Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 3 Grudnia 2020

Imieniny

Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Lekcje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do piątej edycji programu edukacyjnego ,,Lekcje z ZUS” – warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół oraz do pedagogów. Przygotowano scenariusze czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych:

  1. Świadomy zawsze ubezpieczony,
  2. Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki,
  3. Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach
  4. oraz e-ZUS, czyli firma pod ręką. 

Podczas lekcji uczniowie poznają:  co to jest ZUS, co to są ubezpieczenia społeczne, dlaczego warto być ubezpieczonym i na jakie świadczenia można liczyć, gdy płaci się składki .Młodzież  zdobywa także praktyczną wiedzę np. jak zgłosić się do ubezpieczeń, gdy założą własną firmę, jak zgłosić pracowników czy rozliczyć składki za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS . Honorowy patronat nad projektem sprawuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ponadto uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach z ZUS w latach ubiegłych mogą zmierzyć się z innymi w olimpiadzie ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci Olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody, m.in.: laptopy, tablety, czytniki e-booków, a przede wszystkim indeksy i punkty w rekrutacji na uczelnie, z którymi ZUS zawarł porozumienia o współpracy.

Nauczyciele, którzy chcą  wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą liczyć na wsparcie koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych. W Oddziale ZUS w Bydgoszczy należy kontaktować się z Panią Joanną  Karsznią pod nr. tel. 502 007 721, e-mil joanna.karsznia@zus.pl, a w Oddziale ZUS w Toruniu z Panią Bożeną Wankiewicz pod nr tel. 502 007 756, e-mail wankiewiczb@zus.pl. Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w olimpiadzie do 14 listopada 2018 roku. Więcej informacji o projekcie na stronie www.zus.pl w zakładzie Edukacja z ZUS.

  • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2018-09-25

« wstecz

baner toplayer
covid-19