Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 6 Grudnia 2020

Imieniny

Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Odszedł na wieczną służbę Panu Bogu

Ksiądz Prałat Józef Sołobodowski, rezydent w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mokrem zmarł w dniu 5 września br., w wieku 90 lat. Długoletni  duszpasterz otrzymał święcenia kapłańskie w dniu 29 maja 1955 r. z rąk Biskupa Chełmińskiego Kazimierza Józefa Kowalskiego w Pelplinie. Funkcję Proboszcza w Mokrem pełnił od 1962 r. W dniu 28 sierpnia 2005 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę pozostając w Parafii jako rezydent. Nadal jednak służył przy ołtarzu.

Honorowy Obywatel Gminy Grudziądz służył mieszkańcom powiatu grudziądzkiego najcenniejszymi dobrami. Podejmował na co dzień wysiłek w budowaniu wspólnoty duchowej.

Człowiek wyjątkowy, wielki, aktywny działacz społeczny, który przez większość swojego życia pracował z osobami niepełnosprawnymi. Zaangażowany na rzecz środowisk dotkniętych dysfunkcją słuchu oraz głuchoniemych. Zawsze pełen radości i uśmiechu, pisał wiersze oraz malował.

Trumna z ciałem śp. Księdza Prałata Józefa Sołobodowskiego zostanie otwarta w poniedziałek (10 września br.) o godz. 15.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Mokrem (były kościół ewangelicki). Następnie zostanie przewieziona do Sanktuarium Matki Bożej Mokrzańskiej, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się msza święta. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 11 września br. o godz. 11.00 mszą świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.

  • autor: Hanna Lotarska, data: 2018-09-06

« wstecz

baner toplayer
covid-19