Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 28 Listopada 2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Zasady bezpieczeństwa na drodze

Podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, a także popularyzowanie środka transportu jakim jest rower, rekreacji i sportu to główna idea XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół z terenu powiatu grudziądzkiego rywalizowali w powiatowych eliminacjach do ww. konkursu dnia 21 kwietnia br. w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie. Zawody miały na celu także krzewienie wśród uczestników podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W zmaganiach turniejowych, pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji oraz przedstawiciela służb medycznych udział wzięło 5 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn gimnazjalnych. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła ekipa ze szkoły w Łasinie, drugie miejsce z Radzynia Chełmińskiego i trzecie z Lisnowa. Kolejne miejsca zajęli: Gruta i Sosnówka. Liderem gimnazjalistów również została drużyna ze szkoły w Łasinie. Na drugim miejscu uplasowała się grupa ze szkoły w Radzyniu Chełmińskim, a na trzecim z Rogóźna. Poza podium  znalazła się ekipa z Gruty, Świecia nad Osą i Sztynwagu.

Zwycięskie drużyny za zajęcie pierwszego miejsca odebrały puchary ufundowane przez Starostę Grudziądzkiego, Edmunda Korgola. Będą one reprezentować Powiat Grudziądzki w finale wojewódzkim turnieju.

Głównym organizatorem turnieju była Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. W imprezie wziął udział Krzysztof Klonowski, Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego.

  • autor: Hanna Lotarska, data: 2018-04-24
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

baner toplayer
covid-19