komendanta PSP w Grudziądzu - bryg. Dariusz Sengerski.

  • autor: Hanna Lotarska, data: 2018-04-16
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • autor: Włodzimierz Michalak, data: 2018-04-16

« wstecz

baner toplayer
covid-19